Oświadczenie moderatora

Aktywne tematy związane z Jerzwałdem

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Oświadczenie moderatora

Post autor: mirekpiano »

mirekpiano napisał 2010/01/14 00:11
W dniu wczorajszym dowiedziałem się, że niektórym osobom z Jerzwałdu nie podoba się moja działalność, zarówno społeczna w zakresie upowszechniania kultury jak również propagowanie Jerzwałdu na otwartym forum w Polsce i zagranicą a nawet jak to mówią, nie podoba im się "moje babranie się w historii".

No cóż, w pierwszej chwili pomyślałem o wycofaniu się z tej mojej działalności, ale po chwili pomyślałem, że szkoda byłoby opuszczać to forum w tym momencie, kiedy naprawdę zaczyna funkcjonować. Chyba byłbym zdrajcą dla tych, którym dobro wioski i jej dalszy rozwój leży na sercu, a takich jak mniemam jest paru skoro aktywność ich widzę tu co dziennie . Zakładając to forum miałem na uwadze tylko dobro mieszkańców, jednocześnie pragnąłem im przedstawić ( oczywiście nie sam) trochę historii tych ziem, tej najdawniejszej i tej całkiem świeżej. Chciałem również ocalić od zapomnienia te chwile w życiu Jerzwałdzian i przypomnieć niektóre sylwetki zmarłych, o których zapominać nie można. Przy okazji narodził się temat przedstawienia w sposób krytyczny działalność ludzi, którzy rządzą gminą czy sołectwem ale to jest chyba dozwolone. Ludzie mają bowiem prawo wiedzieć co się dzieje we wsi, gminie czy powiecie oraz kto, w jaki sposób i co najważniejsze, z jaką skutecznością działa na rzecz naszej jerzwałdzkiej społeczności.

Oświadczam więc, że jeżeli ktoś czuje się urażony tą moją działalnością, to niech napisze w tym miejscu albo powie mi to wprost. Jeżeli te osoby chcą, to chętnie sprostuję lub wycofam te informacje, ewentualnie zdjęcia ( podobno mają mi za złe, że na niektórych fotografiach widać ich domy i tego właśnie sobie nie życzą). Ale w Jerzwałdzie żadne zakazy fotografowania nie obowiązują. Przynajmniej ja nie zauważyłem znaczka z przekreślonym aparatem fotograficznym jaki kiedyś spotykaliśmy na każdym kroku.

Przypomnę w tym miejscu, że internet jest w obecnym czasie jednym z najważniejszych mediów i możliwość wypowiadania się każdego i na każdy temat jest największym chyba dobrodziejstwem demokracji a więc ustroju, w którym od niedawna żyjemy.

z poważaniem
mirekpiano (Moderator)


Tadeusz napisał 2010/01/14 08:02
Słuszna decyzja. Ja skomentuje to w prosty sposób. Forum jest między innymi po to, aby krytykować i być krytykowanym, zakazy owszem obowiązują, ale bez przesady nie ujawniamy danych osobowych.
Tadeusz


Michał napisał 2010/01/14 11:07
Też uważam, że nie powinieneś przejmować się głosami krytykującymi Twoją osobę i zawieszać działalność.
Pamietaj, że my Polacy jesteśmy takim narodem, który gdzieś zagranicą zakłada wiele organicacjii polonijnych wzajemnie się zwalczających, mamy kilku prezydentów na uchodżctwie, wzajemnie się nieuznających.
Taka nasza natura, że jak ktoś chce zrobic coś dla innych, to mu kłody pod nogi.
Prowadż to dalej, a czs pokaże, że miałeś rację i wioskę wypromowałeś.


bszka napisał 2010/01/14 13:01
być może jako społecznik robi Pan dla Jerzwałdu więcej niz osoby, które za taką działalność biorą pieniądze i stąd ta krytyka i niezadowolenie? może wobec Pana poczynań ich dokonania bledną lub nie są należycie wyeksponowane? a może zbyt wyrażnie widać jak niewiele robią dla wsi?

tak czy owak zarzuty wobec Pana uważam za kuriozalne, a pretensje o "babranie się w historii" za groteskowe, rodem z epoki słusznie minionej.

zapraszam Pana krytyków do zabrania głosu na forum. będzie ciekawiej, jeśli pojawią się tu ich opinie. taka jest w końcu funkcja forum, aby ścierały się na nim różnorodne poglądy. osoby krytykowane mają nie tylko szansę ale i powinność zabrania głosu w sprawie stawianych im zarzutów. mogą się przecież wytłumaczyć i zdementować niesłuszne ich zdaniem zarzuty.


Maks napisał 2010/01/14 15:33
Panie Mirku w bardzo krótkim czasie upowszechnił Pan wiedzę o Jerzwałdzie w całej Polsce i przybliżył przeszłość i teraźniejszość wsi w sposób wielostronny i interesujący, co wzbudza mój szczery podziw i uznanie. Udało się to Panu zdecydowanie lepiej i skuteczniej niż np. Parkowi Krajobrazowemu w Jerzwałdzie po 15 latach istnienia. -"wizytową kartą " dorobku tej instytucji są parkowe strony internetowe. Także wieloletnia działalność promocji Jerzwałdu przez innego mieszkańca wsi nie jest tak spektakularna i ciekawa jak Pańska. Mam wrażenie, że głosy złośliwców mają charakter nagonki i intrygi w celu zniszczenia Pana działalności. Czy jest jakiś reżyser tej akcji, mam nadzieję, że takiego nie ma. Proszę prowadzić prace dalej i nie przejmować się uwagami tych, którzy chyba nawet dokładnie nie zapoznali się z Pana stronami internetowymi. Gdyby to zrobili, czego im życzę, mieliby zapewne mniej krytyczne zdanie, a przynajmniej nie wrogie i złośliwe.


adam2407 napisał 2010/01/14 21:30
Komuś najwyrażniej przeszkadza,obiektywne ukazywanie faktów,na tym forum.Czyżby,to były jakieś pozostałości z poprzedniej epoki?Nie mogące oswoić się z prawdą ukazywaną,przez użytkowników ,na tym forum?

grazynan napisała 2010/01/14 22:16
Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami powyżej. Forum jest bardzo ciekawe i bardzo potrzebne. Uważam Mirku, że należy Ci się szczególne podziękowanie za ogrom pracy jaki włożyłeś w to, aby stworzyć tę stronę i umieścić na niej tyle cennych informacji historycznych itp. Mam nadzieję,że strona ta będzie się dalej rozwijać i w przyszłości będzie więcej aktywnych osób na forum. Jeśli zaś chodzi o krytykę, to uważam,że jest to rzecz normalna i jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to niech o nich napisze otwarcie a wtedy strona stanie się jeszcze bardziej ciekawa.
[/b]
Gość

Post autor: Gość »

Obrazek

Mało jest już w tych czasach takich wartościowych ludzi jak Mirek Mastalerz
Co nieco o tym wiem np: http://dobrzyki.dbv.pl/
Prowadzenie takiego Portalu to praca w 100 % społeczna
kosztuje dużo pracy wyrzeczeń często nieprzespanych nocy
spędzonych przy komputerze i nikt za to nie zapłaci


Stronka zrobiła się bardzo poczytalna i b. dużo uzytkowników ją odwiedza.

Obrazek
Załączniki
Dobrzyki.gif
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności Forum”