Lokalizacja Biuro Park Krajobrazowy

Moderator: zalewianka

Gość

Lokalizacja Biuro Park Krajobrazowy

Post autor: Gość »

W związku z licznymi wpisami w ShoutBoxie ,tematy proszę umieszczać tutaj
Gosc

Post autor: Gosc »

chciałbym poznać tekst uzasadnienie wniosku dyrektora Parku na zakup samochodu za 124.900 zł i tekst tego drugiego kretyna który te pieniądze przyznał wygląda na działanie razem i w porozumieniu
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Tekst Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Krzysztof Słowiński
Zamieszczony na stronach internetowych Parku:
http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/ ... lawskiego/

Rozliczenie zadania ośrodek rehabilitacji zwierząt.

Sprawozdanie merytoryczne z wykorzystania środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przeznaczonych na dofinansowanie zadania pod nazwą:

„Dofinansowanie bieżącego funkcjonowania Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych przy Zespole Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie"
Dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych działający przy Zespole Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie funkcjonujący od 1996 roku, ma możliwość prawidłowego funkcjonowania, niesienia pomocy zwierzętom, poprawienia ich warunków bytowych w chwili, gdy przebywają w Ośrodku, zapewnienia im opieki weterynaryjnej.
Do naszej placówki trafiają zwierzęta młode, chore czy zranione w wyniku różnego rodzaju wypadków. Są one z terenu znacznie większego niż granice Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego czy Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Ośrodek zatem pomaga zwierzętom i ludziom ze znacznego obszaru województwa Warmińsko-Mazurskiego i Pomorskiego. Bezpośrednio interweniujemy od Olsztyna do Elbląga w powiatach: ostródzkim, nowomiejskim, iławskim, elbląskim, olsztyńskim, działdowskim, lidzbarskim po powiaty malborski, sztumski i kwidzyński, nowodworski w województwie pomorskim. Zatem istotnym elementem bieżącej działalności Ośrodka jest transport i związane z nim koszty.
Zakupiony samochód specjalistyczny wyposażony w sprzęt sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska l Gospodarki Wodnej w Gdańsku w formie: klatek do przewożenia zwierząt, sieci i sprzętu do chwytania zwierząt, sprzętu usypiającego (aplikatur pneumatyczny, celownik oraz kolimator). rękawic skórzanych z ochraniaczami, kuwety skrzyni pick-up, rolety zakrywającej kuwetę, haka holowniczego do transportu dużych klatek oraz sprzętu pierwszej pomocy (apteczka), to gwarancja niesienia szybkiej i koniecznej pomocy potrzebującym zwierzętom.
Zakupiony samochód będzie oznakowany napisem Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych przy ZPK, będzie też posiadał logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Jeżeli zostaną zawarte wymagane porozumienia ze Starostami, Burmistrzami i Wójtami, to pojazd specjalistyczny może podejmować interwencje na terenie dużej części województwa Warmińsko - Mazurskiego i Pomorskiego. Dzięki dofinansowaniu możemy w znacznej mierze rozwiązać problem bieżących interwencji, między innymi transportu zwierząt do Ośrodka, na miejsce wypuszczenia, czy do lecznicy weterynarii. Wiele prywatnych osób, którzy zetknęli się ze zwierzęciem potrzebującym pomocy nie ma możliwości przetransportowania go do odpowiedniej placówki. Dla jego dobra i ze względów edukacyjnych należy pokrzywdzone zwierzę odebrać i przewieźć tam, gdzie będzie miało odpowiednią opiekę i właściwy pokarm.
Taki model funkcjonowania Ośrodka, mogącego podejmować szybkie i skuteczne interwencje jest pierwszy, przynajmniej w Polsce północnej i bardzo ważny w przypadku wszelkich działań związanych z niesieniem pomocy potrzebującym jej zwierzętom.

Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych

Krzysztof Słowiński

----------------------------------

Z pisma Pana Krzysztofa Słowińskiego dowiadujemy się jedynie ogólnie o zadaniach ośrodka rehabilitacji zwierząt w Jerzwałdzie, nic natomiast o samym ośrodku i jego funkcjonowaniu. Uważam, że w rozliczeniu ośrodka, jak sama nazwa wskazuje, powinny być też zawarte następujące informacje o tym ośrodku:
1. Opis pomieszczeń i ich wyposażenia.
2. Informacje finansowe z podaniem ilości środków wydanych na karmę, leki, pomoc
weterynaryjną i transport zwierząt w latach 1996 - 2010
3. Tabelaryczne przedstawienie ewidencji zwierząt dotyczącej ich ilości, dat
przyjmowania i wypuszczania do środowiska naturalnego w latach
1996-2010.

Szkoda, że informacji takich nie ma też na stronach internetowych Parku w rubryce ośrodek rehabilitacji zwierząt, nie ma tam zresztą żadnego wpisu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze Ogólne Problemy”