Wizytówka Gminy Zalewo

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

anonim pisze:wycięto wszystko co dotyczyło przyznanej nagrody Burmistrza ( Działacz Kultury 2011) dla twórcy tej strony, Mirka Mastalerza.
Nie wiem jak ty przeglądasz ten portal.
Jak na głównej stronie klikniesz "AKTUALNOŚCI" to masz to : http://www.zalewo.pl/index.php?option=c ... e&Itemid=1
Na samym dole masz informacje starsze i tam jak byk jest to: http://www.zalewo.pl/index.php?option=c ... i&Itemid=1
Kolego nie siej zamętu.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Słusznie mówi Tadeusz, że nie wycięto uhonorowania tytułem „Działacza Kultury” Pana Mirosława Mastalerza. Na sali widowiskowej Centrum Burmistrz Zalewa uczynił to Burmistrz Zalewa w obecności nielicznej publiki i jak widać na fotkach były to w większości dzieci.
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Maks pisze:Słusznie mówi Tadeusz, że nie wycięto uhonorowania tytułem „Działacza Kultury” Pana Mirosława Mastalerza. Na sali widowiskowej Centrum Burmistrz Zalewa uczynił to Burmistrz Zalewa w obecności nielicznej publiki i jak widać na fotkach były to w większości dzieci.

Wszystko ładnie, pięknie tylko, dla czego nie było żadnej informacji w mediach, że taka impreza będzie w MGCK.
Kalendarz imprez i wydarzeń powinien być publiczny.
Kto jest za to jest odpowiedzialny (?) za wizerunek medialny MGCK i Miasta i Gminy Zalewo?
Chodzi o informacje bieżące i archiwalne …
Gość

Post autor: Gość »

:idea: Taka informacja była i jest tutaj : http://www.zalewo.pl/index.php?option=c ... &Itemid=81

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH W ROKU 2011

STYCZEŃ
- Zabawa noworoczna na placu w centrum Zalewa.
- Podsumowanie konkursu „Najładniejsza dekoracja świąteczno-noworoczna” 09.01.11r.
-XIX Finał WOŚP M - GCK przy współpracy z Urzędem Miejskim i szkołami
z terenu miasta i gminy Zalewo, koncert zespołów i występ dzieci i młodzieży, pokaz tańca towarzyskiego 09.01.11r.
- VI Miejsko – Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem ks. Proboszcza Stanisława Gajewskiego 21.01.11r.
- Współ organizacja „choinek” dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich
- ,,Ferie w M – GCK na wesoło - spektakl teatralny pt. „Wilk i Zając” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ART – RE z Krakowa 26.01.11r.

LUTY
-Bal w Klubie Seniora M - GCK
-Dyskoteka walentynkowa w M – GCK 11.02.11r.

MARZEC
-Ogłoszenie konkursu „Pisanki kraszanki, palmy wielkanocne” w M – GCK
do 15.04.11r.
-Koncert podsumowujący XIX Finał WOŚP 08.03.11r.
- Konkurs na Marzannę – pożegnanie zimy 21.03.11r.

KWIECIEŃ
-Miejsko – Gminne eliminacje do XXIX konkursu recytatorskiego
„Spotkania z poezją Dziecięcą” M – GCK 15.04.11r.
- „Moje drzewko w moim mieście” wspólne sadzenie drzewek i krzewów
zakończone ogniskiem do 28.04.11r.

MAJ
-XI miejsko-gminny konkurs „W rytmie polskiej piosenki” M – GCK 03.05.11r.
-VIII Festiwal Piosenki Niemieckiej 13.05.11r.
-Organizacja majówek na terenie gminy Zalewo, przy współpracy z sołectwami
- Konkursy „Kolorowy Chodnik”, „Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz”
-Przegląd dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Zalewo, nominacja Działacza Kultury 26.05.11r.

CZERWIEC
-X edycja konkursu miejsko – gminnego „Czysto wokół nas” ,
„Czysta i piękna zagroda wiejska” M - GCK
-Dzień Dziecka w M - GCK,
-„Przedszkolada” III Dziecięcy Festiwal 03.06.11r.
- Impreza plenerowa: VI rejonowy konkurs „W rytmie polskiej piosenki” 15.06.11r.

LIPIEC
-Zielone wakacje – organizacja zajęć i zabaw dla dzieci i młodzieży M – GCK
- Impreza plenerowa „Dni Zalewa 2011” (22-24.07.11r)

SIERPIEŃ
-Zielone wakacje – organizacja zajęć i zabaw dla dzieci i młodzieży M – GCK
-Impreza sportowo – rekreacyjna „Święto Plonów 2011” 27.08.11r.

WRZESIEŃ
- „Święto pieczonego ziemniaka” – festyny przy współpracy z sołectwami
z terenu gminy Zalewo
-Inauguracja roku w M - GCK (nabór do kółek zainteresowań i zajęć)

PAŹDZIERNIK
-Konkurs plastyczno - poetycki „Złota polska jesień”
- „Owoce jesieni” – zbieranie darów natury do wykorzystania na zajęciach w M- GCK

LISTOPAD
-Spotkanie w M- GCK z okazji Odzyskania Niepodległości
- Zabawa andrzejkowa w M – GCK 30.11. 11r.

GRUDZIEŃ
- II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej 07.12.11r.
-Konkurs plastyczny i poetycki o tematyce Bożonarodzeniowej
- Strojenie miejskiej choinki w centrum Zalewa 06.12.11r.
-Wieczerza Wigilijna M – GCK 17.12.11r.
-Zabawa noworoczna


Źródło: MGCK
Nadesłała: Fryderyka Małachowska


( txt zaznaczyłem na czerwono)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 21
Rejestracja: 2011-03-31, 15:33

MGCK w Zalewie wizytówka

Post autor: anonim »

oto profil działalności MGCK w Zalewie

cytuję:
"Miejsko Gminne Centrum Kultury w Zalewie informuje, że świadczy usługi z zakresu wynajmowania sal na uroczystości rodzinne takie jak: wesela, spotkania rodzinne, przyjęcia pogrzebowe, osiemnastki oraz komunie a także kursy, szkolenia, zebrania itp.

Zainteresowanym bliższych informacji udzieli Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie pod numerem telefonu: (089) 758 83 82.

Nasz mail: mgckis@o2.pl
jedyna wizytówka tej instytucji w internecie.
Załączniki
wizytowka.mgck.JPG
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Jan Dobies pisze:Dzięki Szymon.S za miły post :mrgreen:

Poczytajcie sobie

Katalog usług świadczonych przez Urząd Miejski w Zalewie

http://www.zalewo.pl/index.php?option=c ... &Itemid=96


Parodia! :oops:

Biedna Gmina , ale poprawić Portal to przecież nic nie kosztuje ?

Chwilka zabawy po stronie administracyjnej Joomla

(takie umiejętności to zakres szkoły podstawowej)
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

widzę, że administrator zalewskiej strony wziął się do roboty.
Aktualności są wreszcie aktualnościami a nie archiwum jak to było kiedyś.
Pan Burmistrz Marek Żyliński powiedział mi, że już się tworzy nowa witryna internetowa Gminy Zalewo.

Teraz jeszcze trzeba pomyśleć o witrynie MGCK
dla przykładu podaję choćby witrynę Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie ( wiejska Gmina Iława)

http://www.goklaseczno.pl/index.php?opt ... e&Itemid=1

witryna skromna ale rzeczowa.
Gość

Post autor: Gość »

Rzeczywiście to jakiś przypływ energii ze strony amin zalewo, ale z pewnością kierowany odgórnie (widomo!)

Odnośnik Organizacja Urzędu dalej wyświetla niepoprawną stronę.

Co do strony MGCK to wątpliwa sprawa czy w ogóle coś takiego powstanie na wzór Laseczna? Laseczno to niewielka miejscowość, tylko tam zawsze coś się dzieje,
W jakiś czarodziejski sposób są na to fundusze, często zastanawiamy się nad tym, dlaczego nie Nasze Zalewo i Gmina. Zastój był całkowity obecnie z tego, co mi wiadomo zdecydowana poprawa w tym kierunku…

Zapraszam do polemiki w tym temacie, bo z tego, co wiem nasze Forum cieszy się dużym poparciem,powodzeniem i oglądalnością - zagląda tutaj też Nasz Obecny Burmistrz Marek Żyliński
Gość

Post autor: Gość »

mirekpiano pisze:widzę, że administrator zalewskiej strony wziął się do roboty.
Aktualności są wreszcie aktualnościami a nie archiwum jak to było kiedyś.
Pan Burmistrz Marek Żyliński powiedział mi, że już się tworzy nowa witryna internetowa Gminy Zalewo.

Teraz jeszcze trzeba pomyśleć o witrynie MGCK
dla przykładu podaję choćby witrynę Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie ( wiejska Gmina Iława)

http://www.goklaseczno.pl/index.php?opt ... e&Itemid=1

witryna skromna ale rzeczowa.
W nawiązaniu do tego wszystkiego do najbardziej rozwinięty jest chyba Stary Dzierzgoń.

Niewielka Wiejska Gmina, ale zawsze coś tam się dzieje, wzór do naśladowania!


http://www.gok-starydzierzgon.net.pl/
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Jeszcze kilka dni temu w aktualnościach była informacja, że wkrótce pojawi się nowa witryna internetowa Zalewa. Ale informacja ta została wykasowana. Natomiast dziś właśnie witryna się minimalnie zmieniła tj. dodano dwa filmy ( z serwisu youtube) na górze strony a wszystko pozostałe bez zmian. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna wersja i wkrótce pojawi się zupełnie nowy serwis internetowy gminy.
Mam też pytanie dlaczego usuwa się stare wiadomości?
Po za tym powinien być podany kontakt do administratora tego serwisu aby można było w przyszłości pisać swoje uwagi itp. Wszystko to ma służyć w celu poprawy atrakcyjności gminy.
Ale na razie jest tragicznie. Zarówno wizerunek gminy w sieci jak również w rzeczywistości.
W niedzielę pospacerowałem sobie z kolegą po mieście, było to tuż po południu.
I co zobaczyliśmy?
Na początek zwiedziliśmy bardzo ładne obiekty sportowe ale niestety spotkaliśmy tam zaledwie trzy osoby na korcie tenisowym. Oba boiska zupełnie puste. Więc dla kogo te obiekty zbudowano? I o dziwo korzystanie z tych obiektów jest zupełnie bezpłatne. Trzeba więc młodzież jakoś zachęcić do wyjścia na boiska sportowe.
Idąc dalej w miasto widzimy puste ulice, jakaś parka pod płotem pijąca piwo ( bo i gdzie mają się napić skora nawet zwykłego baru w Zalewie nie ma), dalej rynek jak z czasów wczesnego Gierka ( jakieś stare opony i inne śmieci na działce obok apteki), zaś nad jeziorem w miejscu gdzie ma być marina, przy placu za sceną totalny bałagan i smród ( stoją tam jeszcze komórki czy też ubikacje pamiętające II Wojnę S.). Akurat w tym miejscu spotkałem spacerującą, moją nauczycielkę z podstawówki. Zamieniliśmy parę słów ale ten smród nas pogonił dalej.
I to ma być wizytówka miasta. Nie dziwię się, że turyści omijają to miasto z daleka.
Naprawdę czas to zmienić. Aby poprawić wizytówkę miasta i gminy, tę wirtualną i rzeczywistą nie potrzeba wcale wielkich pieniędzy. Potrzebne są przede wszystkim chęci.
Awatar użytkownika
dart
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-15, 09:12

Masz rację, Mirku

Post autor: dart »

Piszesz ...dodano dwa filmy ( z serwisu youtube) na górze strony a wszystko pozostałe bez zmian. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna wersja i wkrótce pojawi się zupełnie nowy serwis internetowy gminy.

Dodawanie filmików o tematyce krajoznawczej mija się z celem i niczego nie zmieni. :-) Pies z kulawą nogą spoza gminy tego nie obejrzy, a z trzech dotychczasowych "lajków" dwa są moje. :-) Co innego (wybacz trywialność propozycji) gdyby film pokazywał np. piękne zalewianki biegające topless po rynku w zawodach w ramach Nocy Ewingów. Wtedy oglądalność liczyłbyś co najmniej w setkach tysięcy, a i tabloidy nie pożałowałyby papieru. Sprzedaje się tylko sensacja, seks i (najczęściej średnio wysokich lotów) humor, a najlepiej wszystko naraz.

Marzy mi się więc porządny viral, przemyślany pod kątem przyszłego place brandingu. Myślę też, że władze miasta są gotowe na śmiałe propozycje, zresztą innego wyjścia, jak dobrze wiesz, nie ma. :-)
Gość

Post autor: Gość »

Obrazek



Ogłoszenie - Ołoszenie :-D



Gminny Portal , a takie błędy ? ...

http://www.zalewo.pl/
Gość

Post autor: Gość »

Obrazek

:->

W końcu powstała strona Miejsko-Gminne Centrum Kultury, bardzo możliwe, że to się trochę rozkręci i będzie ciekawsze.
W prawdzie to jest na serwerze orange.pl mnie to bardzo zdziwiło, dlaczego Gmina nie udostępniła swojego serwera.
Widzę tu jakiś szwindel czy przekręt przecież to wszystko powinno współpracować z Urzędem Gminy.
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na te proste pytanie?



Tutaj : http://m-gck.orangespace.pl/


PS. Jak dobrze pamiętam to miał się zmienić też Portal Miasta i Gminy Zalewo.
Np. Historia Miasta Zalewo jest w stylu komunistycznym bardzo skrótowo

(Wow!)
Tu nic się nie dzieje ta wizytóweczka dalej świeci po staremu.
Podobnie jak i strona BIP Zalewo.
Jednak to tylko były obiecanki i na tym koniec … (?)
Gość

Post autor: Gość »

Obrazek

www.zalewo.pl

błędy w kodzie php !

Zakładka: Wiadomości Dnia
Warning: file_put_contents() failed to open stream: Permission denied in /home/zalewo/www/libraries/joomla/utilities/compat/php50x.php on line 66

Warning: /home/zalewo/www/cache/baafec8f1f61096356b44ca244978830.spc is not writeable in /home/zalewo/www/libraries/simplepie/simplepie.php on line 1623

(C++)
Gość

Post autor: Gość »

Witam, po moich wcześniejszych krytykach poprawiło się trochę na Wizytówce WWW,
ale? znowu pojawiają się błędy tym razem na BIP

REGULAMIN - MIEJSKIEGO OŚRODKA PNOMCY SPOŁECZNEJ


Obrazek

Tu link do błędu (literówka)
Załączniki
bip.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co mnie Gryzie !”