Witamy w Jerzwałdzie | Zobacz Gerswalde
Forum Wolnej Wypowiedzi

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirekpiano
2011-10-14, 09:23
Jerzwałdzkie sprawy w protokołach Sesii RM Zalewo
Autor Wiadomość
mirekpiano 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 1892
Wysłany: 2010-01-23, 18:27   Jerzwałdzkie sprawy w protokołach Sesii RM Zalewo

mirekpiano napisał 2009/11/28 21:05
PROTOKÓŁ NR XXVI/08

z XXVI zwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Zalewie, która odbyła
się 25 kwietnia 2008 r. od godz. 1000 do godz. 1400

Pani Przewodnicząca poprosiła Panią Sekretarz o przedstawienie projektu uchwały:

Punkt 15 w sprawie:
Przyjęcia Planu Odnowy Miejscowości Jerzwałd na lata 2008 – 2014


Pani Sekretarz odczytała projekt uchwały.

Pani radna Grzywna zwróciła uwagę na fakt, iż w projekcie uchwały w ogóle nie ma mowy o oświetleniu.

Pani Przewodnicząca zwróciła uwagę na błędy zawarte w projekcie uchwały:
- strona 5 – jest napisane Witoszewo zamiast Jerzwałd,
- brak informacji na temat długości siatki przeznaczonej do ogrodzenia cmentarza,
- Krzyżacy na pewno nie nadali pierwszej nazwy miejscowości „Jerzwałd”, bo pewnie nie umieliby tego słowa nawet wypowiedzieć.
- pierwszym pruskim założycielem był Skypelo, więc jak to się ma do nazwy Kiejsy, która rzekomo pochodzi od nazwiska pierwszego właściciela wsi (według projektu uchwały).

Pan radny Czyszek powiedział, że dwa przedsięwzięcia ( budowa mini skansenu i budowa ścieżki dydaktycznej) zawarte w projekcie uchwały ma finansować Towarzystwo Natura. Jest tam mowa o pozyskaniu środków na ten cel z różnych źródeł. Zapytał, co ma na myśli autor – jakie to źródła.
Pan radny Sokołowski powiedział, że z pewnością nie będą to środki gminne.

Pani Przewodnicząca poradziła, jako prezes TMZZ, aby Towarzystwo Natura trochę skromniej oceniało swoje możliwości w zakresie pozyskiwanie środków z różnych źródeł. Dodała, że Towarzystwo Natura powinno rozpocząć pozyskiwanie środków o d małych kwot i stopniowo dążyć do realizacji dużych projektów.

Pan radny Sokołowski powiedział, ż wszystko co zawarte jest w Uchwale znajduje się w Planie Odnowy Sołectwa Jerzwałd sprzed 2 lat ( projekt zrobiony przez Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski”. Projekt został najlepiej oceniony w województwie Warmińsko – Mazurskim i był na czwartej pozycji w Polsce. Wyjaśnił, że projekt był wczoraj przygotowywany i oświetlenie było wpisane, widoczne w formie pomyłki elektronicznej nie zostały te informacje wydrukowane.

Pani Przewodnicząca zapytała nad czym radni mają głosować, skoro nie ma w projekcie zawartego oświetlenia.

Pan Burmistrz powiedział, że w Jerzwałdzie będzie doświetlonych w granicach 8-10 punktów. Dodał, że te informacje zostaną dopisane do projektu uchwały.

Pani Przewodnicząca zaproponowała, aby głosowanie nad uchwałą przełożyć na następną sesję.

Pan Czyszek zapytał czy możemy głosować nad treścią, której nie ma.
Pan Radca Prawny powiedział, że Rada może głosować jedynie nad treścią, która została przedstawiona przed głosowaniem. Dodał, że w maju można wprowadzić zmiany uchwały i wtedy dopisać to oświetlenie. Zapytał czy ta uchwała musi być dzisiaj podjęta.

Pan radny Sokołowski powiedział, że ta uchwała wcale nie musi być podjęta. Wyjaśnił, że w jego wersji elektronicznej wszystkie dane były wpisane.

Pan Burmistrz powiedział, że nie można odwlekać tej sprawy, gdyż nie wiadomo, kiedy ruszą programy Odnowy Wsi. Składanie wniosków może rozpocząć się już w maju i wtedy będą składane wnioski niestety, bez Jerzwałdu.

Pan radny Czyszek zaproponował, aby odrzucić uchwałę i jeśli będzie konieczne to zwołana zostanie sesja nadzwyczajna w celu podjęcia właściwej uchwały w sprawie Jerzwałdu.

Pan radny Sokołowski wyjaśnił, że dopóki nie zostanie podjęta uchwała w sprawie Planu odnowy Wsi towarzystwo Natura nie może występować o żadne środki.

Pan Radca Prawny powiedział, że należy głosować nad treścią, którą radni mają przed sobą. Jeśli była by potrzeba to można zwołać sesję nadzwyczajną i podjąć drugą uchwałę z właściwymi informacjami a tą dzisiejszą wtedy uchylić.

Pani Przewodnicząca zarządziła 10 minut przerwy.
Wznowienie obrad.

Pani Przewodnicząca powiedziała, że w Uchwale należy uzupełnić następujące dane:
- budowa sieci wodociągowej Jerzwałd – 12.800.000 zł
- ogrodzenie cmentarza – 450 m.
Odnośnie rozbudowy oświetlenia ulicznego, Pan Radca Prawny twierdzi, że nie możemy tego dodać tego fragmentu, ponieważ tego zadania nie było w oryginalnej wersji projektu. Wyjaśniła, że należy głosować nad tak przedstawionym projektem.

Pan Burmistrz zaproponował, aby zmiany odnośnie oświetlenia ulicznego przyjąć jako autopoprawkę do projektu. Dodał, że wkradł się błąd komputerowy do projektu za co bardzo przeprasza.

Pani radna Skolimowska powiedziała, że radni otrzymali projekt przed sesją, ale ona okazała się błędna, więc teraz należy przyjąć projekt już poprawiony i nad nim radni powinni głosować.
Pani Przewodnicząca poddała pod głosowanie projekt uchwały wraz z poprawkami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!

Nasze forum korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce dotyczącej "cookies"


Zobacz też Jerzwałd Stronę Główną

Copyright © Jerzwałd

§ Artykuły autorskie zamieszczone na stronie www.forum.jerzwald.pl można cytowaś podając imię i nazwisko (nick) jego autora oraz źródło czyli link do tej strony.

Żaden z widocznych tutaj plików nie znajduje się na serwerze. Linki udostępnione są przez i za zgoda użytkowników. Administrator serwisu www.jerzwald.pl jak i właściciel serwera nie może być pociągany do odpowiedzialności karnej za to co użytkownicy nadsyłają, czy tez za każda inna działalność użytkowników. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy tej strony odpowiedzialni są za przestrzeganie tych warunków.

Polecane Fora