koncert pianisty Oskara Stabno w Jerzwaldzie 14 marca 2013

Edukacyjne Kulturalne Widowiskowe

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

koncert pianisty Oskara Stabno w Jerzwaldzie 14 marca 2013

Post autor: mirekpiano »

Mamy zaszczyt zaprosić Jerzwaldzian i nie tylko na nadzwyczajny koncert fortepianowy w wykonaniu Oskara Stabno
Pianista ten mimo młodego wieku, dał się już poznać jako genialny interpretator standardów jazzowych oraz opracowań muzyki popularnej. Występował u boku takich sław pianistycznych jak Leszek Możdżer i Adam Makowicz.

Oskar Stabno jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz uczniem znanego pianisty i pedagoga Piotra Kałużnego. Zafascynowany brzmieniem i techniką gry swojego imiennika Oskara Petersona odkrywa przed słuchaczem możliwości brzmieniowe i techniczne fortepianu. Jego gra to porywająca wirtuozeria oprawiona elegancją i smakiem. W programie koncertu znajdą się także interpretacje standardów jazzowych m.in.: Duka Ellingtona, Billa Evansa czy Jeffa Jenkinsa.


Jerzwałd 14.03.2013 godz. 19.00 siedziba firmy Pianoforte Concert Management
wstęp wolny
Załączniki
zaproszenie.JPG
zaproszenie  na koncert.JPG
Ostatnio zmieniony 2013-03-17, 15:49 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Koncert był świetny. Atmosfera salonowa zapanowała w tym dniu u mojej siostry. Brawo!!!
Załączniki
koncert.Jerzwałd.14.03.2013.jpg
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Publiczność jak zawsze w Jerzwałdzie dopisała. Myślę, że 14 marca co roku zapisze się w kronice wioski koncertem " Jazz na wsi" a może " Jazz w Skiroławkach". Zaproponujcie swoją nazwę wydarzenia.
Załączniki
20130314_191138a.jpg
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

Wielkie dzięki przemiłym gospodarzom: Beacie i Mirkowi za wspaniały koncert i atrakcje (też kulinarne) po nim. O młodym artyście Oskarze Stabno z pewnością jeszcze w przyszłości usłyszymy i będziemy mieli satysfakcję, że mieliśmy zaszczyt gościć go w Jerzwałdzie. To już widać, a przede wszystkim słychać, wielki talent i wirtuozerię.
Załączniki
3.jpg
1.jpg
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

.

Post autor: zalewianka »

cd
Załączniki
7.jpg
5.jpg
4.jpg
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

cd cd
Załączniki
6.jpg
2.jpg
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

koncert był wspaniały. I mam tu na myśli nie tylko Oskara Stabno, który kocha fortepian z wzajemnością - ale i drugą część imprezy - Mirek zagrał Chopina, z uczuciem i zadumą a potem zagrał Pan, którego nazwiska niestety nie znam a któremu także należą się wielkie brawa!
Beacie i Mirkowi - wielkie dz(w)ięki !!
Czekamy na częściej!
obcy
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

To gral Mirek Duda. No i Wacek troche pogral.
Doroto. U Ciebie w Matytach takze odbywaja sie swietne koncerty latem. Szkoda, ze tylko na jednym moglem byc.
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

Organizujmy koncerty bo też kochamy muzykę. To są głównie koncerty poezji śpiewanej. Ale właśnie dlatego, że sami je organizujemy doceniam to, co dostaliśmy u Ciebie. Mogliśmy w 100% skupić sie na odbieraniu muzyki bez stresu związanego z organizacją zdarzenia.
Jeszcze raz dziękujemy
Dorota i Jacek
ps. w tym roku planujemy u nas 4 koncerty:
Czerwonego Tulipana
Łady Gorpienko
Janusza Yaniny -Iwańskiego
Duśki Staroniewicz
obcy
Tomasz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-08-02, 11:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz »

Dorota pisze:koncert był wspaniały. I mam tu na myśli nie tylko Oskara Stabno, który kocha fortepian z wzajemnością - ale i drugą część imprezy - Mirek zagrał Chopina, z uczuciem i zadumą a potem zagrał Pan, którego nazwiska niestety nie znam a któremu także należą się wielkie brawa!
Beacie i Mirkowi - wielkie dz(w)ięki !!
Czekamy na częściej!
No proszę!!! A nam (latem gdy jesteśmy) nigdy Chopina nie zagrał :-o :?:

Mirek popraw się! :-)
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

kontynuując ten wątek i rozwijając go twórczo - koncert wspaniały, coś zupełnie innego niz to, co proponuje nam GOK - i choćby na Dniach Zalewa - "majteczki w kropeczki" i dwóch gości "ciulających" się po scenie w spodniach opadających do kolan.
W związku z tym pytanie - prośba:
może zastąpcie też GOK w kwestii kształcenia muzycznego dla dzieci i młodzieży - zorganizujcie, proszę lekcje gry na pianinie dla dzieci i młodzieży. Bo w GOK nie ma takiej oferty. Dwa lata temu przeczytałam ich ofertę, gdzie między innymi była nauka gry na pianinie. Pojechałam tam z córką. Pani kierownik powiedziała, że niestety na razie nie mozna skorzystać z tej oferty,bo pianino jest nienastrojone. powiedziałam, że zapłacę za strojenie. W odpowiedzi usłyszałam, że to nic nie da, bo pianino stoi w miejscu ogólnie dostępnym i zaraz zostanie rozstrojone. Zaproponowałam, że sfinansuję zakup zamka... miałam czekać na odpowiedź a w międzyczasie dziecko miało mieć lekcje na keybordzie.
Nie odbyła się ani jedna lekcja. Za to przyjechawszy odebrać dziecko po zajęciach (miały być z keybordu) zastałam grupkę dziewczynek podśpiewujących /choć to nie jest właściwe słowo/ w rytm disco polo do muzyki z odtwarzacza.
Nie będę Wam opisywać moich uczuć, gdy usłyszałam to i zobaczyłam,
to już lepiej by było zorganizować dobry zespół tańca ludowego - no ale na tym też się trzeba znać, ale tak w ogóle to zdecydowałam się skorzystać z pisemnej oferty GOK w kwestii nauki gry na pianinie.
Tak więc - zostawmy GOK organizację Dni Zalewa, Dni Plonów, Dni Sołtysa itp. itd. a w kwestii dobrej imprezy, kultury ponad poziom majteczek w kropeczki oraz w kwestii wykształcenia muzycznego naszych dzieci - wymyślcie coś Beatko i Mirku!
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Wracając do koncertu jerzwałdzkiego w dniu 14 marca to dziękuję wszystkim za przybycie i za ciepłe słowa krytyki. Natomiast jeśli chodzi o nauczanie artystyczne w Gminie Zalewo to proponuje pisać w osobnym wątku, np na:
http://forum.jerzwald.pl/viewforum.php?f=200

albo:
http://forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?p=7512#7512
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

przejdzcie z tym tematem na http://forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?p=7512#7512

A w tym miejscu kontynuujcie wątek o Oskarze Stabno
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Oskar dostał już propozycję nagrania swojej pierwszej płyty od samego Mozdżera. Mistrz chce mu oddać za darmo swoje studio do dyspozycji na czas nagrania płyty oraz pomóc w jej promocji. Oskar ma niezwykły dar- potrafi zagrać wszystko z pamięci po nawet jednokrotnym odsłuchaniu utworu i nie potrzebuje do tego nut. Osobiście słyszałem o takich umiejętnościach tylko w przypadku Mozarta i Rachmaninowa.
Awatar użytkownika
Ola
Posty: 32
Rejestracja: 2013-01-30, 22:47

Post autor: Ola »

No i kiedy ja coś takiego usłyszę????
Pozdrawiam serdecznie
Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy w Jerzwałdzie i okolicy”