Przebudowa drogi leśnej a rzeczywiste potrzeby mieszkańców

Wydarzenia , ciekawostki .
Ważne sprawy.

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Przebudowa drogi leśnej a rzeczywiste potrzeby mieszkańców

Post autor: Ewingi »

Alert Google, notabene superszybka i wygodna forma otrzymywania newsów na podane hasło, przysłał mi na hasło „Siemiany” ofertę przetargu na przebudowę (tak przebudowę!) drogi leśnej Siemiany – Iława http://eprzetargi.org/Ogloszenie/131252 ... ny-etap-ii .
Jechałem tę drogą dwa lata temu. Uroczy leśny trakt, wokoło bujna przyroda i cisza. Tuż przed Solnikami szczególnie piękny odcinek, często fotografowany (zdjęcie w zał.). „Zahaczyłem” też o ten trakt, będąc na wyprawie rowerowej jez. Jasne (Gieżniary)- jez. Czerwica, latem ubiegłego roku. Nie do poznania. Wkroczyła asfaltowa cywilizacja. Okazuje się teraz, że ta stara leśna droga zamieni się na całym odcinku w autostradę leśną! I tylko patrzeć jak otoczenie obok, dostosowane będzie do niej.
Ciekawe, jakie względy ekonomiczne (inne?) spowodowały konieczność budowy drogi (nie przebudowuje się przecież dróg leśnych!) łączącej Siemiany z Januszewem. Turyści z Siemian zaczną masowo jeździć do Januszewa obejrzeć ruiny tamtejszego pałacu? A może mieszkańcy Januszewa chcą szybkiego, asfaltowego dojazdu do kurortu nad Jeziorakiem? W Jerzwałdzie mieści się dyrekcja Parku, spokrewniona z Nadleśnictwem w Suszu, inwestorem drogi, może szanowni Panowie i Panie, uświadomicie mnie w tej materii? Z pewnością powiatowi i „nadleśni” decydenci zasięgnęli Waszej opinii.

PS. Czy chodnik prowadzący z centrum Siemian, który już dzisiaj prowadzi w las, notabene zbudowany został wcześniej niż w centrum wsi, w kierunku leśniczówki Szwalewo, pociągnięty zostanie w ślad za asfaltówką aż do Solnik?

Sądzę, że powyższe inwestycje nie uwzględniają rzeczywistych potrzeb mieszkańców powiatu iławskiego, a w szczególności jego zaniedbanej części, to jest gminy Zalewo. Na przykład Jerzwałd, turystyczna wioska z największą ilością domostw na ziemi zalewskiej, nie posiada w XXI wieku sieci wodociągowej!
Załączniki
Solniki3a.jpg
Gość

Post autor: Gość »

Sądzę, że powyższe inwestycje nie uwzględniają rzeczywistych potrzeb mieszkańców powiatu iławskiego, a w szczególności jego zaniedbanej części, to jest gminy Zalewo. Na przykład Jerzwałd, turystyczna wioska z największą ilością domostw na ziemi zalewskiej, nie posiada w XXI wieku sieci wodociągowej!
Doczytałem się, że w/g istniejących przepisów administracyjnych i gospodarczych
(plan zagospodarowania - §67, 68, 69)?
Nie można budować nowego wodociągu bez odprowadzenia ścieków.
Gmina Zalewo jest biedna.... (?) Te przepisy można jakoś ominąć
W Jerzwałdzie potrzebny jest wodociąg z uwagi na rozwój Turystyki,
Potrzeby mieszkańców są wielkie dotyczy nie tylko budowy sieci wodociągowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co słychać w Jerzwałdzie”