dawna kąpielnia w Jerzwałdzie na cyplu

miejsca wypoczynku nad wodą

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

dawna kąpielnia w Jerzwałdzie na cyplu

Post autor: mirekpiano »

mirekpiano napisał 2008/11/06 19:19
Czy w Jerzwaldzie potrzebna jest plaża - kąpielisko?
Ja jeszcze pamietam kąpielnie na cyplu ( za p.Jakusz).
lata 60-te i 70-te. Całe wakacje się tam spędzało - nad wodą.
Co o tym sadzi młodsze pokolenie?

adam2407 napisał 2008/11/16 16:16
Uważam,że kąpielisko jest bardzo potrzebne.Jerzwałd położony jest nad samym jeziorem,co czyni tę miejscowość atrakcyjną turystyczne.Plaża,kąpielisko,przystań dla żaglówek,te inwestycje powinny promować naszą wieś.Mieszkamy na początku,lub jak kto woli na końcu,bardzo długiego szlaku żeglugowego.Mamy3kanały,szkoda że bardzo zakrzaczone i zanieczyszczone.Zachęcam do promowania naszej miejscowości na gogle earth poprzez umieszczanie tam zdjęć natury.


mirekpiano napisał 2008/11/16 16:38 ściągnąłem wlaśnie program google earth i cwicze.
oto link do galerii zdjęć z Jerzwałdu (nie moje)
http://www.panoramio.com/photo/1779514


a to galeria uzytkownika:
Ghost1980
http://www.panoramio.com/user/376087

zna ktoś?


mirekpiano napisał 2008/11/16 16:47
tutaj rownież ciekawa fotogaleria z Jerzwaldu
http://www.panoramio.com/user/1206401/tags/Jerzwałd

ciekawe kto jest autorem.
Surowiak Mihály
jakiś węgier?

czy ktoś go zna?


mirekpiano napisał 2008/11/16 16:56
znalazlem też Twoją galerię Adam:
http://www.panoramio.com/user/1656410
ŁADNE ZDJECIA


adam2407 napisał 2008/11/16 18:01
No właśnie nasz region promują ludzie z zagranicy,których nie znamy,a gdzie są nasi wybrańcy,może nasze apele o: plażę,kąpielisko,restaurację powinniśmy kierować właśnie do Nich?Jest już kilka wielkich rzeczy zrobionych w Jerzwałdzie z których możemy być dumni(cmentarz wraz z infrastrukturą,plac zabaw,dom kultury wybudowany w czynie społecznym z datków mieszkańców -obecnie Parki Krajobrazowe),ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.

mirekpiano napisał 2008/11/16 18:34
Tylko gdzie to kąpielisko miałoby byc.
Za Jakuszem jest teren Nadleśnictwa i nie chcą go na ten cel oddać gminie, podobno. Więc może na wysokości posesji janka Palucha!?
Co wy na to?


adam2407 napisał 2008/11/16 19:34
Tam może nie zdać,to egzaminu.Wyobraźmy sobie,że dopiero co wyszliśmy z wody,a na plażę przyjeżdża jeszcze 5 aut.Droga tam jest piaskowa i w związku z tym kurz mógłby odstraszać ludzi,chyba że mała wysepka usypana w tym miejscu w celu powiększenia terenu plaży,to ok .Tylko,że koszta mogły by przewyższyć wartość zakupu terenu o podobnym charakterze.Jedynym miejscem nie kolidującym z niczym okazuje się być kanał.


mirekpiano napisał 2008/11/16 20:14
Ale tam tereny również należą do Nadleśnictwa.


mirekpiano napisał 2008/11/16 23:41
Oto zdjęcie ze zbiorów Haliny Piotrowicz z d. Kulinskiej ( z córką)
na jerzwałdzkiej plaży ok. 1990 r.




grazynan napisał 2008/11/23 12:20
Zgadzam się z Wszystkimi przedmówcami.To wszystko potrzebne jest w Jerzwałdzie,ale czy nie powinni najpierw zainteresować się tym nasze władze.Myślę,że to im najbardziej powinno zależeć na tym,aby w nasz region zaczęli przyjeżdżać liczni turyści.Z tego co zdążyłam się dowiedzieć niestety nie można być zadowolonym.Naszej władzy lokalnej specjalnie nie zależy na rozwoju naszego regionu i dlatego nie robi nic co mogłoby to poprawić.


mirekpiano napisał 2008/11/24 01:37
obecnie nasze dzieci kapią się przy pomoście na wysokości posesji Jana Palucha

adam2407 napisał 2009/11/14 01:12
Mam pytanko,czy w Jerzwałdzie powstała plaża publiczna?Prawie rok temu rozmyślaliśmy co? gdzie? ta nasza plaża miała by się znajdować.Proszę osoby zorientowane w temacie o odpowiedz.Dziękuję


grazynan napisał 2009/11/14 19:06
Może to niewiele, ale ja planuję zrobić w siedzibie Parku wystawę obrazów haftowanych wykonanych moją ręką oraz mojego męża, mojej siostry i jeszcze jednej koleżanki. Poczyniłam już pewne kroki w tym względzie i jaqk wszystko pójdzie dobrze, to taka wystawa odbędzie się już niedługo.


mirekpiano napisał 2009/11/15 09:39
Grażyno, Twój post o planowanym wernisarzu powinnaś zamieścić w dziale "imprezy w Jerzwałdzie i okolicy" w temacie który już zapoczątkowałem.
http://www.jerzwald.pl/index.php?option ... id=6&lang=

mirekpiano napisał 2009/11/15 09:55
Wracając do plaży to mam dobre wiadomości.
Stały mieszkaniec Jerzwałdu, były radny gminy Zalewo i zasłużony strażak - Janusz Paluch rozpoczął już tego lata prace przygotowawcze do utworzenia plaży przy pomoście pływającym dla jachtów. Trzeba będzie wkrótce nawieźć tam bardzo dużo piasku dlatego przydałoby się pomóc Jankowi.
Z tego co wiem to sołys Jerzwałdu Ryszard Dubanowski wyasygnuje na ten cel pewne środki finansowe ( 1000PLN?). Może to wystarczyłoby na paliwo dla transportu. Warto namówić również innych właścicieli pojazdów ( samochody dostawcze i traktory z przyczepami) do współpracy.


Ja osobiście staram się namówić do współpracy dużego przedsiębiorcę z branży drzewno - budowlanej. Wkrótce ma przyjechać ( na poczatku grudnia) do Jerzwałdu. Mam nadzieję, że będzie możliwy sponsoring z jego strony.


zeglarz napisał 2009/11/15 10:30
Proponuję aby w następnych wyborach samorządowych głosować na pana Janusza Palucha. Oczywiście najpierw trzeba go namówić na kandydowanie. Z tego co wiem to kiedyś już był radnym.

Kielo napisał 2009/11/15 18:24
Popieram
Janek na burmistrza!

adam2407 napisał 2010/01/01 23:06
Co ustanowiono na spotkaniu z przedsiębiorcą od spraw drzewnych?

mirekpiano napisał 2010/01/02 10:52
jeszcze nie przyjechał do Jerzwałdu. Myślę, że w styczniu dojedzie.


Tadeusz napisał 2010/01/08 08:50
mirekpiano zapisz:

Wracając do plaży to mam dobre wiadomości.
Stały mieszkaniec Jerzwałdu, były radny gminy Zalewo i zasłużony strażak - Janusz Paluch rozpoczął już tego lata prace przygotowawcze do utworzenia plaży przy pomoście pływającym dla jachtów. Trzeba będzie wkrótce nawieźć tam bardzo dużo piasku dlatego przydałoby się pomóc Jankowi.
Z tego co wiem to sołys Jerzwałdu Ryszard Dubanowski wyasygnuje na ten cel pewne środki finansowe ( 1000PLN?). Może to wystarczyłoby na paliwo dla transportu. Warto namówić również innych właścicieli pojazdów ( samochody dostawcze i traktory z przyczepami) do współpracy.


Ja osobiście staram się namówić do współpracy dużego przedsiębiorcę z branży drzewno - budowlanej. Wkrótce ma przyjechać ( na poczatku grudnia) do Jerzwałdu. Mam nadzieję, że będzie możliwy sponsoring z jego strony.


Plaża to nie tylko brodzenie po wodzie. To miejsce jest za małe. Po kąpieli każdy chciałby poleżeć na słoneczku, i gdzie się rozłoży z kocem -na drodze. Jak patrzę na mapę Jerzwałdu to poza starą plażą nie nie widzę miejsca na plażę. Chyba, że poza wsią po drodze na Kropówki przy polanie Jedynka.
Może te tereny lasy by przekazały.
Tadeusz.
Ostatnio zmieniony 2012-07-10, 12:20 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
adam2407
Posty: 101
Rejestracja: 2010-02-09, 21:49

Post autor: adam2407 »

Moim zdaniem plaża powinna być usytuowana na końcu płotu Mińkowskiego,bo po,co "zaiwaniać"na koniec Jrzwałdu.To ma być jak najbliżej centrum Jerzwałdu.Jedną plażę mamy na Kropówce po 5 zeta od osoby ciekawe za co?Ostatnio Zenek :evil: S. adoptował to na plażę parę naście lat temu,a teraz nowi ajęci każą sobie słono płacić.Moim zdaniem to skandal.
:evil:
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

zamieszczam zdjęcie z jerzwałdzkiej kąpielni (pocz lat 70 -tych)
Na zdjęciu: p.Franciszek Rybaczuk, gość z Warszawy, Antoni Rybaczuk, Stasiu Rybaczuk i chyba Andrzej Kroczewski
Załączniki
plaza2a.JPG
plaza1a.JPG
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Jak zapowiedział Burmistrz p. Marek Żyliński wkrótce zostanie reaktywowana plaża i kąpielisko w Jerzwałdzie w tym samym miejscu co kiedyś ( na mapie to miejsce zakreślone żółtą linią). Burmistrz już dostał zgodę na zamianę gruntów z Nadleśnictwem Susz.
Załączniki
jerzwałd.kąpielisko.JPG
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

w 1991 roku musiało jeszcze funkcjonować to kąpielisko skoro p. Janusz Sokołowski napisał w swoim biuletynie "Pomezaniae" nr 8 z dn. 10.08.1991 r
cyt. " 24 osoby zdobyły "kartę pływacką" na egzaminie w Jerzwałdzie. Egzamin zorganizowano na zakończenie półkolonii dla dzieci zorganizowanych(!) przez MGOiK w Zalewie. Możliwe jest powtórne zorganizowanie egzaminu w sierpniu. Chętnych prosimy o zgłaszanie w MGOiK Zalewo"
Załączniki
IMG_0005.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plaże i kąpieliska w Jerzwałdzie i okolicy”