Wizytówka Gminy Zalewo

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Może warto zastanowić się nad tym, by pod niektórymi artykułami ( np. aktualności ) dodać możliwość pisania komentarzy.
Gość

Post autor: Gość »

Jakaś cisza zapanowała ,dlaczego nikt nie chce pisać w temacie?

Uwagi też można pisać też tutaj: administrator@zalewo.pl
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

Ta strona choć nowa nie jest reklamą Zalewa ani gminy/ po co tu przyjechać / . Nie ma informacji podstawowych gdzie zjeść, zatankować, jakie są atrakcje turystyczne, kto i jakie usługi turystyczne świadczy w gminie, nic o stowarzyszeniach, celach, atrakcjach.
Nawet największy baner z najbardziej atrakcyjnym hasłem nie namówi do wizyty na zadupiu.
Jacek

[ Dodano: 2013-03-01, 23:25 ]
Mirek,
nie chcę przypisywać sobie zasług nienależnych
temat strony był poruszany m.in. przeze mnie i przez Jacka od jakiegoś czasu. Jacek, który zna się na tym lepiej ode mnie (jest absolwentem ASP w Krakowie i był przez wiele lat szefem reklamy dużej firmy), usiłował też przekonać decydentów o tym, że strona internetowa nie jest samotną wyspą. Że zanim ona powstanie powinno się przemyśleć coś co nazywa się : tożsamością wizualną i identyfikacją wizualną.
z definicji:
Komunikacja wizualna – jest to komunikacja poprzez obraz, przekazanie informacji w formie wizualnej między nadawcą a odbiorcą przy pomocy środków przekazu – tzw. mediów (np. prasy, książki, plakatu, telewizji, internetu, prezentacji multimedialnej i innych). Zasadniczo bazuje ona na takich elementach wyrazu jak: ilustracja, fotografia, typografia, infografika, film czy animacja. Za pomocą obrazu, popartego tekstem można skuteczniej oddziaływać na odbiorcę komunikatu. Ocena dobrze zaprojektowanego komunikatu wizualnego opiera się nie na estetycznych lub artystycznych upodobaniach, tylko na pomiarze zrozumienia przez odbiorców komunikatu, które obraz miał wyrażać. Graficy używają metod komunikacji wizualnej w codziennej pracy. Poprzez obraz muszą przekazywać wartości, emocje i idee, które stoją za przedmiotem, np projektując logo. Wizualna komunikacja jest prawdopodobnie najważniejszą formą komunikacji jeśli chodzi o internet. Visual Communication to również tytuł polskiego czasopisma o tematyce komunikacji wizualnej.

Identyfikacja wizualna (ang. corporate identity - CI) to podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku marki firmy na rynku. Termin ten określa ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej i wyróżnienia jej spośród konkurencyjnych marek. Spójny system wizualny jest najważniejszym elementem całościowej identyfikacji, a jego podstawę stanowi znak firmowy - logo

Tożsamość Wizualna odgrywa niezwykle istotną rolę w sposobie, w jaki organizacja pragnie być postrzegana, zarówno przez swoich zewnętrznych, jak i wewnętrznych odbiorców. Stanowi ona kompleksowy system, składający się z bardzo wielu elementów. Podstawowym elementem jest znak graficzny oraz logotyp czyli graficznie opracowana nazwa organizacji. Na kolejnych pozycjach są: akcydensy firmowe, opakowania, oznakowania zewnętrzne i wewnętrzne, publikacje reklamowe, aranżacja wnętrz, architektura posiadłości, oznakowania środków transportu, formy ubrań roboczych. Wszystkie elementy powinny spełniać określone warunki, a mianowicie: muszą być odpowiednie do specyfiki działania przedsiębiorstwa, jednolite, czyli wzajemnie zgodne, wolne od niekorzystnych skojarzeń, oryginalne, czyli różniące się wystarczająco od analogicznych elementów charakteryzujących inne firmy, łatwo adaptowalne do różnych metod komunikacji firmy z otoczeniem, łatwo zauważalne i łatwe do zapamiętania. Zakres systemu identyfikacji zależy od charakteru i potrzeb organizacji.

Koniec wymądrzania
Wnioski:
Generalnie chodzi o to, że zanim podejdzie się do projektowania strony www, trzeba mieć pomysł na to, czym charakterystycznym (pomijam tu w, nie mniej ważną zawartość merytoryczną) będzie wyróżniała się ta strona, i co będzie można i trzeba użyć projektując np. tablice informacyjne, witacze, papier firmowy, tablice ścieżek dydaktycznych , artykuły (sponsorowane) w gazetach. To rozległa wiedza i trzeba ją posiąść aby sensownie podejść do tematu.
Niestety nie udało nam się przekonać włodarzy o sensowności takiego podejścia do tematu (np. najpierw strony www a potem np. tablic informacyjnych, które mają stanąć przy drodze nr. 7.
Burmistrz miał przekonanie, że stronę www trzeba zmienić. Dał sygnał i tak się stało. Dlaczego jednak nowa strona , choć lepsza graficznie i informatycznie nie zmieniła się merytorycznie?
Z bardzo prostego powodu. Przecież informatyk, który ją tworzy, nie otrzymał od urzędników UM w Zalewie potrzebnych narzędzi. Czyli materiałów zdjęciowych i tekstowych nt. np. historii gminy i wsi na niej położonych, atrakcji przyrodniczych, historycznych oraz podstawowej informacji praktycznej - gdzie można przenocować, przespać się lub rozerwać w gminie Zalewo. Nie otrzymał też od grafika, artysty, specjalisty informacji na temat ww informacji wizualnej, bo nie została ona opracowana.
I prawdopodobnie nie zostanie. Bo na to trzeba pomysłu, czasu i pieniędzy.
Ale na pewno możemy jedno.
Choć strona oficjalnie nie została przekazana do do tzw. społecznych konsultacji - będziemy ją "konsultować' bo, mam nadzieję, informatyk, który ją tworzy chce zrobić coś przyzwoitego a nie kolejnego bubla, zapewnił mnie też, że będzie parł na to, żeby strona, była w późniejszym okresie właściwie "zaopiekowana" czyli aktualizowana i żywa.
Jak nie będzie to będziemy marudzić tak długo, aż to się stanie.
Hough - powiedziałam
Dorota
Ta strona choć nowa nie jest reklamą Zalewa ani gminy/ po co tu przyjechać / . Nie ma informacji podstawowych gdzie zjeść, zatankować, jakie są atrakcje turystyczne, kto i jakie usługi turystyczne świadczy w gminie, nic o stowarzyszeniach, celach, atrakcjach.
Nawet największy baner z najbardziej atrakcyjnym hasłem nie namówi do wizyty na zadupiu.
Jacek

[ Dodano: 2013-03-01, 23:30 ]
I jeszcze jedno. Zamiast rzetelnych informacji na temat historii miejscowości położonych na terenie gminy oraz samego Zalewa, jest tylko kilka zdjęć z przypadkowo (lub nieprzypadkowo ) wybranymi zdjęciami. W moich czasach (gdy pracowałam jako dziennikarz) umieszczenie wśród zabytków jedynego na stronie gminy obiektu świadczącego usługi hotelowe i gastronomiczne nazywałoby się "krypciochą" czyli kryptoreklamą i byłoby karane.
Na poprzedniej stronie jak i na nowej występuje to samo zjawisko...
obcy
Gość

Post autor: Gość »

Napisze całą prawdę o nowej stronie stronie internetowej.

Autor (RONI), który stworzył wizytówkę testową gminazalewo, na CMS Joomla,
Nie powinien zdejmować praw autorskich z tego systemu (chodzi o zaplecze strony)
W prawdzie jest to CMS Deweloperski licencja GNU,
Ale trzeba zawsze uszanować prawa autorskie,
Na ten silnik pracuje sztab ludzi http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
To trochę taka partyzantka bez profesjonalizmu.
Strony urzędowe powinny być stawiane zgodnie z prawem.

Kolejna sprawa, która mnie aż boli to BIP Zalewo od lat to krytykuje nie tylko ja
I jakoś nikt nie przykłada się do tego, aby to poprawić, to jakiś sabotaż, po co kasować pliki PDF, DOC, JPG, PNG, inne

Jeśli chodzi o Reklamę poza wirtualną to już się częściowo ukazują się banery w okolicy jez. „Jeziorak”

Kolejna sprawa to koniecznie trzeba zrobić jeszcze zalewskie forum dyskusyjne,
by społeczność mogła też pisać nie tylko czytać
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

czy są chętni aby w sposób konkretny zająć się treścią i obrazem nt. historii miejscowości gminy Zalewo, przyrody, turystyki, oferty itp. itd?
obcy
Gość

Post autor: Gość »

Na temat Historii Zalewa i okolic dużo wartościowych materiałów jest zamieszczone
tutaj: http://www.zapiskizalewskie.republika.p ... l#archiwum



:!:

Jednak trudny temat bo z tego co wiem to wielokrotnie materiały
do zamieszczenia na www były dostarczane,
ale z zamieszczeniem ich były zawsze problemy.
A jak już się coś pojawiło to z wielkim opóźnieniem
(musztarda po obiedzie)

Kolejna sprawa to strona internetowa
Gminy Zalewo kiedyś tzn...
kilka lat temu była na TOP 1
(jak Urząd mieścił się przy ul. Kolejowej)
Raporty BIP wprowadzane na bierząco
zaraz po zakończeniu sesji było już na stronie
obecnie nawet pozycjonowanie Google zawodzi
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

"Raporty BIP wprowadzane na bierząco
zaraz po zakończeniu sesji było już na stronie"


To chyba jakieś baśnie z 1001 nocy. Na bieŻąco - tzn. po odsłuchaniu nagrania, napisaniu protokołu z sesji, sprawdzeniu przez przewodniczącego, potem przekazanie do BIP. W sumie parę dni to minimum.
Gość

Post autor: Gość »

zalewianka pisze:"Raporty BIP wprowadzane na bierząco
zaraz po zakończeniu sesji było już na stronie"


To chyba jakieś baśnie z 1001 nocy. Na bieŻąco - tzn. po odsłuchaniu nagrania, napisaniu protokołu z sesji, sprawdzeniu przez przewodniczącego, potem przekazanie do BIP. W sumie parę dni to minimum.

możliwe ,że z lekka przesadziłem :lol:

ale był porządek by najmniej lepiej niż obecnie
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

nie wiem czy uda się coś zmienić,
czasem, ręce opadają mi jak liście
ale nadzieja, matka głupich a siostra nieszczęśliwych
każe mi wciąż próbować
szukam sprzmierzeńców
Gość

Post autor: Gość »

Dorota pisze:nie wiem czy uda się coś zmienić,
czasem, ręce opadają mi jak liście
ale nadzieja, matka głupich a siostra nieszczęśliwych
każe mi wciąż próbować
szukam sprzmierzeńców

Tak to Prawda,

Nowa strona by roni ,chyba nie przejdzie.
Za dużo nie będę się rozpisywał (?)

Webmaster RONI http://roni.pl/

Działa na nielegalnych skryptach .
( art. 17 i art. 2 pkt 2. ustawy o p.a. i p.p)
Po prostu przepisał czyjś CMS pod własne logo.
Już pisałem chyba wcześniej ,
że strona Gminna musi być stworzona w zgodzie z prawem
Projekt test gminazalewo.pl jest nielegalna
np. logo pochodzi z http://www.hqoboi.com/nature_020_beautiful-fields.html
skórka strony komercyjna z http://www.rockettheme.com/joomla-templates/dominion
Nawet po zakupie tego skryptu stopka musi zostać orginalna ,
można jedynie dopisać
Modification Themes for "RONI"

Żenujące jest to że nawet zaplecze strony CMS Joomla zdjęte logo licencji.
http://gminazalewo.pl/administrator/
To jest brak poszanowania czyjejś pracy licencji GNU GPL
http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html

To tyle na temat nowej wizytówki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Joomla!
http://pl.wikipedia.org/wiki/CMS
Gość

Post autor: Gość »

Załączniki
copyright.png
copyright.png (3.77 KiB) Przejrzano 11225 razy
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

Janku,
badzo prosze uświadom mniej biegłych od Ciebie w kwestii projektowania strony na czym opierasz swoje przekonanie, że to jest kradzież a nie pomysł autorski?
Moje pytanie nie jest podchwytliwe - ja naprawdę się na tym nie znam a zanim oskarży się kogoś o kradzież, trzeba mieć niezbite dowody + 100 % przekonania o swoich racjach.
Gmina na pewno musi mieć w 100 % legalną strone i dlatego to jest takie ważne. Dziękuję
Gość

Post autor: Gość »

Dorota pisze:Janku,
badzo prosze uświadom mniej biegłych od Ciebie w kwestii projektowania strony na czym opierasz swoje przekonanie, że to jest kradzież a nie pomysł autorski?
Moje pytanie nie jest podchwytliwe - ja naprawdę się na tym nie znam a zanim oskarży się kogoś o kradzież, trzeba mieć niezbite dowody + 100 % przekonania o swoich racjach.
Gmina na pewno musi mieć w 100 % legalną strone i dlatego to jest takie ważne. Dziękuję

Wszystkie dowody podałem wyżej,
ja mam tylko żal do tego że autor
wykonawca nowej wizytówki Portalu Zalewo
powinien zdjąć całkiem stopkę lub wstawić Orginalną.

To nie jest projekt Roni !


(autor Roni zmienił jedynie grafikę)
Należy zawsze uszanować czyjąś prace i projekt.
Projekt Theme Joomla jest komercyjny.


Projekt docelowy :
http://www.rockettheme.com/joomla-templates/dominion


Nowa Strona jest ładnie zrobiona, ale to tzw. Partyzantka nie zgodna z zasadami webmasterskimi
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

ok
dzięki
ja natomiast uważam, że nowa strona nie wnosi żadnych nowych treści ani w kontekście historii i przyrody (atrakcje) ani w kontekście obsługi ruchu turystycznego, nie mówiąc juz o aktualnościach i BIP
Gość

Post autor: Gość »

Dorota pisze:ok
dzięki
ja natomiast uważam, że nowa strona nie wnosi żadnych nowych treści ani w kontekście historii i przyrody (atrakcje) ani w kontekście obsługi ruchu turystycznego, nie mówiąc juz o aktualnościach i BIP
Wszystko takie jakieś drętwe i zapodane bez smaku,
jedynie, co zmienione to grafika i to też projekt zdobyty w sposób partyzancki,
bo inaczej nie umiem tego nazwać.
Co do BIP-u Zalewo to tragedia całkowita?
Najbardziej drażni i to nie tylko mnie adres URL
Proszę zwrócić szczególną uwagę na pliki PDF.
To dziecko z podstawówki lepiej by zrobiło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co mnie Gryzie !”