radni Gminy Zalewo pochodzący z Jerzwałdu

Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Można by P.Radnemu podsunąć pomysł na zmianę topu strony POMEZANIAE bo trochę trąci myszką , a właściwie szczurkiem.





P.S. Zauważyłem, że co jakiś czas wklejają się w miejsce podpisu reklamy- skąd one?
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Dlaczego biuletyn radnego Janusza Sokołowskiego nazywa się "Pomezaniae". Co oznacza ta zagadkowa litera "e" dołączona na końcu do słowa Pomezania? A może to kolejny błąd "pisaża" Janusza Sokołowskiego?
ba_szka
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-29, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ba_szka »

obserwując zawirowania wokół pana radnego Janusza Sokołowskiego długo czekałam kiedy wreszcie się on odezwie. tymczasem pan Sokołowski, zamiast przedstawić racje i argumenty w obronie własnego dobrego imienia na publicznym forum, zaatakował twórcę jerzwałdzkiego portalu na bezpiecznym dla siebie gruncie. zrobił tak, mimo że pan Mirek ewidentnie stawał w jego obronie i mitygował najbardziej bezwzględnych krytyków radnego. każdy kto ten wątek przeczytał, a miał on grubo ponad 1000 odsłon, mógł zauważyć życzliwość administratora portalu wobec radnego. dlaczego więc pan Sokołowski obraził się na pana Mirosława Mastalerza, zarzucił mu nieuczciwość i postanowił zabrać stąd swoje zabawki?

odpowiedź można znaleźć w Pomezaniae, gdzie Sokołowski z rozbrajającą szczerością wyjaśnia, że nigdy nie uczestniczy w żadnych dyskusjach, bo taką ma zasadę. pdobnie w kwestii swojego biuletynu: robi swoje i jest z siebie dumny.
aczkolwiek taka zasada u człowieka piastującego funkcję publiczną może zaskakiwać, nie sposób nie przyznać mu racji. pisząc u siebie istotnie nie wdaje się w żadne zbędne dyskusje z byle kim, niczego nie musi tłumaczyć ani dementować. po prostu rozmawia sam ze sobą, czyli osobą godną zaufania, z której jest dumny. żaden administrator, a tym bardziej żaden przypadkowy internauta mu nie podskoczy, bo go zwyczajnie na swoje łamy nie wpuści. wierny czytelnik też nie podskoczy, bo jest od tego żeby pana radnego czytać i podziwiać, najprawdopodobniej zresztą nie ma nawet takiej potrzeby.

wycofanie zdjęć z portalu, a zwłaszcza zarzut nieuczciwości wobec jego twórcy, praktycznie zwalniają pana Sokołowskiego i nie tylko jego, z obowiązku wytłumaczenia się z tego i owego mieszkańcom Jerzwałdu. być może tu właśnie jest pies pogrzebany. na tym forum padło w ostatnich tygodniach tak dużo niewygodnych pytań ( m.in.o Towarzystwo Natura, przetargi itp.), że jeśli nie chciało się na nie rzetelnie odpowiedzieć, należało forum zdezawuować. takie jest moje zdanie, chociaż bardzo chciałabym się mylić.
Awatar użytkownika
adam2407
Posty: 101
Rejestracja: 2010-02-09, 21:49

Post autor: adam2407 »

Czy osoby publiczne nie maja przypadkiem obowiązku,udzielania odpowiedzi na postawione pytania? :lol:
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Maks pisze:Dlaczego biuletyn radnego Janusza Sokołowskiego nazywa się "Pomezaniae". Co oznacza ta zagadkowa litera "e" dołączona na końcu do słowa Pomezania? A może to kolejny błąd "pisaża" Janusza Sokołowskiego?
adam2407 pisze:Czy osoby publiczne nie maja przypadkiem obowiązku,udzielania odpowiedzi na postawione pytania? :lol:
Radny, który poważnie traktuje swoich wyborców to na pewno odpowiedział by na te pytania, ale nie Pan Sokołowski. On jest genialny pod każdym względem, no i ma te swoje zasady, których za żadne skarby nie złamie.
Ale co my się, ludzie tutaj czepiamy tego człowieka. Powinniśmy siedzieć w domach, czytać te jego genialne biuletyny i podziwiać najlepszego redaktora naczelnego w Polsce, który jak sam o sobie mówi, stworzył „najdłużej (po 1989 roku) wydawaną prasę regionalną w województwie warmińsko-mazurskim dla mieszkańców wioski”. Zamiast krytyki powinniśmy go zgłosić do kilku kategorii Rekordów Guinnessa. Kategorie dopowiedzcie sobie sami.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Nasz radny ma jeszcze jedną zasadę, której nie złamał. Otóż, wchodzi on do prywatnych mieszkań bez pukania i zaproszenia … jak do obory.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Eugen pisze:Nasz radny ma jeszcze jedną zasadę, której nie złamał. Otóż, wchodzi on do prywatnych mieszkań bez pukania i zaproszenia … jak do obory.
Uzupełnię jeszcze, że zanim wejdzie do czyjegoś domu, to stoi jakiś czas pod drzwiami i nasłuchuje, a raczej podsłuchuje.
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 09:16 przez Maks, łącznie zmieniany 1 raz.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

W którymś numerze swojego biuletynu Pomezaniae radny Janusz Sokołowski napisał o papieżu w pisowni "papierz".
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Moi drodzy forumowicze. Za radą Tadeusza w którymś z poprzednich postów, proponuję zakończyć już temat naszego radnego. Jest tyle ciekawszych tematów i tam wykażmy się aktywnością.
Ja i moja rodzina mamy już dosyć ciągłego nachodzenia radnego w naszym mieszkaniu, do końca nie rozumiejąc o co mu właściwie chodzi.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Maks pisze:W którymś numerze swojego biuletynu Pomezaniae radny Janusz Sokołowski napisał o papieżu w pisowni "papierz".
Mirek, przepraszam ale nie mogę się powstrzymać

Kupie numer Pomezaniae, gdzie mowa jest o papieżu w pisowni papierz. Ten numer biuletynu to przecież "biały kruk".
Awatar użytkownika
adam2407
Posty: 101
Rejestracja: 2010-02-09, 21:49

Post autor: adam2407 »

1.Częste nachodzenie kogoś, ma być karalne.
2.Jak nie wiadomo o co chodzi ,to zawsze chodzi o pieniądze.
3.Wybory wkrótce? :lol:
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Jednego nie rozumiem. Skoro Wasz radny jest taki "niezaradny", to jakim cudem jest ciagle radnym?? :shock: Według mnie, mieszkańcy nie przywiązują zbyt dużej wagi do tego kto ich reprezentuje, przyzwyczaili się, że we wsi nic się nie dzieje, nie chodzą na wybory, a radny przechodzi wybory chyba z tytułu "zasiedzenia". Koło się zamyka a radny przejdzie na kolejną kadencję :-P Chyba lenistwo zrobiło swoje. Być może mieszkańcy boją się sprzeciwić i dochodzić swego? Nie wiem. W każdym bądź razie muszą znaleźć się chęci aby zacząć działać. Z drugiej strony, jak już się znajdzie ktoś, kto chce coś zmienić, to odzywa się natura Polaków, na wszystko marudzić i koniecznie skrytykować, choć samemu się palcem nie kiwnęło. I tak źle i tak niedobrze. :roll:
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Zignorowaliśmy radnego ale ja ostatnio dostałem od niego kilka maili.
Przytoczę je w tym miejscu:




Janusz Sokołowski
do mnie
pokaż szczegóły 10.02 (5 dni temu)
od Janusz Sokołowski <januszok20@wp.pl>
do mirek mastalerz <mirek.mastalerz@gmail.com>
data 10 lutego 2010 09:31

temat Do administratora 2

wysłana przez wp.pl


Do Pana
Mirosława Mastalerza
Administratora strony www.jerzwald.pl
Panie Mirosławie!
Wobec faktu, że mój prywatny list do administratora z dnia 3 lutego 2010 roku z zarzutami nieuczciwości prowadzenia przez Pana strony www.jerzwald.pl ukazał się publicznie bezprawnie na Pana stronie bez wcześniejszej odpowiedzi na piśmie do mnie jako stawiającego zarzuty, a do dziś nie usunął Pan informacji o „radnym alkoholiku jeżdżącym samochodem” informuję Pana, że: od tego dnia szkalowanie mojej osoby jako radnego bierze Pan na swoją odpowiedzialność.
Poza tym:
1. Zgodnie z prawem utracił Pan prawo do publikowania moich wszystkich materiałów po zamieszczeniu niepochlebnych opinii o darczyńcy tych materiałów.
2. Zgodnie z prawem autorskim nigdy nie wydałem Panu zgody na podłączenie do swojego biuletynu POMEZANIAE www.pomezaniae.jor.pl. Żądam natychmiastowego usunięcia z Pana strony tego odnośnika. Widzę, że Pan nadal nie rozumie, że jestem przez Pana okradany.
3. Jeżeli sprawa nie zostanie natychmiast i niezwłocznie rozwiązana spotkamy się w sądzie.
4. Żądam natychmiastowych przeprosin na stronie głównej www.jerzwald.pl.








Janusz Sokołowski
do mnie
pokaż szczegóły 10.02 (5 dni temu)
od Janusz Sokołowski <januszok20@wp.pl>
do mirek mastalerz <mirek.mastalerz@gmail.com>
data 10 lutego 2010 21:08
temat List do ciebie,
wysłana przez wp.pl

ukryj szczegóły 10.02 (5 dni temu)

Mirek przesyłam list dla Ciebie, nie dla publikacji1

Pozdrawiam
Janusz

Jest to list dla ciebie, a nie do publikacji!
Mirek!
Dziękuję za uwzględnienie wszystkich moich uwag.
Teraz na nowo możemy podjąć współpracę!
Uważam, że Twoja strona powinna być głównie informacyjna. Taką wspierałem i wspieram od zawsze! Jeżeli zachowasz ten sposób nadal moje zezwolenie na publikację materiałów które Ci przekazałem i link do POMEZANIAE. Nie zmuszaj mnie do takich reakcji!
Ludzie z bolączkami jako wyborcy przychodzą głownie na zebrania wiejskie, które wraz z radą sołecką stanowi pierwszy tryb „uchwałodawczy”. Również drzwi mojego domu, jak i biura stoją otworem. Raz miesiącu jeżdżę również na Rucewo by tam jakoś pomóc.
Nie chodzi mi wcale o krytykę mojej osoby, jako radnego, ale to nie powinno być w tym miejscu, na dodatek tak „podstępnie” zrobione, że zmusza mnie do reakcji. Gdyby nie moja zdecydowana reakcja, to działoby się tak dalej na Twojej stronie. Ale dobry dla mnie finał zmienia zasadniczo postać rzeczy.
W zgodnej opinii Twoja witryna stała się narzędziem walki politycznej ze mną, o czym ja sam nie wiedziałem, bo jej nie czytam aktywnie. Gdyby nie przewodnicząca rady Krysia, która wyczytała te oszczerstwa na mój temat, w ogóle do tego nie zajrzał. A później po informacji o radnym alkoholiku jeżdżącym, które są przetwarzane na wiele sposobów i komentowane przez innych internatów niektórych nawet mi życzliwych, dlaczego się nie bronię przed atakami!
Jak mam się bronić przed atakami, kiedy ja w ogóle nie Twojej strony nie oglądałem od 2 miesięcy, bo przecież zgodnie z prawem nie muszę!
Po grudniowej akcji policji powiedziałem ci o tym kilka dni później. Kiedy w połowie stycznia przejrzałem w końcu dokładnie wszystkie wpisy internatów wszystko wyglądało na bardzo dobrze zaplanowaną akcję przez Ciebie. Tym bardziej, że przecież mówiłem ci o akcji policji u ciebie w domu, a od ciebie jako administratora należało ukrócenie nieprawdziwych wpisów i wzięcie mnie w obronę. Ale to już przeszłość.

Rób tą stronę, ale nie zmuszaj ludzi do aktywnego uczestnictwa! To nie wyścig o dodatkowych użytkowników, bo przecież liczba mieszkańców Jerzwałdu (byłych i obecnych) jest ograniczona!
Ja naprawdę nie potrzebuję ocen i rad na temat jak powinna wyglądać i jakie powinna zawierać treści POMEZANIAE. Gdybym tego słuchał, to po roku, czy dwóch powinna przestać istnieć.

Pijany radny alkoholik!




Janusz Sokołowski
do mnie
pokaż szczegóły 11.02 (4 dni temu)
od Janusz Sokołowski <januszok20@wp.pl>
do mirek mastalerz <mirek.mastalerz@gmail.com>
data 11 lutego 2010 09:10
temat List nie do publikacji
wysłana przez wp.pl


ukryj szczegóły 11.02 (4 dni temu)

Mirek!

Przesyłam jeszcze jeden w uzupełnieniu.

Pozdrawiam

Janusz


List nie do publikacji 2
W uzupełnieniu wczorajszego!
Mirek!
Właściciela portalu też obowiązuje prawo prasowe.
Ty z Beatą naprawdę myślicie, że jestem idiotą alkoholikiem pozbawionym mózgu.
Bardzo się cieszę, że macie zapisaną prawdziwą starszą, bardziej oszczerczą wersję Alternatywy. Prawdziwą wersję opisującą fakty.
Popełniliście cholerny błąd, poddając pod osąd to, co przesłałem do administratora. Wszystkie ruchy wokół tego, łącznie z rozpaczliwym pytaniem twoim, żeby Ci ktoś pomógł bo wiesz, że już zapłaciłem i kiedy w nagrywanej rozmowie telefonicznej (ode mnie do Ciebie) opowiedziałem Ci, że zapłaciłem Nowakom za artykuł o złodziejskiej prywatyzacji ośrodka zdrowia pisząc prawdę.
Prawdę, której w sądzie zaprzeczył były (wtedy) i obecny burmistrz Bogdan Hardybała, znany już z powrotem jako Bogdan H.
Autorskie prawo własności (moje) – Nawet, jak ci dałem bezpłatnie do wszelkiego „używania” to w przypadku zmiany charakteru portalu z informacyjnego na egzekucyjno-polityczny miałem prawo odmówić – zgodnie prawem.
Przecież wasz portal do obecnej zmiany wizerunku służył celom przestępczym. Podawanie nieprawdziwych informacji i radnym alkoholiku jeżdżącym samochodem i brak sprostowań ze strony administratora, który tak długo wiedział i nie zareagował jest przestępstwem.
Od tego Mirek, ty nie zareagowałeś właściwie nigdy, nawet do tej pory.
Bardzo dobrze jednak, że jest ten Internet. Ja mam wydruki waszej strony, aż do wczoraj kiedy w końcu zastosowaliście do moich żądań.
Wczoraj młoda prawniczka spojrzała na to i spytała, dlaczego nie pozywam Ciebie do sądu za te oszczerstwa.
Odpowiedziałem – bo nie jestem wałem i oczekuję jedynie przeprosin, których jakoś jeszcze nie doczekałem.
Czekam, bo muszę za tydzień muszę mieć wszystkie materiały do lutowej POMEZANIAE.
Wtedy pójdzie tekst Alternatywy w wybranym przez Ciebie wariancie.
Potem, również zgodnie z prawem, jeżeli tryb przeprosin mnie nie zadowoli, nadal mam prawo wnosić pozew do sądu.
Pijany radny alkoholik.



Z poważaniem
Janusz Sokołowski





Co mam z tym zrobić, czy ktoś mógłby mi poradzić.
Chciałem to zignorować, ale moich dzieci to również zaczyna "dotykać". Otóż w szkole dzieci Bożeny K. i ona sama zresztą wyśmiewają się z chłopców że mają ojca złodzieja i oszusta. Jest to przykre.


pozdrawiam wszystkich z Polkowic l. Legnicy
Mirek
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Ważne, by w takich sytuacjach zachować umiar.
Emocje należy zachować na dyskusje bardziej konstruktywne.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

No nie!!!
Czy P. Sokołowski, uważa, że ktoś na tym forum, łącznie z tobą, oczernił go do tego stopnia, aby pozywać do sądu????????????
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przesuniete”