Witamy w Jerzwałdzie | Zobacz Gerswalde
Forum Wolnej Wypowiedzi

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleksander Dymarski
Autor Wiadomość
mirekpiano 

Wysłany: 2010-01-30, 21:35   Aleksander Dymarski

mirekpiano napisął 2009/12/11 23:15

przez wiele lat był dyrektorem jerzwałdzkiej szkoły.

dymarski.jpg
Plik ściągnięto 5939 raz(y) 5,05 KB

mirekpiano 

Wysłany: 2010-01-30, 21:37   

grazynan napisał 2009/12/11 23:36
Pamietam chwilę, kiedy Aleksander Dymarski zaczął pracować w naszej szkole w Jerzwałdzie.Był bardzo wymagający i posiadał olbrzymią wiedzę matematyczną. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że choć jego wiedza była ogromna, to niestety w praktyce nie umiał jej przekazać nam w dostępny sposób. Ceniliśmy go za wiedzę, ale nasze wyniki nauczania niestety nie były celujące. Nie wiem jak było później - może inni uczniowie nie mieli już takiego problemu.

Tadeusz napisał 2009/12/11 23:51
Pod koniec lat 60-tych na Uniwersytecie Gdańskim kończył studia II stopnia zdobywając tytuł magistra będąc jednocześnie dyrektorem szkoły.
Poza tym miał problemy rodzinne- rozpadł mu się I związek małżeński.
Tadeusz.

mirekpiano napisał 2009/12/14 23:03
Ja akurat z matematyką nigdy nie miałem problemów.
Dymarski chyba mnie nawet nie uczył. Ale pamiętam, ża kiedyś wezwał mnie do wyższej klasy abym starszym uczniom jakieś twierdzenie objaśnił. I mnie chyba zrozumieli. Interesowałem się matematyką w podstawówce. W ostatnich klasach to nawet czytałem podręczniki z matematyki z zakresu szkoły wyższej. Po prostu siostra wtedy studiowała na Politechnice Gdańskiej i zaglądałem do jej podręczników.
W ósmej klasie ( już w Suszu) zaskoczyłem tamtejszego nauczyciela matematyki i uczniów m.in. znajomością twierdzeń Fermata.
A propos, Wielkie Twierdzenie Fermata
http://pl.wikipedia.org/w...rdzenie_Fermata
mnie wtedy bardzo zajmowało, nawet próbowałem znaleźć dowód. Ale po jakimś czasie zmieniłem zainteresowania, o których kiedyś może wam opowiem.

Wracając do Aleksandra Dymarskiego to znalazłem chyba go w spisie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Szydłowcu z roku 1962.
http://www.liceum.webd.pl/absol5962.htm

a dla zainteresowanych matematyką:
Historia o Wielkim Twierdzeniu Fermata
http://www.math.us.edu.pl/~szyjewski/FAQ/WTF.htm

Tadeusz
Tadeusz

Wysłany: 2010-02-06, 21:15   

W 1974 roku po rozwiązaniu 8-mio klasowej szkoły w Jerzwałdzie przeniósł się do Zalewa do zespołu szkół, gdzie był dyrektorem. Jako członek PZPR w latach 80-tych był I sekretarzem w Zalewie. Po upadku komuny wraz z żoną pracował w zespole szkół w Dobrzykach tu link do strony "Nasza Klasa": http://nasza-klasa.pl/school/36845

Tadeusz
Tadeusz

Wysłany: 2010-02-06, 21:21   

Należało by tu dodać , że w okresie nauczania w szkole podstawowej w Jerzwałdzie był bardzo wymagający uczył przede wszystkim matematyki i za to jestem mu wdzięczny, gdyż z tym przedmiotem nigdy nie miałem problemów. Ale nigdy nie zapomnę jak wyżywał się na słabych uczniach,i nigdy nie znosił kujonów. Bo matematyki nie można wykuć na pałę.

mirekpiano 

Wysłany: 2012-10-16, 23:44   

Aleksander Dymarski
ur. 15.01.1941 w Korczynie, syn Franciszka i Anieli
- Członek PZPR od 24.02.1965. I sekretarz POP przy SP w Zalewie. Jako członek prezydium WKKR ostatni raz figuruje na liście w dn. 02.02.1987. Od 1967 wiceprezes Rady Zakładowej ZNP przy SP w Zalewie. Przewodniczący WK FJN w Jerzwałdzie 1968-1973. Od 1976 Prezes Zarządu Gminnego Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej. 04.09.1978-24.01.1979 słuchacz Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej w Bydgoszczy. W 1976 ukończył WUML w Olsztynie.
Źródło: AP Olsztyn, KW PZPR w Olsztynie, sygn. 1141/74, 1141/80, 1141/81, 1141/507, akta osobowe 1141/os/222.

http://katalog.bip.ipn.go...&osobaId=47764&

bozena 
bozena

Wysłany: 2012-10-21, 05:20   

Co teraz dzieje się z Panem Dymarskim? Czy ktoś to wie? Pamiętam synów Pana Aleksandra, Pawełka i Marcinka.

Odpowiedz do tematu