o nim

poeta, scenarzysta, pieśniarz

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

o nim

Post autor: mirekpiano »

mirekpiano napisał 2009/09/28 00:36
Apolinary POlek to pseudonim artystyczny.
Pochodzący z miasteczek wschodniej Polski, osiadły w Łodzi autor i wykonawca piosenek, poeta, scenarzysta. Twórca kontestujący, wędrujący po świecie i ciągle poszukujący nowych środków wyrazu. Akompaniuje sobie na gitarze i harmonijce. Sceneria jego piosenek to przede wszystkim przestrzenie Ściany Wschodniej, góry i jeziora, przede wszystkim jednak ich tematyka dotyczy spotkań i relacji międzyludzkich oraz poszukiwań duchowych. POlek jest głęboko zainspirowany twórczością Leonarda Cohena, Boba Dylana oraz klasyką amerykańskiego folku i folk-rocka. Jego twórczość sama w sobie jest jednak niepowtarzalna, przepełniona pragnieniem i energią, by coś zmienić, coś przekazać. Laureat wielu konkursów poetyckich i festiwali piosenki poetyckiej (m. In. Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie, YAPA, Bazuna, OPPA, „Powrót do Korzeni”, od 2003 r. związany z projektem „W górach jest wszystko co kocham”.

Jego strona domowa to
www.apolinary.pl

Od kilku lat przyjeżdża do Jerzwałdu. Ostatnio był również u mnie i powiedział, że myśli o osiedleniu się w Jerzwałdzie na stałe.
Napisał także piosenkę o Jerzwałdzie pt." Zbigniewowi Nienackiemu"



Apolinary napisał 2009/10/01 00:01
Hej hej!

Właśniem osiadł tymczasowo w Dorotowie nieopodal Olsztyna. Ale ogólny kurs - nadal na Jeziorak!

Dziękuję Ci, Mirku, za gościnę i za wspomnienie mnie na tym forum. To dla mnie zaszczyt. Do zobaczenia, zapewne wkrótce! Gdybyś był w Olsztynie, zapraszam do siebie

mirekpiano napisał 2009/10/30 22:50
Dzięki za zaproszenie.
Napewno wkrótce skorzystam i wpadnę na kilka chwil do Dorotowa. Oczywiście najpierw zadzwonię.
I dzięki za te piękne fotografie z naszych stron.
Przy okazji zamieszczam tu linki:
Album Pawła O.
podzielmy się wspomnieniami
"wrzesień 2009 - Jerzwałd"
http://my.opera.com/polek/albums/show.dml?id=917649

"24 października 2009 - Jerzwałd i Bądze"
http://my.opera.com/polek/albums/show.dml?id=928579
ODPOWIEDZ

Wróć do „Apolinary Polek”