Jak oceniacie ten oficjalny portal gminny?

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Jak oceniacie ten oficjalny portal gminny?

Post autor: mirekpiano »

Już dwa tygodnie mija od wyboru nowej Rady, a na portalu Zalewskim dalej widnieje skład starej Rady.
http://www.zalewo.24.pl/modules.php?nam ... e&artid=13
Gość

Post autor: Gość »

Gminny Informatyk Śpi :oops: za darmo bierze pieniądze .
:-o Pisałem już wcześniej o tym , na witrynie głównej też za bardzo się nic nie zmienia.
Od dłuższego czasu tak już jest ?
Przynajmniej powinien w jakąś świąteczną skórkę ubrać tą Joomlę ! ( szablon strony) :!:
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

GŁOSZENIE BURMISTRZA ZALEWA o przeprowadzeniu konsultacji

Wtorek, 07 Grudzień 2010 13:58

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Zalewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2011”.

Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działające na terenie Gminy Zalewo.

Termin rozpoczęcia konsultacji : 7 grudnia 2010r.
Termin zakończenia konsultacji : 14 grudnia 2010r.

Termin zakończenia konsultacji jest również terminem ostatecznym przyjmowania opinii i uwag do konsultowanego projektu uchwały.

Forma konsultacji została określona w § 5 ust.1 pkt. 2) uchwały Nr LX/457/10 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 30 sierpnia 2010r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Opinie i uwagi dotyczące konsultowanego projektu uchwały należy zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: fundusze@zalewo.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komórką organizacyjną odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Referat Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Zalewie.

Wyniki konsultacji zamieszczone zostaną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zalewie oraz Biuletynie Informacji Publicznej.

PROJEKT : PROGRAM WSPÓŁPRACY GMINY ZALEWO Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI WYMIENIONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NA ROK 2011
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Czy naprawdę tak trudno jest zaktualizować dane na portalu www.zalewo.pl
Sklad rady - nieaktualny
Burmistrz- nieaktualny
wydziały - nieaktualne


Szkoda, że na ich portalu nie ma forum.
Mogliby ludzie pisać "co ich gryzie" a urzędnicy włącznie z Burmistrzem powinni to obowiązkowo codziennie czytać.
Zobaczymy działania nowego Burmistrza który obiecał zmiany w zakresie obsługi ludności przez urzędników.
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Tu chyba chodzi o pieniądze?.
Gość

Post autor: Gość »

rusek pisze:Tu chyba chodzi o pieniądze?.
Raczej o pieniądze to nie ,bardziej o aktywność informatyka i pracowitość.
Potrzebne zmiany na tym Portalu o Gminie Zalewo.
Forum dla Społeczeństwa też powinno być dodane,
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Możliwe ,że Nowy Burmistrz Zalewa wprowadzi jakieś zmiany kadrowe.
Napływ odpowiedzialnych i pracowitych ludzi jest koniecznie potrzebny,
nie tylko w temacie Virtualnym ,
na Realu też trzeba dużo rzeczy zmienić i poprawić ..

Szkoda ,że jestem z poza terenu zainteresowania :-x
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Ja mieszkam koło Ełku i tutaj wszystko jest ładnie poukładane
jak klocki (ramki w ulu)

Mieszkańcy gminy Ełk mają darmowy dostęp do internetu

Dobiegły końca szkolenia realizowane w ramach gminnego projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu — eInclusion — mieszkańców Gminy Ełk". Wzięło w nich udział 128 osób. W niedzielę uczestnicy otrzymali tabliczki pamiątkowe oraz certyfikaty.


— Umiejętności, które zdobyłam na szkoleniach, bardzo się mi przydadzą, np. do szukania informacji w internecie i poszerzania wiedzy na temat interesujących mnie zagadnień — mówi Zofia Socha, mieszkanka gminy Ełk. — Codziennie, lub co drugi dzień, wchodzę do internetu i szukam ogłoszeń pracy. Jest jeszcze taki strach przed tym, że coś zepsuję w komputerze. Ale pomalutku udaje się mi dojść do celu.

— Szkolenia bardzo się przydały, teraz wiem, jak poruszać się w internecie i szukać informacji — mówi Dorota Masłowska, mieszkanka Bartosz.

Szkolenia (II tura) prowadzone były w dniach 28-29 sierpnia i 4-5 września w siedmiu grupach. Zakres tematyczny obejmował: obsługę komputera w systemie operacyjnym MS Windows, zarządzanie danymi, obsługę edytora tekstów MS Word, obsługę arkusza kalkulacyjnego MS Excel oraz internet. Poziom szkolenia został dostosowany do poziomu wiedzy uczestników. W szkoleniach uczestniczyło 14 osób niepełnosprawnych.

— Szkolenia miały pomóc w zapoznaniu się z obsługą komputera oraz internetu — informuje Tomasz Makowski, koordynator projektu. — Sprzęt komputerowy w ramach projektu beneficjenci otrzymali bezpłatnie. Z internetu będą korzystać również bezpłatnie przez osiem lat.

Na realizacje przedsięwzięcia gmina Ełk pozyskała 2,5 mln zł z Ministerstwa Gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2017 roku.

— Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej na realizacje tego projektu — mówi Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk. — Dzięki temu nasza wiejska młodzież wyjdzie z cienia i stanie się konkurencyjna dla młodzieży miejskiej.



Było pisane na Łamach Gazety Olsztyńskiej

PS. Na Wasze Forum trafiłem szukając Janka z Dobrzyk
Gość

Post autor: Gość »

Tak to jest Program Europejski pt. e –Vita .

Słyszałem o takim projekcie
Awatar użytkownika
rusek
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-11, 22:14

Post autor: rusek »

Podaje adres projektu http://internetnawsi.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co mnie Gryzie !”