Park Krajobrazowy w Jerzwałdzie

Moderator: zalewianka

Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Park Krajobrazowy w Jerzwałdzie

Post autor: Maks »

Wyniki przeprowadzonych badań ankietowych wyraźnie wskazują, że ponad połowa
respondentów nie potrafiła wskazać w jakim celu utworzono Park (w Jerzwałdzie), a zaledwie
37,5% badanej grupy miała jakąkolwiek styczność z jego dyrekcją.

Powyższy fragment pochodzi z pracy pt:

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI KRAJOBRAZU KULTUROWEGO
PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH NA PRZYKŁADZIE
PARKU KRAJOBRAZOWEGO POJEZIERZA IŁAWSKIEGO
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Czy masz cały tekst artykułu?
Na stronie:
http://www.t6m.vbiz.pl/krajobrazkulturo ... tep-10.pdf
znalazłem to w spisie treści:


Mariusz Antolak
ZARZĄDZANIE ZASOBAMI KRAJOBRAZU KULTUROWEGO PARKÓW
KRAJOBRAZOWYCH NA PRZYKŁADZIE PARKU KRAJOBRAZOWEGO
POJEZIERZA IŁAWSKIEGO
CULTURAL LANDSCAPE RESOURCES MANAGEMENT LANDSCAPE
PARKS WITH THE USE OF AN EXAMPLE OF IŁAWA LAKELAND
LANDSCAPE PARK………………………………………………………………....................285
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Park Krajobrazowy kupuje samochód


Znak sprawy: ZP 320/16/10/ZPK

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich 14-233 Jerzwałd 62, woj. warmińsko-mazurskie, tel./faks 89 758 85 27
Adres strony internetowej zamawiającego: www.parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego specjalistycznego samochodu osobowo- ciężarowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2010 r. na potrzeby Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Chronionych przy Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie. 2. Szczegółowy opis techniczny przedmiotu zamówienia określający minimalne wymagania Zamawiającego stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.



Data zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych: 30.11.2010 r. o nr 389154 – 2010.

SIWZ

Załącznik nr I: „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”
Opis techniczny – wymagania minimalne
Lp. WYSZCZEGÓLNIENIE J M WYMAGANIA
1. Silnik wysokoprężny
- 4cylindrowy Common Rail o pojemności do
2500 cm3 i mocy min 175 KM
2.
Napęd 4x4 z centralnym mechanizmem
różnicowym z możliwością odłączenia
przedniej osi
Wymagany
3. Długość całkowita
(od zderzaka do zderzaka)
mm Min. 5000 Max. 5200
4. Rozstaw osi mm Nie mniej niż 3000
5. Reduktor Wymagany
6. Prześwit mm Nie mniej niż 200
7. Koło zapasowe pełnowymiarowe
Wymagane
8. Ilość drzwi Szt. Minimum 4
9.
Ilość miejsc - 5 Wymagane
10. Poduszki powietrzne Szt. Minimum 2 (kierowcy i pasażera)
11. ABS EBD - Wymagane
12. ESP, TCL Wymagane
13. Wspomaganie kierownicy - Wymagane
14. Ogrzewana i otwierana szyba tylna - Wymagane
15. Klimatyzacja automatyczna - Wymagana
16. Centralny zamek - Wymagany
17. Regulowane elektrycznie szyby drzwi
przednich i tylnych;
- Wymagane
18. Hak holowniczy - Wymagany
19. Dywaniki podłogowe - Wymagana
20. Gaśnica samochodowa / apteczka Wymagane
21. Radio CD Wymagane
22. Auto-alarm Wymagane
23. Rok produkcji 2010
24. Transportowe klatki dla zwierząt na samochód Szt. 2
Wymiary 104x63x68 wraz z bezpiecznym
mocowaniem ich na samochodzie, oraz plandeka
czy podobny materiał izolujący klatki od
warunków atmosferycznych + mocowanie.
25. Aplikator pneumatyczny z celownikiem
optycznym 3-9x40 i kolimatorem + montaż Szt.1 Pełne wyposażenie
26. Klatki do przenoszenia zwierząt typu
transporter Szt. 2 Wymagane
27. Siatka podbierak do chwytania ptaków
/zaciskana Szt. 1 Min długość 1,22 m, min. średnica 46 cm
28. Poskrom dla ssaków (chwytak) Szt. 1 Min długość 1,50 m bezpieczny w użyciu dla
chwytanych zwierząt i osoby chwytającej.
29. Rękawice skórzane z ochraniaczami
i rękawice lateksowe Elastyczne, niekrępujące ruchów (kevlar)
30. Apteczka pierwszej pomocy
Środki opatrunkowe w tym min. bandaż POVER
FLEX, zestaw leków do immobilizacji
chemicznej.
Lp. WARUNKI ORAZ KOSZTY GWARANCJI I
SERWISU
WYMAGANIA
1. Okres gwarancji na silnik i podzespoły Min. 36 miesięcy
2. Okres gwarancji na perforację karoserii Min. 72 miesiące
3. Autoryzowana stacja obsługi dla oferowanego modelu
w pobliżu siedziby Zamawiającego
Wymagane – odległość nie większa niż 100 km
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W ShoutBoxie dzisiaj ktoś napisał:
cytuję:
[Dzisiaj 12:42] Gość: Brawo wygrał żyliński jako mieszkaniec Zlewa cieszę się Ludzie czy wy nie rozumiecie,że park jest dobrą wizytówką tej dziury Jerzwałdu nic tam nie ma atrakcyjnego Hoteli ha,ha, a kto go utrzyma , kto do tej pory utrzymuje i remontuje budynek , spoleczność wsi ? Byłem tam na weselu i myśle gdyby nie park to gmina dawno już by sprzedala te dom albo by się zawalił . Ten kto chce hoteliku widac ma w tym swój prywatny interes a nie wsi . Nie bądżcie naiwni. Popatrzcie na inne świelice w G. Zalewo,

Ja do Parku nic nie mam, ale dlaczego nic nie płacą gminie za czynsz, tego nie rozumiem.
Owszem w praktyce stosuje się jakieś ulgi w opłatach czynszowych, np. za wstawienie okien itp. Ale 15 lat bez żadnego czynszu to jest skandal. Ostatnio w TV oglądałem reportaż o Parkach Krajobrazowych i wypowiadał się przedstawiciel Ministerstwa Środowiska. Mówił m.in. o tym, że Ministerstwo często przekazuje lokalnej społeczności pokaźne środki na inwestycje, przede wszystkim związane z kanalizacją. W takich przypadkach zawsze stroną inicjującą jest Park.
A czy Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego z dyrekcją w Jerzwałdzie zainicjował chociaż raz coś takiego? To właśnie Park powinien nieustannie zabiegać o środki na skanalizowanie całego rejonu Jezioraka ( z jez. Płaskim włącznie). Z tego co ja widzę to oni zabiegają tylko o środki finansowe dla siebie. Jerzwałd ani Gmina Zalewo nie ma z tego powodu żadnego pożytku. Więc niech oni zaczną płacić czynsz wtedy nikt się ich nie będzie czepiał. Dla mnie jest to sytuacja nie normalna, swiadcząca tylko o niegospodarności dotychczasowych burmistrzów gminy. Ja mogę polecić przynajmniej jedną firmę, która za wynajem takiego lokalu zapłaci konkretne pieniadze. Myślę, że min. 2 tys. na czysto dałaby bez problemu.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

cytuje z ShoutBoxa:
Co do budynku to zwiezienie cegly i rozladunek to nie taki wyczyn , na reszte dala gmina a teraz o ile wiem park remontuje i utrzymuje budynek i straz ma za darmo siedzibę i biblioteka wiejsak i sala jest ogrzana na imprezy i zebrania . W mojej wsi świetlica jest zimna , wilgotna brudnawa bo tak naprawde jest bezpańska , gmina placi podatki , ubezpiecza i tyle a oreszte maja zadbać mieszkańcy


To nie było tak. Zachowała się pełna dokumentacja budowy Wiejskiego Domu Kultury w Jerzwałdzie. Kto ile dał pieniędzy i ile godzin przepracował społecznie. Każda rodzina jest ujęta w tym wykazie. Niektórzy rolnicy użyczyli też swój sprzęt ciężki ( m.in. ciągniki) z obsługą.
pisaliśmy o tym:
http://jerzwald.pl/forum/viewtopic.php?t=281

W cywilizowanym świecie jak gmina ma budynek do wydzierżawienia to rozpisuje na to przetarg. Wydaje mi się, że jest to nawet obowiązek gminy.
W warunkach przetargu można ująć kwestię ogrzewania całości budynku i remonów doraźnych.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

W celu uzyskania jasności w sprawie dzierżawy siedziby Parku trzeba przypomnieć poniższą uchwałę Rady Miejskiej w Zalewie.


Uchwała Nr XVII/213/04
Rady Miejskiej w Zalewie
z dnia 31 marca 2004r.

w sprawie: użyczenia Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu budynku położonego w Jerzwałdzie (Dom Kultury) stanowiącego własność gminy Zalewo na siedzibę “Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich”
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9) lit. a) ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. , Nr 142, poz. 1591 z późń.zm.) oraz art. 3 ustawy z dnia 16 października 1991r. o ochronie przyrody (Tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. , Nr 99, poz. 1079 z późn.zm.) – Rada Miejska w Zalewie uchwala, co następuje:
§ 1.
Rada Miejska w Zalewie postanawia oddać w bezpłatne używanie Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu w drodze umowy użyczenia na okres 20 lat tj. od dnia 1 maja 2004r. do dnia 30 kwietnia 2024r. budynek położony w m. Jerzwałd (Dom Kultury) gm. Zalewo, usytuowany na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym jako działka Nr 60, przy szosie prowadzącej do m. Susz z przeznaczeniem na siedzibę “Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich” .
§ 2.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Zalewa.
§ 3.
Uchwała utraci swą ważność jeżeli zainteresowane strony nie dojdą do porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy użyczenia powyższego obiektu i nie podpiszą stosownej umowy.
§ 4.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Poprośmy radną Jerzwałdu, Panią Dorotę Blonkowską, o uzyskanie kopii tej umowy (paragraf 3) i udostepnienie jej, jesli to mozliwe, na stronach internetowych jerzwald.pl
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Fragment z biuletynu POMEZANIAE wrzesień 2010 Numer 228 POMEZANIAE
Autorem tekstu był pracownik Parku Krajobrazowego Janusz Sokołowski


Od dwóch lat na zebraniach wiejskich
(teraz odbyło się 23 września br.)
uaktywniła się grupa przeciwników istnienia
w Jerzwałdzie siedziby Zespołu
Parków Krajobrazowych Pojezierza
Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Jest
to grupa, która biernie uczestniczyła
przy zamykaniu naszej szkoły. Argument,
który zawsze słyszę, to fakt, że
budynek „Wiejskiego Domu Kultury” był
budowany w czynie społecznym i nie
takie powinno być jego przeznaczenie,
jakie ma obecnie.
Przypomnę dla porządku: Prace
społeczne w tym budynku zamarły wobec
braku środków na koncie Komitetu
odpowiedzialnego za budowę w końcu
1989 roku.
Przypomnę również, że był to
„stan surowy” – bez komina, pieca c.o.
i kaloryferów. Dokończenie budowy
spadło na barki gminy po reformie administracyjnej
w 1990 roku. To gmina
musiała „główkować” skąd wziąć pieniądze.
I udało się dopiero wtedy, gdy
zaproponowano tu utworzenie siedziby
parków krajobrazowych. Czy Komitet
budujący w czynie społecznym „Wiejski
Dom Kultury” ma jakikolwiek ślad
w dokumentacji swojej działalności po
1990 roku, że występował o środki na
dokończenie tej inwestycji?
Na koniec dodam jeszcze, że tylko
wieloletnia umowa dzierżawy (zgodnie
z obowiązującą uchwałą rady miejskiej
w Zalewie) dała dyrektorowi parku
Krzysztofowi Słowińskiemu taką możliwość,
że dzięki swojemu wielkiemu
zaangażowaniu mógł cztery lata temu
zdobyć środki na modernizację tego
budynku (wymiana okien, ocieplenie
budynku, nowe kotły c.o.). Środki w
takiej wielkości, że się „w pale nie mieści”
takim „Komitetom”. Dyrektor parku
ponosi koszty ogrzewania całego budynku
(biblioteka wiejska, sala wiejska
i Ochotnicza Straż Pożarna).
Wszystkie jerzwałdzkie Komitety
chętne do zlikwidowania siedziby zespołu
parków informuję, że sam natychmiast
przeprowadzę się do wskazanej
przez Komitet miejscowości na terenie
gminy Zalewo lub województwa gdzie
udało się lepiej dokończyć podobne
przedsięwzięcie.

Koniec cytatu


Mieszkańcom Jerzwałdu autor niestety nie podziękował za prace społeczne nie wspominając wcale o datkach pieniężnych. Dobrze chociaż, że nie zapomniał wychwalić swojego przełożonego.

Co to za cytuję :Środki w
takiej wielkości, że się „w pale nie mieści”
takim „Komitetom”

Podanie dokładnej sumy pieniędzy na przeprowadzony wtedy remont nie jest chyba tajemnicą, a może to rzeczywiście nie na nasze pały
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Jeszcze raz w sprawie użyczenia Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu budynku położonego w Jerzwałdzie (Dom Kultury) stanowiącego własność gminy Zalewo na siedzibę “Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich”
w bezpłatne używanie Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu w drodze umowy użyczenia na okres 20 lat tj. od dnia 1 maja 2004r. do dnia 30 kwietnia 2024r.

Istnieje pilna potrzeba przeanalizowania tej umowy w kontekście umieszczenia w tym budynku siedziby instytucji Natura 2000, która organizacyjnie nie ma nic wspólnego z Parkiem Krajobrazowym.

Z prawnego punktu widzenia jest to, moim zdaniem, rzeczowy argument do ponownego zajęcia się tą umową przez nowe władze Zalewa.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Przez wiele lat wynajmowałem w Gdańsku lokal na firmę i zawsze płaciłem czynsz oraz opłaty eksploatacyjne, w tym ogrzewanie. Również wymieniałem w tym lokalu okna i przeprowadziłem generalny remont (było to w moim interesie bo lokal powinien być estetyczny i energooszczędny).
I właściciel lokalu ani razu nie zwolnił mnie z opłaty czynszowej.
Ja już gdzieś na tym forum pisałem, że Gmina Zalewo mogłaby przez 15 lat pobierać czynsz za wynajem Parowi lokalu. Myślę, że czynsz w wysokości 2000 PLN netto miesięcznie byłby realny. Dałoby to przez te 15 lat 360.000 PLN netto. Czy w ogóle Gmina ogłaszała kiedykolwiek, że ten lokal przeznacza na wynajem i czy był ogłoszony przetarg?
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Park kupił samochód, ale nie podano ceny.

----------------------------

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą
w Jerzwałdzie,
(oznaczenie zamawiającego)
działając na podstawie przepisów art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.
„Dostawa fabrycznie nowego specjalistycznego samochodu osobowo - ciężarowego z wyposażeniem”.
(oznaczenie zamówienia)
Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta:
Auto Serwis Sikorski Spółka Jawna 10-801 Olsztyn, ul. Sielska 43 C
(wskazać nazwę, albo imię i nazwisko wykonawcy oraz jego siedzibę i adres)
Uzasadnienie wyboru: najniższa cena, jedyna oferta
(wskazać uzasadnienie prawne[1] i faktyczne wyboru oferty)
W postępowaniu złożono 1 ofert, wg zestawienia:
(wskazać liczbę złożonych ofert)
Lp.

Nazwa wykonawcy

Siedziba

Adres

Punktacja
w kryterium ceny

Punktacja
w kryterium gwarancji[2]

Łączna punktacja oferty
1.

Auto Serwis Sikorski Spółka Jawna

10-801 Olsztyn

ul. Sielska 43 C


100



100








































Jednocześnie informuję, że umowa w sprawie zamówienia publicznego może zostać zawarta w terminie krótszym niż 5 dni (zgodnie z przepisami art. 94 ust. 1a Ustawy).


Krzysztof Słowiński
(podpis Kierownika Zamawiającego lub osoby upoważnionej)

[1] Art. 91 ust. 1 Ustawy w powiązaniu z odpowiednimi postanowieniami specyfikacji dotyczącymi kryteriów oceny ofert.
[2] Przykładowe kryterium.
mirekpiano pisze:Czy masz cały tekst artykułu?
Na stronie:
http://www.t6m.vbiz.pl/krajobrazkulturo ... tep-10.pdf
znalazłem to w spisie treści:


Mariusz Antolak
ZARZĄDZANIE ZASOBAMI KRAJOBRAZU KULTUROWEGO PARKÓW
KRAJOBRAZOWYCH NA PRZYKŁADZIE PARKU KRAJOBRAZOWEGO
POJEZIERZA IŁAWSKIEGO
CULTURAL LANDSCAPE RESOURCES MANAGEMENT LANDSCAPE
PARKS WITH THE USE OF AN EXAMPLE OF IŁAWA LAKELAND
LANDSCAPE PARK………………………………………………………………....................285
Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ewingi »

Jakoś cicho wśród najbardziej zainteresowanej społeczności, wokół niedawno opublikowanego na stronie Parku projektu uchwały Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie ustanowienia planu ochrony Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego na lata 2010(!)-2018.
Fragment sprawozdania merytorycznego z realizacji zadania pn. „Sporządzenie i uzgodnienie planu ochrony Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego” Jerzwałd 10.12.2010 r.:
„ Na mocy obowiązującej Ustawy o ochronie przyrody, stracił ważność sporządzony w roku 1996 plan ochrony Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego (PKPI). W latach 2005-2006 w ramach Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie trwały prace adaptujące zapisy „starego” planu do aktualnej wówczas sytuacji prawnej, wynikającej z zapisów Ustawy o ochronie przyrody.
Obecnie po wejściu w życie tzw. „Ustawy kompetencyjnej”, samorządy wojewódzkie zobowiązują dyrektorów parków krajobrazowych do sporządzenia aktualnych planów ochrony. Zespół Parków Krajobrazowych (ZPK) w Jerzwałdzie dysponuje dużym zasobem dokumentacji (przekazano dla sporządzającego plan) wynikającej z prac z lat 2005-2006 pracowników ZPK, dokumentację z wykonanego przez ZPK projektu planu ochrony Obszaru Natura 2000 „Lasy Iławskie” oraz dokumentacji do utworzenia Obszaru Natura 2000 – w ramach dyrektywy siedliskowej – „Ostoja Iławska”. Posiadana, wymieniona dokumentacja w znaczny sposób obniżyła koszt realizacji tego projektu.
Celem projektu jest efektywne zarządzanie obszarem PKPI i skuteczna ochrona przy jednoczesnym udostępnieniu wybranych walorów krajoznawczych i turystycznych oraz związanych z nimi inwestycjami.”
Projekt liczący 110 stron do pobrania pod adresem: http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/ ... _pkpi.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co mnie Gryzie !”