Z aktualności Zalewa

Moderator: zalewianka

Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Źle się dzieje w gminie Zalewo.


Uchwała Nr XVII/213/04
Rady Miejskiej w Zalewie
z dnia 31 marca 2004r.

w sprawie: użyczenia Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu budynku położonego w Jerzwałdzie (Dom Kultury) stanowiącego własność gminy Zalewo na siedzibę “Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich”
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9) lit. a) ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. , Nr 142, poz. 1591 z późń.zm.) oraz art. 3 ustawy z dnia 16 października 1991r. o ochronie przyrody (Tekst jednolity: Dz.U. z 2001r. , Nr 99, poz. 1079 z późn.zm.) – Rada Miejska w Zalewie uchwala, co następuje:
§ 1.
Rada Miejska w Zalewie postanawia oddać w bezpłatne używanie Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu w drodze umowy użyczenia na okres 20 lat tj. od dnia 1 maja 2004r. do dnia 30 kwietnia 2024r. budynek położony w m. Jerzwałd (Dom Kultury) gm. Zalewo, usytuowany na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym jako działka Nr 60, przy szosie prowadzącej do m. Susz z przeznaczeniem na siedzibę “Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich” .
§ 2.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Zalewa.
§ 3.
Uchwała utraci swą ważność jeżeli zainteresowane strony nie dojdą do porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy użyczenia powyższego obiektu i nie podpiszą stosownej umowy.
§ 4.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uchwałę bezpłatnego użyczenia na 20 lat podjęto 31 marca. Szkoda, że nie było to 1 kwietnia na Prima aprilis - lepiej pasuje.

Warto powiedzieć, że w tym budynku ma od paru miesięcy siedzibę nowa instytucja o nazwie Natura 2000. Na jakich prawach, nie wiem.
Gość

Post autor: Gość »

Po zmianie Burmistrza Gminy

W Zalewie Miejsko-Gminne Centrum Kultury ( działa aktywniej!)

-życie kulturalne zaczyna kwitnąć i rozwija się. ( Oby tak dalej!)

Przykłady:

Obrazek

Obrazek

żródło

(dodał: J D )
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Maks pisze:Źle się dzieje w gminie Zalewo.


....Uchwałę bezpłatnego użyczenia na 20 lat podjęto 31 marca. Szkoda, że nie było to 1 kwietnia na Prima aprilis - lepiej pasuje.

Warto powiedzieć, że w tym budynku ma od paru miesięcy siedzibę nowa instytucja o nazwie Natura 2000. Na jakich prawach, nie wiem.
Jerzwałdzianie wybudowali dla siebie i za pieniądze pochodzące ze społecznej zbiórki okazały budynek przyszłego Wiejskiego Domu Kultury ale okazało się, że nastał kryzys i zabrakło funduszy na dokończenie inwestycji. Gmina przekazała więc budynek w nieodpłatne użyczenie Dyrekcji Parku.
Wiem, że robi się tak czasami. Ale czy to bezłatne użyczenie ma trwać wiecznie?
10 15 lat chyba wystarczy. Niech Park zacznie wkońcu płacić realny czynsz za najem pomieszczeń. Podobno umowa jest tak skonstruowana, że można ją zerwać z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Być może znajdzie się jakiś inny podmiot gospodarczy, kóry zaoferuje konkretną stawkę czynszu. Może przyszła Rada Miasta i Gminy z nowym Burmistrzem zajęłaby się tym.
Tak dłużej być nie może. A fakt, że jakaś tam Natura 2000 bez uzgodnienia z właścicielem budynku bezprawnie zajmuje pomieszczenia powinien być pretekstem wystarczającym do zerwania umowy. Jestem przekonany, że znajdzie się firma, która zaoferuje konkretne pieniądze za najem pomieszczeń.

A jeszcze lepiej dla wsi byłoby sprzedać część budynku (zachowując remizę) a pieniądze przeznaczyć na zakup innego, mnieszego budynku z przeznaczeniem na bibliotekę i świetlicę wiejską. Pewnie niedługo zostanie ogłoszony do przetargu budynek po byłej poczcie. Zaś obowiązkiem władz gminnych powinno być zatrudnienie i opłacenie świetlicowej i bibliotekarki oraz opłacenie kosztów eksploatacyjnych.
Gość

Post autor: Gość »

~Eugen napisał/a:
A jeszcze lepiej dla wsi byłoby sprzedać część budynku (zachowując remizę) a pieniądze przeznaczyć na zakup innego, mnieszego budynku z przeznaczeniem na bibliotekę i świetlicę wiejską. Pewnie niedługo zostanie ogłoszony do przetargu budynek po byłej poczcie. Zaś obowiązkiem władz gminnych powinno być zatrudnienie i opłacenie świetlicowej i bibliotekarki oraz opłacenie kosztów eksploatacyjnych.
:?:

Prawdopodobnie pójdzie na Przetarg,
bo Gmina zadłużona, tylko,
kto tych długów narobił,
gdzie odpowiedzialny człowiek (?).
Nachapał się i zwalili ze stołka.
( też bym tak chciał )
Tylko, że zwykłego "Kowalskiego" to do Kryminału by zapuszkowali...
Gość

Post autor: Gość »

[center]Darmowy Internet dla Społeczeństwa Gminy Zalewo[/center]

Obrazek

Dla Gminy Zalewo Potrzebny jest Darmowy Internet dla całego społeczeństwa.
Nieoficjalnie wiem, iż taki Program Unijny jest już w trakcie wdrażania.
Jest to Program w 98% sponsorowany ze środków Unijnych.
Takie sieci już działają w między innymi Gminach
Białogard, Cekcyn, Mały Płock, Recz, Stoszowice, Zelów i inne w sumie 27 Gmin.

Z tego, co wiem Nasz Burmistrz zainteresował się tym projektem e-Vita
Napisałem wstępny projekt sieci informatycznej dla Gminy Zalewo
Począwszy od spraw technicznych kończąc kosztorysem.
Drobny problem napotkałem z podłączeniem wsi Witoszewo i Rąbity ze względu na położenie
( zalesiony teren)
Tu dojdą dodatkowe koszty sądzę, że bariera jest do pokonania.



Na razie to tyle o wszystkim będę informował na FORUM ZALEWO


Pozdrawiam

Obrazek





http://www.pafw.pl/strona.php?p=e_vita_82


źródło:http://zalewo.cba.pl/viewtopic.php?p=128#128
Gość

BAR CENTRUM w Zalewie

Post autor: Gość »

BAR CENTRUM w Zalewie

Obrazek

MENU (Jadłospis)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co w Gminie słychać”