"DZIAŁACZ KULTURY 2011"

Aktywne tematy związane z Jerzwałdem

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Gość

"DZIAŁACZ KULTURY 2011"

Post autor: Gość »

Obrazek

Dzień „Działacza Kultury” organizowany jest by uhonorować i pokazać animatorów, lokalnych artystów, którzy swoją pracą, pasją i zaangażowaniem upiększają nam codzienne życie promując tradycję i kulturę regionu. W bieżącym roku w dniu 26 maja w Sali widowiskowej Centrum Burmistrz Zalewa uhonorował tytułem „Działacza Kultury” Pana Mirosława Mastalerz, któremu wręczył wraz z Dyrektor M – GCK Panią Fryderyką Małachowską statuetkę i podziękowanie za działalność na rzecz kultury. A o to krótka charakterystyka działalności laureata:
Pan Mirosław Mastalerz - muzyk, jerzwałdzianin.. Założyciel firmy Pianoforte , która wypożycza fortepiany na koncerty. Współorganizator wielu ważnych imprez muzycznych w Polsce i za granicą, często z udziałem sław świata muzyki.
Znany społecznik i miłośnik stron rodzinnych. Założyciel forum o historii i dniu dzisiejszym Jerzwałdu i okolic. Organizator i sponsor m.in. takich imprez jak:
- w świetlicy w Jerzwałdzie, w styczniu, kwietniu i wrześniu 2009r - koncerty muzyki boogie woogie Macieja Markiewicza, koncert pt "Solo i w duecie" z udziałem pianistów Michała Kręglewskiego i Kiryła Kaduka oraz recital fortepianowy Stanisława Dreji
- w czerwcu 2010r. - koncert chopinowski Aleksandry Mozgiel z cyklu „Chopin przyjechał" w sali M - GCK w Zalewie
- w styczniu 2011r. - koncert fortepianowy Macieja Markiewicza w Zespole Szkół w Borecznie z okazji 700- lecia powstania wsi.
Mirosław Mastalerz wspólnie z żoną Beatą we wrześniu 2010r. zasponsorowali postawienie pomnika napoleońskiego w Zalewie.

Źródło:

MGCK
Fryderyka Małachowska

Więcej na : http://www.zalewo.pl/index.php?option=c ... i&Itemid=1
Kazimierz Madela
Posty: 53
Rejestracja: 2010-02-02, 11:13
Lokalizacja: Berlin

Re: "DZIAŁACZ KULTURY 2011"

Post autor: Kazimierz Madela »

Składam Mirkowi Mastalerzowi serdeczne gratulacje z okazji uzyskania tytułu „Działacza Kultury” i życzę dalszego zaangażowania w sprawy kultury Jerzwałdi i całej Gminy Zalewo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności Forum”