Zofia Śiwierska

Sprawy Edukacyjne związane z Jerzwałdem

Moderatorzy: Tadeusz, Ewingi, Kazimierz Madela

grazynan
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-04, 21:38
Lokalizacja: Kwidzyn

Zofia Śiwierska

Post autor: grazynan »

Czy ktoś pamięta jeszcze Panią Zofię? Ja nie zapomnę jej nigdy. To była wspaniała nauczycielka, która na zawsze pozostanie w mej pamięci. Pamiętam jak dziś, kiedy po raz pierwszy zjawiła się w naszej szkole, aby uczyć nas chemii.Była bardzo skromna i nieśmiała, ale od razu czuć było jak emanuje od niej niezwykłe ciepło. To była osoba, która stworzona była do pracy nauczycielki. Kiedy zaczęła nas uczyć zrozumiałam, jak fajnym przedmiotem może stać się chemia i jak z przyjemnością można się jej uczyć. Lekcje chemii były ciekawe a Pani Zofia miała szczególny dar przekazywania swojej wiedzy nam prostym dzieciakom ze wsi.Kiedy skończyłam podstawówkę i poszłam do szkoły średniej, to wartościowość pierwiastków, ich masy atomowe a także rozwiązywanie reakcji chemicznych miałam w jednym paluszku. Na jednej z lekcji chemii w szkole średniej nauczycielka spytała mnie w jakim mieście kończyłam podstawówkę, że tak mam opanowany materiał jeśli chodzi o pierwiastki i reakcje chemiczne. Kiedy powiedziałam jej, że kończyłam szkołę na wsi, to nie mogła w to uwierzyć. Ja byłam bardzo dumna z tego, że moją nauczycielką była Pani. Zofia.
Jeśli Pani Zofia wchodzi na tę stronę, to serdecznie ja pozdrawiam i dziękuję za to, że nauczyła mnie tak wiele.
bozena
Posty: 22
Rejestracja: 2010-02-04, 10:23
Lokalizacja: Jerzwald-Kwidzyn

Post autor: bozena »

Pamiętam również panią Siwierską, była moją pierwszą wychowawczynią, wprowadzała nas pierwszaków w arkana szkoły, i wiedzy.
bozena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szkoła - Nauczyciele - Uczniowie - Bibloteka”