Ryszard Dubanowski nie żyje

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Ryszard Dubanowski nie żyje

Post autor: mirekpiano »

Rano dotarła do nas wiadomość o śmierci Ryszarda Majewskiego a tu następna tragiczna wiadomość.
W lesie podczas wycinki drzew zdarzył się wypadek śmiertelny w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł Ryszard Dubanowski.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Msza św. Pogrzebowa odbyła się dzisiaj o 10.30 w Zalewie. Ksiądz dużo ciepłych słów powiedział o zmarłym Ryszardzie i wszystkie były prawdziwe. Zmarł wielki społecznik i dobry człowiek. Zostanie teraz po Nim wielka pustka, której długo nic i nikt nie wypełni. Szkoda, że dopiero po śmierci ludzie zaczną go szanować bo za życia często był niesłusznie krytykowany. Ryśka znałem od kiedy pamięcią sięgam. Był ode mnie starszy o ok. 10 lat. Pamiętam jak woził nas "leśną bonanzą" do szkoły w Dobrzykach i grał w wolnych chwilach z nami w piłkę nożną. Nawet wtedy kiedy założył własną rodzinę i urodził mu się syn. Ludzie dziwili się, że taki "stary" a gania za piłką z dziećmi. Ale właśnie taka była jego "społecznikowa" natura, której pozostał wierny do końca swoich dni. Śmierć zabrała go nagle i przedwcześnie. Z pewnością kontynuowałby swoje dzieło bezinteresownej pomocy i działalności społecznej. Pozostaje tylko zastanowić się czy my wszyscy nie powinniśmy być jego naśladowcami w kontynuowaniu tej jego szlachetnej idei. Jest wiosna. Spotkajmy się w najbliższą niedzielę na boisku z naszymi dziećmi i nie bójmy się, że będziemy wyglądać śmiesznie w szortach i trampkach. I zagrajmy mecz „ In Memoriam – dla Ryśka”.

W dzisiejszym Kurierze Iławskim jest artykuł tragicznej śmierci sołtysa Jerzwałdu.
Niestety jestem w podróży koncertowej ( wyjechałem zaraz po mszy pogrzebowej) i nie mam dostępu do tej gazety. Może ktoś zeskanuje i wklei ten artykuł.
Załączniki
nr-110329220157.jpg
Ostatnio zmieniony 2011-03-30, 21:39 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
giorgio
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-30, 21:02

Post autor: giorgio »

Ja Ryska będę zawsze wspominał jako człowieka uczciwego i dobrego, który dla Jerzwałdu jak się okazało oddał najlepsze swoje lata. Cześć jego pamięci.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

oto skan artykułu
Załączniki
A.jpg
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

na mapie zaznaczyłem miejsce gdzie zginął Ryszard Dubanowski.
Załączniki
buk.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jerzwałdzkie Nekrologi”