Stowarzyszenie Moje Urowo nad jeziorem Kocioł

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Stowarzyszenie Moje Urowo nad jeziorem Kocioł

Post autor: mirekpiano »

przesunąłem post, który Ewingi napisał w innym miejscu Wysłany: 2011-09-10, 21:20

Ewingi pisze:Również w pobliskim Urowie działa oficjalnie od marca br stowarzyszenie „Moje Urowo nad jeziorem Kocioł” . Zrzeszeni aktywiści (letnicy i tubylcy) chcą rozpropagować walory turystyczne swoich okolic. Zamierzają promować historię, a także dziedzictwo kulturowe i społeczne okolic. Członkowie organizacji chcą również zachęcić tutejszych mieszkańców do większej aktywności społecznej. Pomysłodawcą i jednym z założycieli stowarzyszenia jest Grzegorz Nowaczyk z Elbląga. Stowarzyszenie zorganizowało już w tym roku Dzień Dziecka w połączeniu z Dniem Matki. W październiku planuje zorganizować Dzień Seniora. Na najbliższe dwa lata stowarzyszenie obrało sobie za cel stworzenie kąpieliska. Uzgodniono już z Nadleśnictwem, iż na jego terenie przy jeziorze zrobi parking i postawi ławeczki.
Czas zatem też na Jerzwałd!
W zał. zdjęcie b. szkoły w Urowie zbudowanej z cegieł spalonego tamtejszego pałacu i widoczek na jez. Kocioł od strony Murawek (przy grodzisku).
Załączniki
Jez. Kociol Wlk 01.08.11r.JPG
Urowo_b.szkola01.08.11r.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Fundacje i Stowarzyszenia w naszej okolicy”