lokalizacja Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

lokalizacja Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie

Post autor: mirekpiano »

dostaję ostatnio maile z pytaniami o takową instytucję. A ja nigdzie nie mogę jej znaleźć.

w internecie znalazłem natomiast informację o przetargu ogłoszonym przez UMiG Zalewo na zorganizowanie Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie
a konkretnie rozstrzygnięcie tego przetargu:
http://www.zalewo.f117.pl/download/p1.pdf
bo samego przetargu na stronach BIP Zalewo już nie znalazłem
http://www.zalewo.f117.pl/modules.php?n ... s&secid=43

z tego wynika, że takowy Punki IT ma prowadzić w Zalewie
Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Pojezierza Drwęcy ul. Chodkiewicza 5 w Iławie.

Iławski LOT kupił już na ten cel wysokiej jakości notebook:
http://www.lot.ilawa.pl/index.php?optio ... &Itemid=93
wydając większą część dotacji, którą uzyskał od Urzędu Miasta i Gminy w Zalewie.

Dotacja wynosiła 10 605 zl,, na notebooka idzie 6280 zl .
Pozostanie więc kwota 4325 zl na merytoryczną stronę projektu, bo chyba notebook stanie sie wlasnoscia LOT Ilawa.
Czy LOT Ilawa, aby realizowac projekt Punktu Informacji Turystycznej musi kupowac bardzo kosztowny komputerek przenośny?
Wygląda mi to na niezgodne z intencją Gminy Zalewo dysponowanie środków pieniężnych.

Czy ktoś wie jak będzie wyglądał i gdzie będzie zlokalizowany Punkt Informacji Turystycznej w Zalewie?
Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ewingi »

Ciekawe kto ostatecznie wygrał ten konkurs. Witryna http://www.it-zalewo.pl/ funkcjonuje już co najmniej od ponad dwóch tygodni. Są na niej odnośniki do trzech instytucji (Centrum Informacji Turystycznej PIiDD w Iławie, Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Pojezierza Drwęcy w Iławie i Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Iławie), które powinny być kompetentne w sferze informacji turystycznej. A jak jest w rzeczywistości? Proszę popatrzeć na załączone zdjęcie przedstawiające zabytki Zalewa: „Chata” tak nazwana jest stodoła szachulcowa przy kościele w Zalewie. Natomiast na innej focie mianem „Budynek kościelny” spece od turystyki nazywają basztę miejską.
Wypadałoby też zaznaczyć, iż prezentowany na stronie zalewskiej pałac w Karnitach, co prawda leży na terenie szeroko pojętej ziemi zalewskiej, ale bliżej stamtąd do Miłomłyna. Równie ciekawy jest dwór w Bądkach, który jest perełką okolic miasta i ten nieco zaniedbany zabytek należałoby przede wszystkim eksponować.
Nie wiem dlaczego, ale nie udało mi się sprostować błędnych opisów na portalu (jest taka możliwość). Może ktoś w końcu zareaguje stanowczo?
Mimo powyższych mankamentów, należy pochwalić inicjatywę prezentowania uroków, atrakcji i miejscowych ciekawostek czy imprez na ziemi zalewskiej. Od redaktorów tej strony oczekuje się jednak profesjonalności i rzetelnej informacji. Z pewnością mogą też liczyć na pomoc Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej, którego jednym z statutowych zadań jest propagowanie wiedzy o naszych pięknych i bogatych w różne ciekawe wydarzenia okolicach Zalewa, historycznej stolicy Prus Górnych (Pogórza).
Załączniki
it Zalewo2.jpg
Kazimierz Madela
Posty: 53
Rejestracja: 2010-02-02, 11:13
Lokalizacja: Berlin

Re: lokalizacja Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie

Post autor: Kazimierz Madela »

Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Osi 4 „Leader”, działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-3013 na potrzeby realizacji:
1. „Punkt informacji turystycznej w Kisielicach” Nr. LGD KE 0042/1/MP/26/09 na sumę 19.145 zł.
2. „Punkt informacji turystycznej w Zalewie” Nr. LGD KE 0042/1/MP/25/09 na sumę 19.145 zł.
Gmina Zalewo dofinansowuje projekt 2 (Punktu informacji turystycznej w Zalewie) dodatkowo w wysokości 10.605 zł. Czy zrobiła to również Gmina Kisielice dla swojego Punktu informaci turystycznej, tego nie wiem.
Do realizacji każdego projektu Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy zakupiła z tych środków wysokiej jakości sprzęt komputerowy po 6293 zł. (czyli dwa komputery). Odpowiednie zamówienia można znaleźć na stronach internetowych:

file:///P:/Punkt%20Informacji%20Turystycznej/Zalewo.htm

http://www.lot.ilawa.pl/index.php?optio ... &Itemid=91

Również Pani Dorota Paśko-Sawczyńska z sąsiednich Matyt pozyskała ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Osi 4 „Leader”, działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-3013 dofinansowanie w wysokości 25.000 zł. dla swojego projektu „Jarmark dla duszy i ciała“ . Serdeczne gratulacje.
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 15:27 przez Kazimierz Madela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Re: lokalizacja Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie

Post autor: mirekpiano »

Przypominam,że w tym poście piszemy o Puncie Informacji Turystycznej.
Wracając więc do tematu okazuje się, że będziemy mieli wirtualny Punkt Informacji Turystycznej w Zalewie.http://www.it-zalewo.pl/
Czy o taki właśnie chodziło władzom Zalewa?
Czy potrzebne są aż dwa wysokiej jakości laptopy aby administrować dwie proste witryny internetowe? Bo projekt i wykonanie witryn zlecono zewnętrznej firmie www.roni.pl
Ostatnio zmieniony 2011-09-01, 05:41 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Re: lokalizacja Punktu Informacji Turystycznej w Zalewie

Post autor: Maks »

W ogłoszeniu konkursu na dofinansowanie Punktu informacji turystycznej w Zalewie znajduje się poniższy punkt:

Zadanie objęte konkursem powinno zostać zrealizowany na terenie gminy Zalewo.

Rozumiem, że chodzi tu o fizyczny Punkt InformacjiTurystycznej z żywym człowiekiem.Ten zapis wyklucza przecież wyłącznie wirtualną wersję projektu.

Podwójne kupowanie przez LOT w Iławie drogiego sprzętu komputerowego do identycznych zadań wskazuje na zupełną dowolność w dysponowaniu środkami unijnymi i gminnymi przez tą organizację. Ma to znamiona cwaniactwa. Mam nadzieję, że będzie możliwość zapoznania się z rozliczeniem finansowym projektu zalewskiego po jego ukończeniu.
Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ewingi »

Dziś otrzymałem wiadomość, iż Urząd Miasta i Gminy zwróci się do autorów strony o skorygowanie błędnych podpisów pod zdjęciami zabytków Zalewa i zadba też o zamieszczenie większej ilości fotografii z naszych przepięknych okolic (w razie potrzeby mogę podesłać swoje, z tegorocznego pleneru fotograficznego nad Jeziorakiem).
Przy okazji chciałbym opisać tegoroczną wielką wpadkę autorów poznańskiego przewodnika dla turystów "In your Pocket", który był sygnowany przez Urząd Miasta Poznania. W rozdziale „Lokalni bohaterowie” na jednej stronie umieszczono notkę biograficzną urodzonego w Poznaniu kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy i gen. A. Liebehenschela, zbrodniarza wojennego z SS (m.in. komendanta obozów Auschwitz-Birkenau i Majdanek w latach 1943-1944)! Rodzina Komedy stanowczo przeciwko temu zaprotestowała i zażądała zniszczenia nakładu czasopisma i zadośćuczynienia finansowego. Wydawnictwo tłumaczyło się naiwnie, iż spowodowane to zostało błędem przy składaniu tekstu. Pierwotnie tytuł miał brzmieć rzekomo - "Bohaterowie i niechlubne postaci Poznania". Naklad przewodnika w końcu wycofano. (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ctwo_.html ). Trzeba zatem szczególnie starannie przeglądać zlecane publikacje.

[ Dodano: 2011-09-25, 23:13 ]
Witryna http://www.it-zalewo.pl/ nie działa już dłuższego czasu. Dyplomatycznie podano, iż jest ona "w trakcie prac konserwacyjnych". I jak tu przyciągnąć turystów w okolice Zalewa...
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Ewingi pisze:[ Dodano: 2011-09-25, 23:13 ]
Witryna http://www.it-zalewo.pl/ nie działa już dłuższego czasu. Dyplomatycznie podano, iż jest ona "w trakcie prac konserwacyjnych". I jak tu przyciągnąć turystów w okolice Zalewa...
No właśnie.
Od ponad miesiąca witryna http://www.it-zalewo.pl/ jest w konserwacji. Powoli zaczynam wątpić aby w naszej gminie w najbliższej przyszłości cokolwiek się zmieniło na lepsze. Przy takim tempie jak teraz, to nawet nasze wnuki nie doczekają się normalności.
Podobnie jest z główną witryną internetową gminy. Od sierpnia pisano o zamówieniu nowego projektu gminnej witryny. Była nawet informacja w aktualnościach ( ale szybko zniknęła), że wkrótce uruchomią nową witrynę.
Czy nasz Burmistrz tego nie widzi?
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Ewingi napisał
Dziś otrzymałem wiadomość, iż Urząd Miasta i Gminy zwróci się do autorów strony o skorygowanie błędnych podpisów pod zdjęciami zabytków Zalewa i zadba też o zamieszczenie większej ilości fotografii z naszych przepięknych okolic (w razie potrzeby mogę podesłać swoje, z tegorocznego pleneru fotograficznego nad Jeziorakiem).Ciekawe co na to nasi urzędnicy? Powinni chyba pomyśleć o zerwaniu umów z tak opieszale działającymi firmami. Bo jak długo można projektować witrynę albo ją konserwować?
Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ewingi »

Minęło już pół roku od wywołania na tym Forum tematu zalewskiego punktu informacji turystycznej w sieci. Skierowane były wówczas konkretne pytania do władz miejskich w Zalewie. Przypominam, że na ten cel poszły nasze, podatników, pieniądze. Zakończył się rok budżetowy 2011. Czy zalewski sponsor rozliczył obdarowaną iławską instytucję z wykorzystania otrzymanych środków i zrealizowanych dzięki nim planowanych projektów?
Tymczasem popularyzacją w sieci uroków i dziejów naszego regionu zajmują się wolontariusze i fascynaci tej Ziemi, niekoniecznie mieszkający nad jez. Ewingi czy Jeziorakiem. Chciałbym w związku z tym podać Szanownym Forumowiczom odpowiednie przykłady:

Blog Marcina Michalskiego Historiami Pl http://historiami.pl/ Znajdują si e tu między innymi następujące teksty opracowane na podstawie opublikowanych materiałów o ziemi zalewskiej:

Widma śmierci w zalewskiej szkole http://historiami.pl/widma-smierci-w-zalewskiej-szkole/

Zalewski kirkut http://historiami.pl/stary-cmentarz-zydowski-w-zalewie/

Kant w Zalewie http://historiami.pl/immanuel-kant-w-zalewie/

Zalewo 1945r. http://historiami.pl/prusy-wschodnie-sz ... kie-maslo/

Skarb z Zalewa http://historiami.pl/skarb-z-zalewa/

Navicula. Stowarzyszenie Kanału Elbląskiego http://navicula.org.pl/

Ciekawe Mazury http://www.ciekawemazury.pl/

Dobrzyki, kościół http://www.ciekawemazury.pl/info.htm#37 ... ra_i_pawla

Jez. Ewingi http://www.ciekawemazury.pl/info.htm#13 ... oro_ewingi

Kanał Dobrzycki http://www.ciekawemazury.pl/info.htm#19 ... l_w_polsce

Tarpno, dwór http://www.ciekawemazury.pl/info.htm#43 ... ol_dworski

Zalewo, kościół parafialny http://www.ciekawemazury.pl/info.htm#41 ... wangelisty

Zabytki w Polsce Ocalicodzapomnienia.eu
http://www.zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/index.php

Pozorty http://www.zabytki.ocalicodzapomnienia. ... -1853.html

Strażnica krzyżacka w Zalewie http://www.zabytki.ocalicodzapomnienia. ... 1-696.html

Stodoła szachulcowa w Zalewie http://www.zabytki.ocalicodzapomnienia. ... -1843.html

Kanał Dobrzycki http://zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/z ... -1883.html

Akwedukt nad jez. Karnickim http://zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/z ... -1885.html

Surbajny, dom podcieniowy http://zabytki.ocalicodzapomnienia.eu/z ... -1884.html

Portale turystyczne:

http://zalewo.mapofpoland.net/Zalewo,ph ... tml#photos

http://www.odleglosci.pl/zdjecia.php?ga ... aza=zalewo


To są tylko nieliczne przykłady popularyzacji ziemi zalewskiej w internecie przez osoby nie związane z żadną instytucją. Nie wymieniam tutaj portalów, na których tematyka zalewska gości, tak jak na Jerzwałdzie, na bieżąco.
Uważam, że władze miasta i gminy powinny wspierać, a może nawet uhonorować, przede wszystkim niezależne inicjatywy propagujące ziemię zalewską.
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 00:45 przez Ewingi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 21
Rejestracja: 2011-03-31, 15:33

Post autor: anonim »

Widzę, że pieniądze wyasygnowane z budżetu Gminy Zalewo zostały zmarnowane. Taką stronkę to społecznie wykonałby nie jeden wolontariusz. Nie chodzi mi o szablon strony ale merytoryczną jej zawartość. Żeby przez ponad pół roku nie wykonać rzetelnie zadania, to świadczy o totalnej ignorancji Iławskiej firmy, która wygrała przetarg wobec Burmistrza Gminy Zalewo. To samo można powiedzieć o stronie www.zalewo.pl
Burmistrz ponad pół roku temu zapewniał, że prace nad nowym portalem gminnym są zaawansowane. http://forum.jerzwald.pl/viewtopic.php? ... 53d94#6207 I tu po wielu miesiącach nic się nie zmieniło. Wizytówka gminy nadal jest pozbawiana ładu i składu. Totalny chaos. Najgorsze jest to, że żaden z autorów tych obu stron nie przedstawił się z imienia i nazwiska. Chyba wstydzą się, bo ja bym się wstydził brać jakiekolwiek pieniądze za taka robotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Punkt Informacji Turystycznej w Zalewie”