Sławek Jaskułke - pianista jazzowy

Muzycy, których chcielibyśmy kiedyś zaprosić do Jerzwałdu

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Sławek Jaskułke - pianista jazzowy

Post autor: mirekpiano »

Sławka znam od 1997 roku. Jako młody młody maturzysta ( Liceum Muzyczne w Gdańsku) Sławek przyszedł do naszego Salonu Pianin w Stągwiach Mlecznych w Gdańsku , który prowadziłem wspólnie z Dariuszem Wołoszynem. Daliśmy mu niedługo potem klucz do firmy aby miał gdzie ćwiczyć. Do dziś pamiętam jego niesamowity "głód grania na fortepianie". Ćwiczył godzinami w dzień i w nocy. Maturę zdawał z gry na akordeonie ale zawsze chciał być pianistą. Były to czasy, kiedy na estradach zaczynał królować Leszek Możdżer. Leszka poznałem blisko 7 lat wcześniej ale nie za bardzo miałem z nim kontakt. Dopiero Sławek zainspirował mnie do aktywowania nowego kierunku moich działań na rzecz upowszechniana kultury muzycznej. Początkowe sam organizowałem koncerty, potem powstała wypożyczalnia fortepianów, myślę, że znana w całej Polsce.
Zapraszam na stronę Sławka:
www.jaskulke.com
Nadmienię w tym miejscu, że artysta ten zagrał podczas pierwszej edycji "Raz w Roku w Jerzwałdzie" Było to 14 sierpnia 2011 roku.
o tej imprezie na:
http://www.forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?t=1260

poniżej link do filmu dokumentalnego ( Projekt Chopin na 5 Fortepianów ).
http://www.youtube.com/watch?v=A3VcNJtgXTY
Załączniki
jaskulke.jpg
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W sobotę 2 marca w Klubie „Ucho” w Gdyni zagra solo na fortepianie Sławek Jaskułke. Będzie to premiera jego najnowszego albumu „Moments”.

„Zaskakujący, refleksyjny, melodyjny” – tak w skrócie można opisać nowy album solowy jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych Sławka Jaskułke. Płyta „Moments” zawiera osiem kompozycji na fortepian solo i ukazuje nieznane dotąd melodyjne oblicze artysty. Jaskułke po nagranym w 2006 roku albumie „Hong Kong” odchodzi od mocnego brzmienia w stronę wyrafinowanej i subtelnej pianistyki. Tworzy muzykę liryczną, zmysłową i dojrzałą, opartą na łagodnym brzmieniu i subtelnym charakterze. Sam artysta mówi o niej tak:

„To płyta bardzo osobista, zamyślona i refleksyjna. Moja własna rozprawa nad przemijaniem, ulotnością i cudownym darem, jakim jest życie. W sferze muzycznej dążyłem do prostoty i piękna, zamierzałem stworzyć muzykę oddającą uczucie bliskości i tęsknoty, muzykę dzięki której można choć na moment oderwać się od zawiłości i trudności dnia codziennego. Mam nadzieję że mi się udało.”

Osiągnięcie w muzyce prostoty, umiaru i piękna wymaga dojrzałości i muzycznej ogłady, czego bez wątpienia pianiście już dzisiaj nie brakuje. Jaskułke od kiedy pojawił się na polskiej scenie jazzowej konsekwentnie burzy formalne konwencje i brzmieniowe standardy, wnosząc na nią spory powiew świeżości i oryginalności. W swej grze łączy elementy muzyki klasycznej – zwłaszcza impresjonistycznej z tradycją jazzowego fortepianu. Nie bez powodu napisano o nim: „Jego pianistyka jest niezwykle przejrzysta i sugestywna. Od razu wciąga słuchacza w szczególny świat wyobraźni”.

SŁAWEK JASKUŁKE – koncert solowy
2 marca (sobota) 2013, godz. 20:00
Klub Muzyczny „Ucho”
ul. Św. Piotra 2
81-347 Gdynia
tel. (58) 661-89-73
e-mail: ucho@ucho.com.pl

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 43 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

źródło:
http://jazzforum.com.pl/index.php/main/ ... ek-jaskuke
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze fascynacje muzyczne i nie tylko”