Otwarcie ścieżek dydaktycznych w Matytach i Jerzwałdzie

Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

i jeszcze o otwarciu ścieżek, ze strony Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku
podaję linka:
http://www.danzig.diplo.de/Vertretung/d ... dePOL.html
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 17:44 przez Dorota, łącznie zmieniany 1 raz.
obcy
Awatar użytkownika
Ola
Posty: 32
Rejestracja: 2013-01-30, 22:47

Post autor: Ola »

Gratuluję Dorotko publikacji :-) Czy jest dostępna? A jeżeli tak to gdzie?
A Wasza inicjatywa otwarcia ścieżek jest fantastyczna. Oby takich więcej
Pozdrawiam serdecznie.
Ola
Dorota
Posty: 80
Rejestracja: 2013-01-26, 11:27

Post autor: Dorota »

Olu,
książka jest dostępna "na naszym podwórku" czyli Matyty 8, 14-230 Zalewo lub pod e-mail: matyty@post.pl.
Napisanie jej (zebranie materiału, opracowanie, "ubranie" w zdjęcia archiwalne oraz współczesne zajęło mi 9 lat - ale co naprawdę fajne - książka rozpoczęła swoje "własne życie". Piszą do mnie ludzie - czytelnicy z Polski Niemiec ( wspólnie z Beate Kreuzer przetłumaczyłyśmy książkę na język niemiecki) - i widać, słychać, czuć - że książka wzbudza dobre emocje po naszej i "ichniej" stronie Odry. Choć dotyczy wspólnego kawałka historii.
Niewątpliwie o atrakcyjności książki stanowi głównie "materiał wyjściowy" czyli seria wywiadów z Edelgard Hermann z domu Preuss, wspaniałą i niezwykłą osobą. Ale ważne było również znalezienie metody na skrót i prezentację niemal 900 stron wywiadu.
Edelgard (moja bohaterka) była zadowolona i autoryzowała wolną interpretację naszych rozmów - piszę "była", bo zmarła 3 lata temu). Ja też mam wrażenie ze jej historia i sposób jej przedstawienia spełniła swoją rolę - wzbudza dobre emocje i świadczy o tym, że nawet trudna prawda, przedstawiona w sposób rzeczowy jest akceptowalna dla wszystkich stron dyskusji o wspólnej , polsko-prusko-niemieckiej historii naszej /małej/ Ojczyzny...
obcy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablice historyczne w Matytach”