Każdy czwartek w Zalewie

Moderatorzy: Ewingi, Kazimierz Madela

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Każdy czwartek w Zalewie

Post autor: mirekpiano »

Dzisiaj po raz pierwszy wybrałem się na rynek do Zalewa.
W każdy czwartek odbywa się tu spory jarmark. Kupcy zjeżdżają do Zalewa w tym dniu z przeróżnych stron. Dowiedziałem się, że jest to jeden z największych cyklicznych jarmarków w naszym regionie. Klienci przyjeżdżają tu nawet z Iławy czy Susza. I muszę powiedzieć, że jest co wybierać w towarach „wszelkiej maści”. I ceny przystępne. Wiadomo w dzisiejszych czasach towar jest przede wszystkim ze wschodu ale jakość poprawiła się znacznie w ostatnich latach. Reasumując, Zalewo we czwartki jarmarkiem stoi.
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Potwierdzam. Sama czasem zaglądam na zalewski rynek i z tego co wiem to okolice Łukty i Ostródy regularnie go odwiedzają :)
Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ewingi »

I ja tam byłem, nawet coś kupiłem...

Reportaż filmowy z czwartkowego jarmarku w Zalewie znajduje się na YouTube pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=8Zg8t4hA ... =geosearch
natomiast lipcowy jarmark widziany z wieży kościoła, "Majestatu Oberlandu" można obejrzeć w albumie http://picasaweb.google.com/11445129096 ... directlink
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Zalewo znane jest niemal w całym województwie z czwartkowego rynku

"Zalewski czwartkowy rynek cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy. Zalewo odwiedza również ludność z ościennych gmin i powiatów. Można tam kupić prawie wszystko za małą cenę: odzież, buty, pościel, bieliznę.

Całe miasto w czwartek roi się nie tylko od ludzi, ale i samochodów. Z czwartkowego rynku znane jest niemal w całym województwie."

http://zalewo.wm.pl/2628,Zalewo-znane-j ... rynku.html
Gość

Post autor: Gość »

Targ / Jarmark Zalewo

Rzeczywiście to chluba Zalewa, tylko mnie nurtuje taka sprawa.
Urząd Miasta i Gminy pobiera opłaty targowe wiadomo wszystkim.
Gdzie te pieniążki są przetrawiane, bo na pewno NIE w rozwój i wizerunek targowiska?
Z czasów PRL - u stoją trzy straganiki z zardzewiałą blachą (ohyda)
Początkowo były cztery, jeden zabrano do remontu i już nie wrócił na targowisko.

Co do samej organizacji i porządku to zupełna samowolka, zwykła partyzantka?
Można by tu pisać dużo w tej sprawie, ale, do kogo żadnej reakcji ni z Gminy ni z nikąd.
Nie chcę być tutaj złośliwcem, bo aż się prosi by to nagłośnić w Mediach
TVN 24 skutecznie to robi, ja osobiście nie będę tego robił poczekam cierpliwie na efekt końcowy



PS. Ten post może jest wylewny i obrzucam, co niektórych błotem (wylewam fekalia)
Liczę na to, że ktoś władny z Gminy przeczyta to wszystko i zajmie się w Profesjonalny sposób.
( Weźmie wzór z innej Gminy, jak sam nie ma pomysłu)
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

oto fraszka Marka Mankiewicza

Czwartek w Zalewie
Teraz na rynku
Barwnie i gwarnie
Ciuchy zachwalają
Bałkańscy Cyganie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jarmarki Zalewskie dawniej i dziś”