Droga do Niury

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Droga do Niury

Post autor: mirekpiano »

Droga do Niury
Kupiłem tę ksiazkę w antykwariacie. Dziś otrzymałem ją pocztą. Niestety nie zdążę jej przeczytać teraz, bowiem obiecałem autorowi ten egzemplarz. Ten tytuł zadko pojawia się na aukcjach, więc trudno go zdobyć. Ja zamówiłem już drugi egzemplarz, tym razem już dla siebie.
Dziś mamy się spotkać u mnie w domu, w Jerzwaldzie.

We wstępie autor napisał:

" Niura to imię. Zdrobniałe od Anny. Moja Niura mieszka daleko na północy, tam gdzie zorza polarna jest czymś bardziej zwykłym niż jablko. Poznałem Niurkę dwadzieścia lat temu. Była moją pirwszą miłością, pierwszym przyjacielem. Ruda, szczuplutka, ciemnooka. Dzieliliśmy się kazdym kęsem placka z obierzyn kartofli i przyrzekłaem, ze kiedyś zabiorę ja do Polski. Znała wszystkie zakątki Ogrodu Saskiego, które ocalały w mojej pamieci. Rozmawialiśmy w języku komi, ale nauczylem Niurke wielu polskich słów. Już ich nie pamięta. Przekonałem się. Dwadzieścia lat, maiła prawo zapomnieć. Wciaż jest tak samo ruda i ciemnooka, podobna do wiewiórki. Mieszka w Syktywkarze nad Sysołą - niewielu słyszało o tym mieście. Zawędrowałem tam znów w ubiegłym roku. Odnalazłem Niurę."
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

dotąd ukazalo się tylko jedyne wydanie tej ksiazki:
WYDAWNICTWO MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ WARSZAWA 1964 ROK;
WYDANIE I; NAKŁAD 10 000 EGZ.; STRON 261; FORMAT 18,5 X 11 CM;
Załączniki
niura1.jpg
niura2.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „książki”