Jan Popis i jego sztuka promowania najlepszej muzyki.

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Jan Popis i jego sztuka promowania najlepszej muzyki.

Post autor: mirekpiano »

Jana Popisa znam od paru lat, a to za sprawą projektu "Chopin przyjechał" a wcześniej ze znajomości wspólnej z Leszkiem Blach Siewierskim - stroicielem fortepianów i producentem nagrań m.in. Leszka Możdżera (płyta "PIANO"). Ta płyta była punktem zwrotnym w karierze Leszka Możdżera. Od niej się wszystko zaczęło.
Między nami mówiąc tak potoczyła się kariera Leszka Możdżera jak i moja. Bo i ja zaistniałem dzięki niemu na rynku "show biznesu" i to w pierwszym szeregu. Dziś dostarczam fortepiany Steinwaya na najbardziej prestiżowe koncerty w Polsce i z Europie.
A Jan Popis wciąż pozostał człowiekiem skromnym ale nade wszystko jest profesjonalistą w swoim fachu.
I na moją propozycję poprowadzenia cyklu koncertów chopinowskich w Gminie Zalewo przystał bez wahania. To człowiek który z wielką pasją realizuje swoje muzyczne pomysły i jak mi powiedział te pomysły gminne, biedne ceni sobie najbardziej.
Cieszmy się wspólnie na czerwcowy muzyczny "biwak z Chopinem" w Jerzwałdzie i całej naszej gminie.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

pozwolę sobie na przypomnienie postów ze starego forum dotyczących tego tematu



gitarasegovii napisał
audycja radiowa pt. Gitara Segovii - 2009/06/22 22:16

Zauważyłem nowe forum gitarowe, które nieźle się zapowiada więc jako fan gitary klasycznej chciałbym dołączyć do dyskusji.

Na początek mam pytanie:
Kto pamięta taką audycję w II Programie Polskiego Radia pt. "Gitara Segovii", która ukazywała się na antenie w latach 70- tych i 80 -tych XXw?

Stąd też wziąłem swój "nik" na tym forum.

mirekpiano

Odp:audycja radiowa pt. Gitara Segovii - 2009/06/23 11:18


Witaj Zbyszku na naszym forum.
Jeżeli chodzi o te audycje radiowa to przez nią w lutym 1981 roku zainteresowałem sie gitara klasyczną.
Do dziś pamiętam niektórych wykonawców:
m.in. Andres Segovia, Julian Bream, John Williams,Narciso Yepes, Michel Dantrich ( gitara 10-strunowa), duet Sergio i Eduardo Abreu, duet Presti - Lagoya i inn..
Ja nawet nagrywałem tę audycję na magnetofon kasetowy abym mógł tych gitarzystów posłuchać jeszcze raz i dwa i ...
No ale te nagrania mi gdzieś przepadły zresztą razem z tym kaseciakiem.
Jednak parę utworów, które wtedy słyszałem zagrałem potem osobiście.


mirekpiano
napisał
Odp:audycja radiowa pt. Gitara Segovii - 2009/07/24 21:35 Autorem audycji pt. "Gitara Segovii" był red. Jan Pipis, którego dzisiaj osobiście poznałem w Wagrowcu przy okzji imprezy pt."Chopin Przyjechał".
O imprezie na stronie
www.chopinprzyjechal.pl
Mam nadzieję jutro po śniadaniu porozmawiać z autorem o tej audycji.
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

Mirku - to byłoby wspaniale! Żółta /biała.../ plama województwa warmińsko- mazurskiego wygląda żenująco na mapie koncertów Jana Popisa. Po prostu trzeba wykorzystać Ciebie i Twoje znajomości maksymalnie w tym jubileuszowym roku. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, zarządzaj co i jak ma być zrobione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”