Zalewo by night 13/14 sierpnia 2011

Aktywne tematy związane z Jerzwałdem

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Ewingi
Posty: 262
Rejestracja: 2010-02-03, 20:20
Lokalizacja: Poznań

Zalewo by night 13/14 sierpnia 2011

Post autor: Ewingi »

Noc z 13/14 sierpnia 2011r. w Zalewie. Ciepło, pełnia księżyca. Doskonałe warunki dla nocnej sesji fotograficznej w uśpionym bardzo wcześnie miasteczku. Tylko od czasu do czasu ktoś przemyka ulicami na spoczynek do domu. Pierwsze próby ujęć wieczornych ul. Kolejowej, z parkingu nad jeziorem, nie zaowocowały dobrym zdjęciem. Ale nie było czego żałować. Potem park przy ul. 29 Stycznia i pierwsze tej nocy do zaakceptowania ujęcia. Ciężko jest wykonać zdjęcie wieży kościelnej z ul. Mickiewicza, na tle słabo oświetlonego wzgórza. Natomiast bardzo wdzięcznymi dla zdjęć nocnych miasta są okolice kościoła parafialnego i centrum. W środku miasta bieganie ze statywem i aparatem umila głośna muzyka imprezowa dobiegająca nieprzerwanie z jednego z domostw, po południowej stronie starówki.
Kilka dni potem dowiedziałem się, iż w nocy z 13/14 sierpnia dokonano napadu na obrzeżach miasta, na rodzinę jednego z miejscowych przedsiębiorców. Złodzieje obrabowali uśpionych prawdopodobnie gazem domowników. Jak zwykle po takich zdarzeniach, w spokojnym pod tym względem miasteczku, zawrzało od plotek. A to, że widziano podejrzany samochód na zamiejscowych rejestracjach, a to, iż dwóch panów fotografowało dom innego obywatela miasta. Komentarze do artykułu miejscowej gazety o tym napadzie pod adresem http://zalewo.wm.pl/64745,Uspili-domown ... z1VUgoUlds były już bardziej ukierunkowane. Ciekawe czy policja już odniosła sukces w znalezieniu sprawców tego przestępstwa.
Zalewo by night 13/14 VIII na Picasa Web Albums pod adresem https://picasaweb.google.com/1144512909 ... ht1314VIII
Załączniki
Ktoś jeszcze oprócz mnie włóczył się, a raczej latał nad centrum... Samotny, niezagospodarowany jeszcze „Dom pod Luną” na starówce.
Ktoś jeszcze oprócz mnie włóczył się, a raczej latał nad centrum... Samotny, niezagospodarowany jeszcze „Dom pod Luną” na starówce.
Na ul. Ślusarskiej
Na ul. Ślusarskiej
Ul. Traugutta  w nocnej mgiełce
Ul. Traugutta w nocnej mgiełce
Ośrodek zdrowia i zabytkowa willa na ul. 29 Stycznia
Ośrodek zdrowia i zabytkowa willa na ul. 29 Stycznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności Forum”