II Kaszubska Majówka Jazzowa 20 maja 2012 w Szymbarku

Edukacyjne Kulturalne Widowiskowe

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

II Kaszubska Majówka Jazzowa 20 maja 2012 w Szymbarku

Post autor: mirekpiano »

Już dziś mam program
oto on:

Termin 20.05.2012 (niedziela)
II Kaszubską Majówkę Jazzową rozpoczniemy o godz. 16.00
koncertem Boogie Woogie w wykonaniu Macieja Markiewicza
www.maciejmarkiewicz.com projekt:
Maciej Markiewicz - Boogey Man & Friends
jeżeli będzie dobra pogoda to na scenie przed Hotelem

potem ok. godz. 17.30 w Sali Promocji Regionu wystąpi Stanisław Deja pianista http://www.stanislawdeja.com/
(w repertuarze m.in.: Friedrich Gulda i Nikołaj Kapustin) projekt:
Stanisław Deja – Classics meets Jazz

następnie ok. godz. 18.30 zagrają
Artur Dutkiewicz http://www.arturdutkiewicz.pl/ i Jorgos Skolias wokalista http://www.skolias.strefa.pl/
Nazwa projektu
SKOLIAS / DUTKIEWICZ DUETT
Jorgos Skolias - voc. / Artur Dutkiewicz - p.

potem o godz. 20.00 Matthew Schipp pianista http://www.matthewshipp.com/home.html z Mateuszem Walerianem ( saxofon) http://www.mateuszwalerian.com/
Nazwa projektu:
"matthew shipp mateusz walerian : M-theory"

następnie o godz. 21.00
wystąpi gwiazda wieczoru Adam Makowicz - fortepian solo http://www.culture.pl/baza-muzyka-pelna ... m-makowicz
Adam Makowicz – „Grać pierwszy fortepian”
pomiędzy koncertami przewidujemy 15 min. przerwy na bar.

prowadzenie koncertów Przemek Dyakowski

Patronat medialny:
Dziennik Bałtycki
TVP Gdańsk
www.trojmiasto.pl
Jazz Forum
http://www.radiojazz.fm/


Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego

Organizatorzy:
CEPR Lidia Czapiewska
Mastalerz Artists Management
Atrybut


Dyr. generalny:
Lucyna Labudda
Dyr. Artystyczny:
Mirosław Mastalerz

Sponsorzy:
Grupa Lotos SA – sponsor główny
Danmar Daniel Czapiewski
Blüthner
Pianoforte Concert Managementbilety w cenie:
Strefa VIP - 130 PLN
Normalny - 90 PLN
Szkolny - 50 PLN

wkrótce do nabycia
dziś już będzie projekt plakatu
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Trochę o wykonawcach:Godz. 16.00 MACIEJ MARKIEWICZ - BOOGEY MAN & FRIENDS

MACIEJ MARKIEWICZ – to światowej klasy pianista, którego styl wychodzi poza proste klasyfikacje. Od ponad 30 lat tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto klasycznym, we własnych, unikatowych aranżacjach, jak i muzykę filmową, jazz, blues czy boogie-woogie, oryginalnie łącząc różne style i gatunki muzyczne.

Jego znakiem rozpoznawczym w muzyce są dynamiczne figuracje, ogniste rysowanie fraz, inwencja rytmiczna i improwizatorska, interesujące struktury napięć i rozładowań, silna lewa ręka, szczególnie wyróżniająca się w grze solowej oraz wrażenie mnogości rąk w wykonaniu niejednego tematu muzycznego. Wśród muzyków, którzy wpłynęli na twórczość pianisty, są m.in. Oscar Peterson, Art Tatum, Jelly Roll Morton, Earl Hines, Meade Lux Lewis, Pete Johnson, Albert Ammons, George Gershwin, Vladimir Horowitz, James Booker.
www.maciejmarkiewicz.com

Godz. 17.30 STANISŁAW DEJA – CLASSICS MEETS JAZZ

STANISŁAW DEJA jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (Włochy) oraz w Jaen (Hiszpania). Krytycy zaliczają go do wybitnych interpretatorów muzyki Mozarta i Chopina, ale Deja ceniony jest też, jako kameralista i jako wrażliwy akompaniator w ansamblach wokalnych. Koncertuje regularnie głównie na terenie Niemiec i Skandynawii oraz w Kalifornii.
http://www.stanislawdeja.com/

Godz. 18.30 SKOLIAS / DUTKIEWICZ DUETT

JORGOS SKOLIAS - najoryginalniejszy wokalista jazzowy w Polsce, o barwie głosu przypominającej takich czarnoskórych solistów jak James Brown, Otis Redding czy Ray Charles.
Skolias jest muzykiem poszukującym inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie, czego opanował technikę śpiewania harmonicznego - równoległe prowadzenie trzech głosów. Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi.
Współpracował z grupami Krzak, Osjan, Young Power, "Tie Break", "Pick Up", "Free Cooperation", Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Knittlem, Radosławem Nowakowskim. Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Jarocin, Jazz Juniors, Solo Duo Trio, Rawa Blues, Picnic Country oraz festiwale w Belgii, Szwecji, Berlinie, Moskwie, Norwegii, Grecji. Uczestniczył w wielu nagraniach muzyki teatralnej i filmowej. Jorgos ma również świetny kontakt z publicznością - to niepowtarzalny, pozamuzyczny element występu.
http://www.skolias.strefa.pl

ARTUR DUTKIEWICZ - jest jednym z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r.

Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista prestiżowego konkursu Theloniousa Monka w Waszyngtonie.

Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes. Pianista jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W 2012 roku odbyły się już i odbędą koncerty m.in. w Luksemburgu, Norwegii, Turcji, Kenii, Etiopii, Wietnamie, Słowenii, Chorwacji, Bośni, Macedonii, Łotwie na Cyprze oraz ponownie w Chinach, Rosji, Słowacji.
http://www.arturdutkiewicz.pl/

Godz. 20.00 MATTHEW SHIPP & MATEUSZ WALERIAN: M-THEORY PROJECT

MATTHEW SHIPP - wizjoner, uznawany za “św. Gralla” jazzu i muzyki współczesnej. Jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych w historii gatunku. Kreując własną, unikatową stylistykę instrumentu, pozostaje jednym z niewielu w świecie jazzu muzyków tej rangi. Przenosząc się w 1984 roku do Nowego Jorku bardzo szybko stał się jedną z osobistości przewodnich środowiska sztuki, pozostając w kręgu najważniejszych muzyków tamtejszej sceny. Poczynając od 1987 roku zrealizował ponad 40 albumów. W latach 90’ zrealizował szereg albumów dla prestiżowej szwajcarskiej oficyny Hatology. Zaprezentowana tam autorska muzyka, określana mianem „chamber jazz” wyznaczyła nowy kierunek dla muzyki jazzowej. Pianista jest również kuratorem, oraz dyrektorem artystycznym prestiżowej serii „Blue Series” wydawnictwa Thirsty Ear. Pan Matthew Shipp jest jedną z czołowych postaci nowej generacji gigantów jazzu.
http://www.matthewshipp.com/home.html

MATEUSZ WALERIAN - autor wielu projektów muzycznych z udziałem muzyków stanowiących ścisłą czołówkę światowej sceny muzyki improwizowanej, prowadzi również współpracę ze znakomitościami chicagowskiej sceny jazzowej oraz nowojorskiej awangardy. W realizowanych projektach łączy klasyczną muzykę kameralną, muzykę współczesną i klasykę jazzową z nowoczesnym brzmieniem muzyki improwizowanej.
http://www.mateuszwalerian.com/


Godz. 21.00 gwiazda wieczoru
ADAM MAKOWICZ - Grać pierwszy fortepian


ADAM MAKOWICZ - legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista, filantrop. Uhonorowany wieloma odznaczeniami cywilnymi, miedzy innymi Komandorskim Krzyżem Zasługi. Nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie współpracując z największymi współczesnymi muzykami. Autor kompozycji na zespoły kameralne, ponad 100 krótkich kompozycji jazzowych a także muzyki do krótkich filmów. Bardzo wysoko przez recenzentów został oceniony występ w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004 roku. Koncert - pojedynek między mistrzem weteranem i wschodzącą gwiazdą jazzu, został utrwalony na płycie CD i DVD. Nagranie to zostało uhonorowane „Platynowa Płyta” przez wytwornie EMI Music. W USA Adam Makowicz wydał płytę poświęconą muzyce Chopina w interpretacji jazzowej, jedyną amerykańską płytę tego rodzaju w całości poświęconą temu genialnemu kompozytorowi. W niezwykle szerokim repertuarze Adam posiada także utwory G. Gershwina, I. Berlina, J. Kerna, C. Portera i wielu innych kompozytorów amerykańskich. W roku 2008 z okazji jubileuszu czterystu lat istnienia amerykańskiej polonii, Adama Makowicza uhonorowano włączeniem jego osoby w poczet najbardziej zasłużonych czterystu Polaków w historii Stanów Zjednoczonych. W październiku 2009 roku Adam Makowicz został udekorowany w Warszawie Złotym Krzyżem “Gloria Artis” – najwyższym państwowym odznaczeniem za swój udział w propagowaniu polskiej sztuki na świecie.
http://www.diapazon.pl/PelnyMuzyk.php?Id=184

Prowadzenie koncertów PRZEMEK DYAKOWSKI

Koncertom towarzyszy wystawa fotograficzna MARKA KAREWICZA „This is Jazz" oraz spotkania z autorem książki „Jazzowisko Trójmiasta” STANISŁAWEM DANIELEWICZEM.

Na miejscu istnieje możliwość noclegu w Hotelu oraz pensjonatach
Załączniki
Jorgos Skolias i Artur Dutkiewicz
Jorgos Skolias i Artur Dutkiewicz
Matthew Schipp i Mateusz Walerian
Matthew Schipp i Mateusz Walerian
Adam Makowicz
Adam Makowicz
Adam Makowicz,fot. Stanisław Bryg FOTO-LAB (1a)1.jpg (82.9 KiB) Przejrzano 7812 razy
Ostatnio zmieniony 2012-04-24, 12:24 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

jest już projekt plakatu

oto on
Załączniki
szymbark_plakat_mail.jpeg
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Dzisiaj dostałem od Mateusza ich plakat trasy koncertowej
Załączniki
poster m theory tour may 2012.jpg
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

<color=green><b>"Po Godzinach" - wywiad radiowy z II Kaszubskiej Majówki Jazzowej</b></color>

<iframe width="450" height="60" border=0 src="http://www.jazznakaszubach.pl/files/pogodz.mp3" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


<URL=http://www.jazznakaszubach.pl/>Strona Festiwalu Jazz na Kaszubach</URL>
http://www.jazznakaszubach.pl/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy w Jerzwałdzie i okolicy”