grupa turystów z Białegostoku przyjeżdża do Jerzwałdu

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

grupa turystów z Białegostoku przyjeżdża do Jerzwałdu

Post autor: mirekpiano »

Klub Turystyki Pieszej "Mozajka" działający przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku zorganizowało przyjazd do Jerzwałdu prawdziwych fanów turystyki pieszej. Jak mi powiedział Pan Roman Szycko , główny koordynator wycieczki są to ludzie starsi i właśnie pieszymi wędrówkami poznają różne zakątki kraju. W piątek 24 sierpnia przyjeżdżają pociągiem do Morąga, następnie autobusem do Zalewa. W Zalewie planują być ok 12.50. Będą zwiedzać Zalewo potem pieszo przez Dobrzyki przejdą do Jerzwałdu. W Jerzwałdzie mają dwa noclegi. W sobotę chcą zwiedzić okolice Jerzwałdu a w niedzielę rano udadzą się pieszo do Susza i stamtąd odjadą pociągiem do Białegostoku.
W związku z tym mam prośbę, czy znajdzie się ktoś kto będzie miał w piątek czas od godz. 13.00 aby oprowadzić gości z Białegostoku po Zalewie?

http://klubmozaika.pl
Gość

Re: grupa turystów z Białegostoku przyjeżdża do Jerzwałdu

Post autor: Gość »

mirekpiano pisze:Klub Turystyki Pieszej "Mozajka" działający przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku zorganizowało przyjazd do Jerzwałdu prawdziwych fanów turystyki pieszej. Jak mi powiedział Pan Roman Szycko , główny koordynator wycieczki są to ludzie starsi i właśnie pieszymi wędrówkami poznają różne zakątki kraju. W piątek 24 sierpnia przyjeżdżają pociągiem do Morąga, następnie autobusem do Zalewa. W Zalewie planują być ok 12.50. Będą zwiedzać Zalewo potem pieszo przez Dobrzyki przejdą do Jerzwałdu. W Jerzwałdzie mają dwa noclegi. W sobotę chcą zwiedzić okolice Jerzwałdu a w niedzielę rano udadzą się pieszo do Susza i stamtąd odjadą pociągiem do Białegostoku.
W związku z tym mam prośbę, czy znajdzie się ktoś kto będzie miał w piątek czas od godz. 13.00 aby oprowadzić gości z Białegostoku po Zalewie?

http://klubmozaika.pl

Kierownika Wyprawy Wycieczki
Proszę o kontakt telefoniczny ze mną:
663 927 365

Z miłą chęcią oprowadzę seniorów po miejscowości Dobrzyki, nie wiem jak jest z Zalewem ?

Czy Baszta na tą godzinę będzie otwarta? , poprostu trzeba to profesjonalnie zorganizować

http://forum-dobrzyki.tk/forum.php
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

odp

Post autor: zalewianka »

OK - Towarzystwo Miłośników Ziemi Zalewskiej chętnie oprowadzi wycieczkowiczów.
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

wizyta w Zalewie

Post autor: zalewianka »

Grupa z Białegostoku przesympatyczna. Pokazałyśmy małą część Zalewa: kościół, szkołę, pomnik napoleoński. No i stare fotki jak to kiedyś wyglądało. Piechurki i piechurzy przez Dobrzyki udali się na Skiroławki... przepraszam, Jerzwałd. PIESZO. Proszę Państwa, pieszo! Szkoda, że pogoda trochę się im skwasiła. Pozdrowienia dla Białegostoku.
Załączniki
IMG_4925.jpg
IMG_4926.jpg
IMG_4927.jpg
IMG_4928.jpg
Gość

Post autor: Gość »

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Ja miałem również przyjemność z tą grupą turystów sie spotkać, a mianowicie w piątek przy stole biesiadnym u p. Kaczynskich oraz w sobotę na spacerze nad jezioro Jasne. I muszę przyznać to był mój najdłuższy spacer od lat. Nad Jasne szliśmy starym leśnym traktem, chyba jeszcze wytyczonym za czasów krzyżackich, wzdłuż Długiej Łąki gdzie zobaczyliśmy drewniany bunkier oraz obelisk upamietniajacy tragiczną śmierc Ryska Dubanowskiego. Potem wzdłuż Pięknej Łąki, tam chwilę odpoczęliśmy na ławeczkach i dalej do Jez. Jasnego.
Grupa poszla jeszcze dalej, do Białego Chłopa, ja zostałem nad Jasnym. No i powrót do Jerzwałdu juz asfaltem.

oto parę fotek, które zrobilem
Załączniki
grupa przed Lesniczówka  Bukownica
grupa przed Lesniczówka Bukownica
Ostatnio zmieniony 2012-08-28, 18:49 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

następne zdjęcia ze spaceru
Załączniki
Roman na tle jez. Jasnego
Roman na tle jez. Jasnego
Piękna Łąka jeszcze raz
Piękna Łąka jeszcze raz
odpoczynek przy Pięknej Łące
odpoczynek przy Pięknej Łące
Piękna Łąka
Piękna Łąka
Obelisk pamięci Ryszarda Dubanowskiego
Obelisk pamięci Ryszarda Dubanowskiego
bunkier a raczej szałas przy Długiej Łące
bunkier a raczej szałas przy Długiej Łące
Długa Łąka jeszcze raz
Długa Łąka jeszcze raz
Długa Łąka
Długa Łąka
Roman Szycko
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-20, 12:45
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Roman Szycko »

Dzisiaj wstępnie :mrgreen:
W magicznych miejscach żyją magiczni ludzie. Z początku w cyberprzestrzeni a potem realnie objawił się nam człowiek, któremu nadaliśmy przydomek Maestro.
Pomoc, którą przejawił wykraczała daleko poza kurtuazję. Kobiety mówiły, że flaki tak dobrze smakowały, ponieważ Mirek wrzucił do garnka kawałek własnego serca. Rudasiowe wyroby wędliniarskie to cymesik. Muzyka którą nas uraczył wzruszała ...Dzięki Mirku.
Dziękuję Krystynie Kacprzak i Jej koleżankom- to było miłe. Janek Dobies uczynny i sympatyczny.
Według zgodnych ocen wszystkich uczestników impreza wyszła daleko poza oczekiwania.
Zaplanowałem napisanie czegoś większego . Czegoś, co umieściłoby cała imprezę w szerszum kontekście. Zakiełkował mi w głowie pewien pomysł. Rzecz musi trochę potrwać ale w niedalekiej przyszłości dam znać.
Pozdrawiam Roman
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Roman Szycko, łącznie zmieniany 2 razy.
jogin
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Dzięki Ci Roman za miłe słowa.
I zapraszam do Jerzwałdu ponownie
Mirek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piesze wycieczki”