Andrzej e-moll Kowalczyk - muzyk

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Andrzej e-moll Kowalczyk - muzyk

Post autor: mirekpiano »

2 czerwca odwiedził mnie w Jerzwałdzie nietuzinkowy artysta.
Andrzej "e-moll" Kowalczyk - muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer, członek Związków Twórczych ZAKR i ZAiKS. Czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet aktor (m.in. Skazany na bluesa - Jana Kidawy-Błońskiego). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Debiutował w 1986 r. podczas Spotkań Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu. Laureat i uczestnik wielu festiwali, m.in.: Złota Dziesiątka OMPP 1989, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w 1990-91. Twórca 8 autorskich albumów: "Nie-równy...czas...", "Erotyk... z góry przegrany...", "Kochankowie z drugich stron...gazet", suita "To mi przypomina drogę...", "Moje pierwsze piosenki i piosenki moich przyjaciół" (cegiełka na rzecz Fundacji Transplantacji Szpiku i Leczenia Chorób Krwi w Katowicach) , suita "Trans...formacje" i "Dom Muzyki - Fixed" (cegiełki na rzecz budowy "Domu Muzyki"), "Zemollem". Współtwórca wielu innych produkcji płytowych w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma znakomitościami sceny polskiej, m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem "Jarym" Jaryczewskim, Oddziałem Zamkniętym, Ryszardem Riedlem, Anją Ortodox, Jerzym Filarem, Markiem Piekarczykiem, Markiem Raduli, Jarkiem Wajkiem, Pawłem Kukizem, Wandą Kwietniewską, Arturem Gadowskim, Maciejem Zembatym (był szefem artystycznym płyty Macieja Zembatego z największymi przebojami Leonarda Cohena pt.: "In my secret... live"), Ewą Błaszczyk. Mile wspomina również gościnne udziały w koncertach Jacka Skubikowskiego, Stanisława Sojki , Krzysztofa Daukszewicza i grup Perfect, Cree z Sebastianem Riedlem, Jary Band, Wanda & Banda.

Zaangażowany w akcje społeczne o charakterze antynarkotykowym, propagator akcji "Prowadzę - jestem trzeźwy" Andrzej "e-moll" Kowalczyk jest pomysłodawcą budowy "Dom Muzyki" i Przewodniczącym Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki" (www.dommuzyki.com).

http://www.e-moll.org/


Andrzeja poznałem 10 lat temu w Warszawie w czasie jednej z akcji na rzecz Domu Muzyki.
Potem artysta był na mojej 40 -tce w Teatrze Leśnym w Gdańsku 13 czerwca 2003 roku. Mam nadzieję, że zawita tu znowu, tym razem z koncertem.
Załączniki
na zdjęciu e-moll ( drugi z lewej) na imprezie 13.06.2003 w Gdansku
na zdjęciu e-moll ( drugi z lewej) na imprezie 13.06.2003 w Gdansku
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

znalazłem zdjęcia z imprezy w Warszawie, na której podarowałem "Domowi Muzyki" fortepian. Poznałem wtedy Wandę Kwietniewską, która później zaśpiewała na mojej "40 tce" w Teatrze Leśnym w Gdańsku. Krzysia Daukszewicza znałem już wcześniej z koncertów. Był też Artur Barciś, Emilia Krakowska i wielu innych artystów, członków Stowarzyszenia "Dom Muzyki", którego motorem napędowym jest właśnie "e-moll". Było to chyba w kwietniu 2001 roku.
Załączniki
PICT0008.JPG
8.jpg
7.jpg
4.jpg
2.jpg
1.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARTYŚCI I SPORTOWCY ODWIEDZAJĄCY JERZWAŁD”