Księżniczka i mag

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Księżniczka i mag

Post autor: mirekpiano »

Księżniczka i mag - powieść dla młodzieży

Cyrk jest ulubionym miejscem rozrywki małych dzieci. Jest także miejscem pracy bohaterów książki. Areną, na której rozgrywają się popisy międzynarodowych gwiazd, gagi komików… i rodzinne tragedie. Wśród dzwięków głośnej muzyki i wirze kolorowych świateł Łukaszowi trudno odróżnić uczciwość od fałszu i prwdziwą miłość od pozorów uczucia…
A to tak całkowicie przez przypadek. Bardzo pogodna, trochę filozoficzna opowieść o miłości, przyjaźni, prawdzie i zaufaniu. O ludzkiej naturze, i jej nie zawsze pięknej stronie. Wszystko dzieje się w cyrku, w związku z tym, już od początku nie traktujemy tej historii poważnie. No, bo jak to? Poważnie, w cyrku?

A przecież cyrk, to też prawdziwy świat. Pracują tu prawdziwi ludzie, ze swoimi marzeniami, namiętnościami, przywarami i wadami. Tu, tak jak wszedzie znajdziemy, nieszczęśliwą miłość, chorbliwą zazdrość, przerost ambicji czy wreszcie korupcję i donosicielstwo. Na szczęście nie zabraknie też prawdziwej przyjaźni, poświęcenia, odwagi…

Jak to w cyrku…tzn. w życiu…

Dobrze i szybko się czyta, chociaż trudno mi ocenić.

W skali 1- 6 dam 4
http://salle-de-lecture.blog.onet.pl/20 ... zka-i-mag/
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

o już o wiele nowsza powieść - z 1996 roku. Rzecz dzieje się w środowisku cyrkowców. Łukasz występuje na arenie ze swoim starym przyjacielem lwem i podkochuje się w akrobatce zwanej Księżniczką. Ojciec Księżniczki, Barnaba, znika nagle wraz z kasą cyrkową i zaczyna się toczyć śledztwo. Dyrektor cyrku wywiera presję na bardziej uległych cyrkowcach, szantażuje również Łukasza - jeśli ten nie zgodzi się donosić mu, co mówią inni, lew pójdzie do uśpienia.
Ohydna okładka.
W książce była mowa o komisarzu policji i myślałam cały czas CO JEST GRANE? dopóki nie zerknęłam do stopki, że to już z lat 90-tych :)

http://toprzeczytalam.blogspot.com/2012 ... i-mag.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „książki”