Jerzwałd-dla zamiejscowych

Wydarzenia , ciekawostki .
Ważne sprawy.

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Jerzwałd-dla zamiejscowych

Post autor: Tadeusz »

Po ostatniej wizycie w Jerzwałdzie doszedłem do wniosku, że w Jerzwałdzie jest dość duża liczba inwestorów, która w ostatnich latach wybudowała na niewielkich działkach nieduże domki o charakterze letniskowym mając nadzieję, że miejscowość stanie się w pełni miejscowością turystyczną. Niestety proces ten jest długoterminowy i zadowoli tylko wytrwałych. Niektórzy z nich zniechęceni próbują pozbyć się swoich nieruchomości, co w obecnej sytuacji gospodarczej nie jest łatwe. Niestety inwestycje w takich miejscowościach jak Jerzwałd jest inwestycją na długie lata, które mogą przynieść zyski w odległej przyszłości.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Ja tam chętnie bym sobie pomieszkała :)
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Dla mnie Jerzwałd na zawsze zostanie miejscem mojego dzieciństwa, i będę wspominał z wielkim sentymentem. Dlatego z dużym zaangażowaniem próbuję być aktywny na tym forum. W sekrecie przyznam, że gdyby nadarzyła się stosowna okazja to Jerzwałd jest miejscem w której bym zamieszkał w przyszłości.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Byłam w Jerzwałdzie w ten czwartek i nic się tam nie zmieniło. Chyba tylko wszystko zrobiło się mniejsze a drzewa wyższe :D Miejscowość z dużymi możliwościami a w porównaniu z Siemianami nie ma szans.
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

No niestety Siemiany od początku lat powojennych miały większe możliwości turystyczne. Jerzwałd jest za bardzo miejscowością zamkniętą i mało dostępną dla turystów. Brak masowych inicjatyw w tym kierunku.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Szkoda, że nie ma w Jerzwałdzie żadnej gastronomii. Ja na pewno zatrzymałabym się na chwilę na kawkę :) A tak, śmigam tylko przejazdem :(
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Wspominając o ostatniej wizycie w Jerzwałdzie miałem na myśli odnowienie kontaktów z rodziną. Mam nadzieję, że kontakty te będą od tej pory bardziej zażyłe. Więc z mojej strony mam powody aby zatrzymać się na dłużej. A tak na marginesie to jest szansa, że w niedługim czasie w centrum powstanie bar z kapitału M.M.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

O ile pamiętam to był w Jerzwałdzie jakiś bar. Z boku spółdzielczego sklepu chyba. Teraz tam ktoś to remontuje? Coś mi się wydawało.
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Tak jak wspomniałem remontuje go Mirek M.
Tu są posty niekompletne przeniesione ze starego forum opisujące konkretny bar.
http://www.jerzwald.pl/forum/viewtopic.php?t=35
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Gość

Post autor: Gość »

[center]Obrazek [/center]

[center]Hmm.. (?) … ••••••••Większość mieszkańców zastanawia się, dlaczego nikt nie inwestuje w Kulturę Edukację. Jednostki samorządowe takie jak Urząd Gminy, czy starostwo Powiatowe nie przeznaczają żadnych funduszy na ten cel i co gorsze nie szuka żadnych alternatywnych rozwiązań by to zmienić. Bez kultury nie da się żyć. Wierny przykład obecnej młodzieży wiejskiej śmiem twierdzić, że cofamy się do tyłu w tym temacie.
Organizacje Społeczne też wyginęły jak mamuty. Proszę wspomnieć sobie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte aż miło?
W Europie zachodniej jakoś to wszystko kwitnie w Polsce niestety nie, •••••••••••••••tylko ze tam demokracja była cały czas. Dlaczego jeszcze nikomu nie przyszło do głowy, aby pomysły zapożyczyć z Zachodu Np. Belgia malutki kraj i moim zdaniem wzór do naśladowania?
[/center]
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Odpowiedź jest moim zdaniem prosta. Brak kompetentnych urzędników do wyszukiwania w strukturach unijnych odpowiednich dotacji, a następnie złożenie prawidłowego wniosku.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Gość

Post autor: Gość »

Tak słuszna Uwaga, ale w Naszej Gminie źle się dzieje w tym kierunku i nie tylko tym (?).
Siedzą tam ludzie byłego PRL-u tzw. „Komuchy” ( z zasadami)
Mało skuteczni w działaniu w każdym kierunku nie obrażając uczciwych,
za tamtych czasów każdy myślał, aby się nachapać i wszystko dla własnych korzyści.
Pieniądze i fundusze na te cele są tylko nikt nie wie jak po nie sięgnąć
Jest jedna instytucja społeczna i chyba jedyna za terenie Gm. Zalewo tj., TMZZ,
ale ani Burmistrz ni Gmina nie popiera tego wręcz odwrotnie przeszkadza w działaniu.

PS. … co my możemy zwykli ludzie, jedynie popisać sobie na Forum
Popsioczyć i ponarzekać, a temat dalej wisi i niewiadomo czy kiedyś
Ktoś się tym zajmie profesjonalnie z wymarzonym 100 % skutkiem.
Załączniki
Nasze Zalewo kiedyś kwitło ...
Nasze Zalewo kiedyś kwitło ...
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

dix62 pisze:
PS. … co my możemy zwykli ludzie, jedynie popisać sobie na Forum
Popsioczyć i ponarzekać, a temat dalej wisi i niewiadomo czy kiedyś
Ktoś się tym zajmie profesjonalnie z wymarzonym 100 % skutkiem.



A może warto dać coś od siebie i nie czekać na innych?
Gość

Post autor: Gość »

Cały czas staramy się coś zmienić w tym kierunku,
Jednak nie wiele da się zrobić, jeśli jest brak wsparcia Samorządów.
Chodzi głównie o środki finansowe.
Aby uzyskać dofinansowanie z środków Unijnych potrzebna jest
aprobata i wsparcie somorządu Gminnego
Gmina ok. 10 % projektu reszta środki Unijne.
Sprawa dotyczy Programu "KULTURA"
W innym przypadku o dofinansowaniu można sobie pomażyć.
Sponsorów w tych czasach jak na lekarstwo.
Mieliśmy plany w Dobrzykach otworzyć coś w rodzaju Kafejki Internetowej
Tj. kilka komputerów i jakiś Kawomat do tego Biblioteka Publiczna jak w Jerzwałdzie
Miejsce dla tych, co nie lubieją nadużywać alkoholu, mało jest takich placówek na terenie Naszej Gminy. To by była Nowość w Dobrzykach chętnych do przebywania w takim stworzonym miejscu było by bardzo dużo.


Dziękuję za zainteresowanie się tematem
Awatar użytkownika
adam2407
Posty: 101
Rejestracja: 2010-02-09, 21:49

Re: Jerzwałd-dla zamiejscowych

Post autor: adam2407 »

Tadeusz pisze:Po ostatniej wizycie w Jerzwałdzie doszedłem do wniosku, że w Jerzwałdzie jest dość duża liczba inwestorów, która w ostatnich latach wybudowała na niewielkich działkach nieduże domki o charakterze letniskowym mając nadzieję, że miejscowość stanie się w pełni miejscowością turystyczną. Niestety proces ten jest długoterminowy i zadowoli tylko wytrwałych. Niektórzy z nich zniechęceni próbują pozbyć się swoich nieruchomości, co w obecnej sytuacji gospodarczej nie jest łatwe. Niestety inwestycje w takich miejscowościach jak Jerzwałd jest inwestycją na długie lata, które mogą przynieść zyski w odległej przyszłości.
http://www.youtube.com/watch?v=6ePZqkN7LfA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co słychać w Jerzwałdzie”