Fundusz sołecki

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Fundusz sołecki

Post autor: mirekpiano »

mirekpiano napisał 2009/11/28 22:32
W paździrnikowym numerze POMEZANIAE ( nr 217)
http://www.pomezaniae.jor.pl

Janusz Sokołowski wyjaśnił jak ma funkcjonować ten fundusz.

"... Nasza Rada Miejska podjęła 2 czerwca br. uchwałę Nr XLI/336/09 w sprawie wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiący fundusz sołecki.

Październikowe zebranie na świetlicy wiejskiej w Jerzwałdzie określiło priorytety z podziałem na poszczególne zadania.

W ten sposób wszystkie środki - ponad 15.100 złotych - powinny być w przyszłym roku wyasygnowane z budżetu gminy na naszą wioskę".

Ewelina napisał 2010/01/19 00:50
Szkoda trochę, ze info odbiło się echem. A ja chętnie się dowiem na co przeznaczycie środki ze swojego Funduszu Sołeckiego


mirekpiano napisał 2010/01/19 23:41
Szkoda.
Ale na tym forum zabierają glos przede wszystkim ludzie, którzy albo nie mieszkają w Jerzwałdzie na stałe, albo mieszkali tu kiedyś. Jednak wracają tu, na tym forum z sentymentem do czasów, kiedy tutaj żyli.
A stali mieszkańcy? Wiem, że wielu ma już w domu internet i nawet czytają to forum ale pisać nie chcą. I nie wiem dlaczego nie chcą zabrać głosu w swoich sprawach. Dziwie się im czasem. No ale każdy ma prawo do milczenia!

Może kiedyś się obudza

jarecki99 napisał 2010/01/20 11:45
oczywiscie ze czytaja. szkoda ze nie wyswietla sie juz licznik wejsc przy tematach. jezeli dobrze pamietam to ten temat o radnym i radzie mial kilka tygodni temu ponad 1000 wejsc. to nie sa tematy ktore interesuja letnikow lub osoby ktore kiedys mieszkaly u nas na wsi.to sa tematy interesujace mieszkancow.radny nie odzywa sie bo nie ma nic do powiedzenia. jak sie nic nie robi tylko popija judzi i szweda po wsi to o czym pisac.o tym ile sie wypilo? to wszyscy widzimy.kiedy on zorganizowal z nami ostanie spotkanie i zapytal co nam potrzeba. chyba ostatnio w kampani wyborczej!!! chyba ze spotkania w i pod sklepem mu wystarczaja.

Ewelina napisał 2010/01/20 11:53
Stworzyłeś idealne miejsce do powspominania i na pewno będę tu zaglądać

Mogę dodać od siebie, że my swój fundusz przeznaczamy w tym roku na wyposażenie świetlicy. Jestem w ciągłym kontakcie z sołtysową i Radą Sołecką, więc wspólnie podejmujemy decyzje. Wystarczy trochę się postarać i za te pieniądze można załatać kilka dziur.

Może na wiosnę się wszyscy obudzą i dotrze do nich, ze mają coś do powiedzenia w sprawie Jerzwałdu? Byłoby miło


Ewelina napisał 2010/01/20 11:58
jarecki99 zapisz:

oczywiscie ze czytaja. szkoda ze nie wyswietla sie juz licznik wejsc przy tematach. jezeli dobrze pamietam to ten temat o radnym i radzie mial kilka tygodni temu ponad 1000 wejsc. to nie sa tematy ktore interesuja letnikow lub osoby ktore kiedys mieszkaly u nas na wsi.to sa tematy interesujace mieszkancow.radny nie odzywa sie bo nie ma nic do powiedzenia. jak sie nic nie robi tylko popija judzi i szweda po wsi to o czym pisac.o tym ile sie wypilo? to wszyscy widzimy.kiedy on zorganizowal z nami ostanie spotkanie i zapytal co nam potrzeba. chyba ostatnio w kampani wyborczej!!! chyba ze spotkania w i pod sklepem mu wystarczaja.



On od tego jest i za to bierze pieniądze. Musi wysłuchać Waszych problemów, inicjatyw i powinien przekazać to dalej. Wiem, ze to niełatwe, mamy podobną sytuację, ale to my przejęłyśmy w końcu inicjatywę (babiniec ) Czy sołtysi jeżdżą na sesje gminne? To może on mógłby coś zdziałać? Na sesji jest kontakt ze wszystkimi radnymi, więc jak nie Wasz radny to może inny się za Wami wstawi?

baszka napisał 2010/01/20 14:01
jarecki99 zapisz:

oczywiscie ze czytaja. szkoda ze nie wyswietla sie juz licznik wejsc przy tematach. jezeli dobrze pamietam to ten temat o radnym i radzie mial kilka tygodni temu ponad 1000 wejsc
.


ależ w dalszym ciągu się wyświetla: 1303 odsłony na ten moment
szkoda wielka, że tak malo osób się odzywa


Maks napisał 2010/01/22 13:14
Kiedy on (Janusz Sokołowski) zorganizowal z nami ostanie spotkanie i zapytal co nam potrzeba. chyba ostatnio w kampani wyborczej!!!


Byłem wtedy na tym spotkaniu wyborczym i dobrze pamiętam, co wtedy Janusz Sokołowski między innymi powiedział, a mianowicie: "Obiecuję, że nic nie zrobię"

Trzeba radnemu Januszowi Sokołowskiemu pogratulować dotrzymania danego słowa, co wśród osób publicznych należy do rzadkości.

Na tym polega "mądrość" radnego Janusza Sokołowskiego.

Ewelina napisał 2010/01/22 13:51
Uważnie śledzę Wasze forum i ciągle odzywają się te same osoby . Dobrze, ze w ogóle ktoś się interesuje sprawami wioski

Na pocieszenie dodam, ze nasz Radny-nieporadny nawet spotkania przedwyborczego z nami nie zrobił Czyli macie lekką przewagę I tak wioska dalej żyła swoim życiem, aż w końcu wójt zatrudnił opiekunów, nareszcie zaczęło się dziać. Teraz to my same (ja, sołtysowa i przewodnicząca Rady sołeckiej naszej wsi) mówimy Radnym co byśmy chciały. Organizujemy imprezy, a z uzbieranych pieniędzy zrobiłyśmy we wsi plażę. Nie ukrywam, ze bardzo, naprawdę bardzo dużo pomaga nam młodzież. Mężczyźni pracują na co dzień, więc co silniejsi i pojętniejsi chłopcy pomagają nam w pracach, np.: fizycznych. Aż się chce działać dalej. A moze Ty Maks zostaniesz wioskowym Leaderem??? Mógłbyś wtedy pociągnąć mieszkańców do działania. Będzie Leader, będzie działanie Ktoś musi w końcu wszystkich zmobilizować


Michał napisał 2010/01/22 14:24
Też, mam nadzieję, że to forum wykreuje lidera jerzwałdzkiego. Może zdecyduje się on na kandytowanie na radnego, lub będzie działał w ramach Rady Sołeckiej. Coś popwinno się zmienić, bo deklaracja kandydata radnego "obiecuje że nic nie zrobię" jest dziwna, żeby nie powiedzieć kompromitująca.Dziwię się, że wygrał prowadząc kampanię w ten sposób!

Michał


Maks napisał 2010/01/22 23:13
Tym liderm jest Mirek, ale czy on chce być radnym Jerzwałdu?


baszka napisał 2010/01/22 23:17
Michał zapisz:

Coś popwinno się zmienić, bo deklaracja kandydata radnego "obiecuje że nic nie zrobię" jest dziwna, żeby nie powiedzieć kompromitująca



Michał, przecież Janusz to były kabaretowiec, taka deklaracja to musiał być po prostu żart!

ps. a nie zapomniałeś przypadkiem o zdjęciach dla mnie?

mirekpiano napisał 2010/01/23 10:40
Maks zapisz:

Tym liderm jest Mirek, ale czy on chce być radnym Jerzwałdu?


Ja niestety nie zamierzam kandydować.
Mam do spełnienia inną misję - moderowanie tego forum a zawodowo wierny jestem jednej branży - muzycznej od ponad 20 lat i przy tym pozostanę.
Szukajmy więc innego kandydata.
Gość

Post autor: Gość »

Fundusze wiejskie sołeckie.

Zbliżają się wybory samorządowe, będą zebrania wiejskie planowania,
Dzielenie funduszy i walka o posadki (stołki).
Mieszkańcy Jerzwałdu nie dajcie się oszukać.
Mądrze podzielcie społeczne pieniążki przydzielone z Urzędu dla Was.
Podstawowym tematem to oświetlenie uliczne, bo jak na razie to w Jerzwałdzie ciemność.
Ostatnio byłem z Waszej miejscowości i po godz. 22.00 lampy uliczne wyłączone.
( raj dla złodziei i przestępców)
Drugi temat to przydrożne chodniki, dalsza rozbudowa by się przydała.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie Forum

( J D )
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Janek masz racje. Jerzwałd odstaje pod względem oświetlenia i chodników od innych wsi gminy Zalewo. Nie wiem w czyjej gestii jest oświetlenie na wsi. W Jerzwałdzie oszczędzają energię elektryczną zaś w innych miejscowościach nie raz widziałem jak lampy uliczne palą się nawet w dzień. Chodniki to kolejna sprawa zaniedbana. Idzie jesień i podstawowym obuwiem w Jerzwałdzie staną się znowu gumofilce i gumiaki.

Jerzwałd nawet słynie z konkurencji jaką się rozgrywa na dorocznej imprezie tzw. Pikniku Rodzinnym w Jerzwałdzie, a mianowicie "rzut gumiakiem" :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 2010-11-18, 12:56 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

No tak we właściwym dziale
~adam2407
umieściłeś swój post .
Rozbawiło mnie to mocno :-D
adam2407

Post autor: adam2407 »

to nie pomyłka ,to odpowiedz na ostatnie zdanie przedmówcy :roll:
radna
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-30, 10:10

Post autor: radna »

W planach gminy na przyszły rok (2011) jest postawienie trzech punktów oświetleniowych, ale ja mam inny pomysł. Mój pomysł to energia odnawialna. Planuję napisać projekt unijny na oświetlenie hybrydowe, tzn. Światło z energii słonecznej i wiatrowej. Jedna taka kompletna latarnia kosztuje ok. 15 tys. złotych. 70% daje unia na pozostałe 30% można zaciągnąć nisko oprocentowany kredyt w BOŚ. Lampy są wyposażone w diody ledowe i oddają przez 18 godzin na dobę. Marzy mi się takie oświetlenie w całej wsi. Nareszcie w nocy nie byłoby ciemno i co najważniejsze - bez opłat za prąd. W pierwszej kolejności takie lampy powinny stanąć przy drodze w kierunku lasu, tam jest ciemno jak .... Potem w miejscach gdzie w tej chwili ich brakuje, a docelowo w całej wsi. To by była pierwsza w gminie wieś bez opłat za prąd. Takie są moje marzenia - mam nadzieję,ze coś z nich wyjdzie (z pomocą jednego z naszych mieszkańców). D.B.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

popieram ten pomysł i oferuję pomoc.
Oświetlenie wsi zwłaszcza wiosną i jesienią jest bardzo potrzebne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sołtys”