spotkania kandydatów na burmistrza i radnych Zalewa

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Mógłbyś w tym miejscu przedstawić chociaż w skrócie program wyborczy p. Dariusza Dybikowskiego bo nie byłem na żadnym jego spotkaniu, a chciałbym się zapoznać z jego wizją rządzenia. Nie wpadła mi w ręce żadna ulotka z jego programem.
Gość

Post autor: Gość »

W/G Życzenia przedstawiam:

Obrazek

Dariusz Dybikowski z Półwsi

Spotkanie wyborcze w Zalewie
Jeden z kandydatów na burmistrza Zalewa – Dariusz Dybikowski
gościł na swoim spotkaniu marszałka województwa, Jacka Protasa, starostę iławskiego,
Macieja Rygielskiego i wiceburmistrz Iławy, Bernadetę Hordejuk.
Sala zalewskiego domu kultury była prawie pełna.
Samodzielnie to nikt nic nie zdziała , w takim towarzystwie
łatwiej będzie współpracować.
Za wiele nie obiecuje , ale można zufać temu człowiekowi.
Zarządzanie Gminą Samo wychodzi jeśli ktoś potrafi to robić ...



Ranking:

http://przytor.net/radni/?tm=7&lm=106&m ... menu=wstep
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Zdjęcie ładne.
Ale ja prosiłem o parę słów z jego programu wyborczego. Bo na jakiej podstawie można ocenić jego kandydaturę i zagłosować.
Gość

Post autor: Gość »

cd...
Człowiek miejscowy blisko mieszka i dostępny zawsze dla ludzi .
Ludzie z importu nie zawsze .
Głosowałbym na Naszą Irenę , ale ona jest już Burmistrzem.
Zmiany są potrzebne dla Gminy.

Reputacja i Kariera Zawodowa na poziomie
(chodzi o Dariusza)


Jak już pisałem wcześniej te wybory to jak gra w Totka ,
ale trzeba coś wybrać. ( wielka niewiadoma )

PS. Rospisałem się .
Mogę mieć przciwników.
Możliwe , że i wrogów
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Janek,
Czy to znaczy, że ja mam się z nim osobiście umówić aby poznać jego program wyborczy?
To tak się prowadzi kampanię wyborczą? Nie wygodniej byłoby wydrukować jakąś ulotkę z jego programem wyborczym. Na spotkaniu z nim w Jerzwałdzie było ok. 30 osób. Czy to oznacza, że tylko te osoby znają jego program wyborczy? Nigdzie w internecie takowego też nie znalazłem.
Gość

Post autor: Gość »

Obrazek

Hmm, w internecie nic niema na ten temat .
Dariusz Dybikowski nic swoim wyborcom za bardzo nie obiecuje.
W tym aspekcie u mnie ma duży plus i poparcie.
Dlatego jego kandydatura wydaje sie,
że z powołania bedzie Burmistrzem
Nie dla zysku ,czy kariery .
Obstawia się wpływowymi i wartościowymi ludźmi bo w sumie to tak ma być.
W pojedynkę nic nie da rady zdziałać , a w szczególności wyciągnąć Gminę z długów na prostą.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Jeżeli ktoś w Jerzwałdzie mógłby mi zreferować Pana Dybikowskiego wizję rządzenia Gminą Zalewo to zapraszam do siebie. Wszyscy tu wiedzą gdzie mieszkam. Ja naprawdę chciałbym mieć jakieś pojęcie o wszystkich kandydatach na fotel Burmistrza aby móc uczciwie zagłosować. Dla mnie argument, że kandydat jest stąd nie wystarczy. Chciałbym wiedzieć przede wszystkim jak planuje on rządzić naszą gminę.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Właśnie odwiedziła mnie kandydatka na radną Elżbieta Markiewicz.Przyniosła swoją ulotkę którą od razu tu zamieszczam. I siadam do stołu na pogawędkę.
Załączniki
CIMG2610.JPG
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Przeczytałem "Sprawozdanie z wizyty w GAL Saalfeld - Rudolstadt" autorstwa Pani Doroty Blonkowskiej. Ten świetnie napisany tekst to najlepsze świadectwo wysokich kwalifikacji na radną Jerzwałdu.
Gość

Post autor: Gość »

Czytam Wasze posty i widzicie sami jaki jest trudny wybór.

Wszyscy obiecują ,przedstawiają Programy

a jak bedzie z realzacją obietnic tego to nikt nie wie

Powinno byś kilku Burmistrzów i kilku Radnych na czas testu.

Chociasz i to by nie zdało egzaminu

Słowa i postanowiena są tu mało ważne , zawsze czyny bierzemy pod uwagę.

( nie chodzi o partie)
:shock:
Gadką nic niezwojujemy .

Zaczynam mieć Wielki dylemat na kogo zagłosować.

Jednak chybił trafił jak w Lotku


Proszę pisać kto na kogo głosuje i przedstawić argunenty wyboru swojego kandydata
( robi się gorąco )
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

Program Wyborczy
Kandydata na Burmistrza Zalewa Dariusza Dybikowskiego
i Kandydatów na Radnych z ramienia KW Platformy Obywatelskiej.

Kandydując na stanowisko Burmistrza mam pełną świadomość , że czeka mnie ogrom ciężkiej i rzetelnej pracy , której owocem będzie poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Zalewo. Przyjmuję dla siebie i Radnych z mojego komitetu szereg ambitnych zadań do realizacji .Nie są to wizje czy misje , ale konkrety , wymagające czasem ogromnych nakładów a czasem nie wielkich ale wynikające tylko z życzliwości i zrozumienia potrzeb mieszkańców .
Cel ten osiągniemy poprzez :
Rozwój gospodarczy gminy w tym:
Przygotowanie infrastruktury dla rozwoju i powstawania nowych firm w celu zwiększenia zatrudnienia i zasobności mieszkańców gminy – gdyż znacząca część płaconego przez nich podatku dochodowego wraca do budżetu gminy w postaci subwencji. W szczególności pomoc przy tworzeniu i rejestracji nowych firm i różnych form biznesu dla ludzi młodych .
Przygotowanie profesjonalnej prezentacji ( w tym multimedialnej) miejscowych firm i zakładów produkcyjnych ; promocja ich na każdym szczeblu – wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym a w szczególności w miastach partnerskich ( nawiązanie nowych np. z państwami skandynawskimi).
Zapewnienie bezpieczeństwa legislacyjnego leżącego w kompetencji samorządu gminnego dla firm działających na terenie gminy m.in. Plan Przestrzennego Zagospodarowania Gminy.
Przygotowanie terenów pod inwestycje turystyczno – gastronomiczne i budownictwo mieszkaniowe.
Wystąpienie do Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazywanie gruntów do gminnego zasobu gruntów komunalnych pod budownictwo mieszkaniowe , rekreacyjne i inwestycje przemysłowe.
Przyśpieszenie procesu wodociągowania i kanalizowania gminy .
Włączenie miasta i gminy w program „Darmowy Internet szerokopasmowy w gminie”.
Szybka i sprawna renowacja dróg gminnych szczególnie po okresie zimowym .
Zagospodarowanie „Zalewskiego czwartku”- modernizacja placu targowego (po konsultacjach i wyborze miejsca - budowa parkingu).

Silną , przyjazną i kompetentną administrację w tym :
Zatrudnienie specjalistów w zakresie budownictwa , infrastruktury komunalnej , projektowania zieleni i pozyskiwania funduszy unijnych .
Podniesienie poziomu i sprawności obsługi mieszkańców .
Nawiązanie ścisłej i dobrej współpracy z samorządem powiatowym i wojewódzkim .
Wszechstronny dostęp do informacji o bieżących działaniach podejmowanych przez Samorząd Gminny.
Stworzenie „e-Urzędu”- portalu służącego do komunikacji z urzędem przez 24 godziny , składanie przez Internet dokumentów i sprawdzanie na jakim etapie realizacji jest sprawa .
Rzetelna i oparta na partnerstwie współpraca z Sołectwami i Radami Osiedlowymi.
Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa poprzez rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych w tym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz dla zapewnienia porządku powołanie Straży Miejskiej.
Edukację i rozwój sportu w tym:
Kompleksowe wyposażenie szkół w nowoczesne pracownie komputerowe i oprzyrządowanie multimedialne oraz sprzęt i pomoce dydaktyczne.
Budowę kuchni ze stołówką w Zespole Szkół w Zalewie (w garażach) z możliwością świadczenia usług dla innych jednostek i mieszkańców Zalewa (wstępna zgoda konserwatora).
Budowę w Zalewie pełnowymiarowej Sali Sportowej z zapleczem socjalnym a w miejscowościach przy szkołach profesjonalnych boisk wielofunkcyjnych , natomiast w sołectwach boisk z placami zabaw .
Wychowanie przez sport - współpraca z Klubem Sportowym „Ewingi” i Uczniowskimi Klubami Sportowymi w tym rozwinięcie sekcji żeglarskiej a także powołanie nowych sekcji m.in. wędkarskiej , drużynowych gier sportowych, innych .
Regularna organizacja na wysokim poziomie imprez sportowych , zawodów , rozgrywek , turniejów w różnych dyscyplinach a także rywalizacji sportowych osiedli i sołectw.
Zagospodarowanie brzegów Jeziora Ewingi i Kanału Dobrzyckiego w tym :
Budowa ekomariny z pełnym zapleczem (mała gastronomia , prysznice , sanitariaty ).
Budowa plaży miejskiej i mola .
Budowa deptaka na odcinku muszla-ekomarina-plaża .
Budowa sezonowej wypożyczalni sprzętu pływającego.
W ramach projektów regionalnych udrożnienie Kanału Dobrzyckiego i podjęcie działań zmierzających do uruchomienia w sezonie letnim rejsów wycieczkowych na trasie Iława-Zalewo.
Rozwój turystyki i kultury w tym :
Współorganizowanie imprez masowych – koncertów , festynów itp.
W ramach projektów prozdrowotnych przygotowanie tras pieszych i rowerowych i rozpowszechnianie turystyki pieszej , Nordic Walking , rowerowej .
Reklama Ziemi Zalewskiej poprzez rozpowszechnianie informacji o bazie noclegowej – pensjonatach , gospodarstwach agroturystycznych.
Przystosowanie wieży przy Szkole w Zalewie na galerię a na dachu budowa tarasu widokowego (wstępna zgoda konserwatora).
Szeroko rozumiana współpraca z Stowarzyszeniami , Sołectwami w zakresie rozwoju turystyki i kultury w tym rozwiązanie zgodnie z wolą mieszkańców problemów ze „świetlicami wiejskimi”.
Wspomaganie rozwoju rolnictwa w tym :
Promocja agroturystyki jako szansy na zwiększenie dochodów gospodarstw wiejskich.
Sprawna i szybka pomoc w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez rolników.
Realizacja projektów przy współpracy z innymi agendami rolnymi dla rolników m.in. „Szkolenia w zakresie pozyskiwania środków Unijnych na tworzenie bądź rozwój gospodarstw rolnych”. „BHP oraz ochrona przeciw pożarowa w rolnictwie”.”Szkolenie dla rolników w zakresie korzystania z nowoczesnych technik informacyjnych imultimedialnych”. Itp.

Uatrakcyjnienie wizerunku miasta Zalewa w tym:
Przygotowanie projektu wraz z wizualizacją przebudowy i uatrakcyjnienia wizerunku centrum miasta (zabudowa , zieleń ,chodniki ,oświetlenie itp.) . Poddanie pod społeczną konsultację i sukcesywne wdrażanie .
Sukcesywna przebudowa dróg wewnętrznych : położenie masy bitumicznej , przełożenie chodnika , przygotowanie zatoczek postojowych między blokami przy ul Żeromskiego i w innych częściach miasta.
Podjęcie realnych działań przy współpracy z Wspólnotami Mieszkaniowymi nad modernizacją systemu grzewczego w centrum(ul. Żeromskiego) w celu obniżenia kosztów ogrzewania.

Nasz Program Wyborczy jest wyrazem sugestii mieszkańców naszej gminy.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Dzieki. Zapoznam się z tym w podróży do Warszawy. I będę miał wreszcie możliwość jekiegoś wyboru bo Pan Żyliński swój program opublikował już na samym początku, m.in. w formie wielkonakładowej gazety.
Może tak jeszcze inne komitety pokusiłyby się chociaż w ostatnim dniu kampanii wyborczej o zamieszczenie tu swoich programów. Lepiej późno niż wcale. O północy to forum będzie wyłączone.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Poniżej najlepszy dla mnie fragment z Programu Wyborczego Kandydata na Burmistrza Zalewa Dariusza Dybikowskiego. Podoba mi się zwłaszcza ostatnie zdanie.


Kandydując na stanowisko Burmistrza mam pełną świadomość , że czeka mnie ogrom ciężkiej i rzetelnej pracy , której owocem będzie poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Zalewo. Przyjmuję dla siebie i Radnych z mojego komitetu szereg ambitnych zadań do realizacji .Nie są to wizje czy misje , ale konkrety , wymagające czasem ogromnych nakładów a czasem nie wielkich ale wynikające tylko z życzliwości i zrozumienia potrzeb mieszkańców.
Gość

Post autor: Gość »

Ogólnie całkiem Logiczny Program zgodny
z rzeczywistością i obecnymi warunkami.
Bardzo prawy i prawdomówny
Nie ma obiecanek.
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

dix62 pisze:Nie ma obiecanek.
Panie Janku, każdy program wyborczy to od góry do dołu same obiecanki. Proszę dobrze wczytać się w tekst. Nie widziałem jeszcze programu bez obiecanek. W jego programie są wymienione wszystkie problemy gminy do załatwienia. I są to w większości życzenia, które nie będą spełnione w najbliższych 4 latach. Żeby zrealizować cały ten program potrzeba dekady. Zresztą to nie jedyny taki program, nie do zrealizowania.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
ODPOWIEDZ

Wróć do „Burmistrz”