spotkania kandydatów na burmistrza i radnych Zalewa

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

spotkania kandydatów na burmistrza i radnych Zalewa

Post autor: mirekpiano »

29 ego października ( piątek) o godz. 19.00 w Sali Parku w Jewrzwałdzie odbędzie się spotkanie przedwyborcze z p. Markiem Błażejem Żylińskim kandydatem na Burmistrza Zalewa.
Mieszkańcy Jerzwałdu otrzymali ulotkę, życiorys -CV kandydata.
Załączniki
img446a.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-11-02, 16:25 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Gościu

Żylinski

Post autor: Gościu »

Zastanawiające jest, że Pan Żyliński tak często zmieniał posadki. Chyba nie ma on wybitnych zdolności do rządzenia skoro tak często pracodawcy rezygnowali z jego usług.
Czyli jest kandydatem słabym i na urzędzie burmistrza może się nie sprawdzić.
Zalewo potrzebuje burmistrza silnego, uczciwego i odważnego, który pociągnąłby miasto i gminę do przodu.
Kto jeszcze kandyduje?
Ostatnio zmieniony 2010-10-28, 15:46 przez Gościu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

oto treść kolejnej ulotki, którą otrzymali mieszkańcy Jerzwałdu:


ZAPROSZENIE

Dariusz Dybikowski - kandydat na Burmistrza Mista i Gminy Zalewo oraz
E. Dorota Blonkowska - kandydatka na radną, mają zaszczyt zaprosić
Państwa na spotkanie, które odbędzie się dnia 7 listopada 2010 r. (niedziela)
o godzinie 18.00 w siedzibie Parku Krajobrazowego w Jerzwałdzie.
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Re: Żylinski

Post autor: Tadeusz »

Gościu pisze:Zastanawiające jest, że Pan Żyliński tak często zmieniał posadki. Chyba nie ma on wybitnych zdolności do rządzenia skoro tak często pracodawcy rezygnowali z jego usług.
Czyli jest kandydatem słabym i na urzędzie burmistrza może się nie sprawdzić.
Zalewo potrzebuje burmistrza silnego, uczciwego i odważnego, który pociągnąłby miasto i gminę do przodu.
Kto jeszcze kandyduje?
Nic bardziej mylnego praca na jednym stanowisku przez kilkanaście lat hamuje rozwój umysłowy. Doświadczenia nie zdobywa się siedząc na jednym stanowisku zwłaszcza jako urzędnik. To stanowisko wymaga doświadczenia we wszystkich dziedzinach.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W dzisiejszym Kurierze Iławskim nr 43 str. 37:
"Słychać ostatni dzwonek dla Zalewa - Rozmowa z Markiem Żylińskim, kandydatem na burmistrza Zalewa"
postaram się zeskanować ten wywiad i zamieścic na forum
Załączniki
kurier ilawski43.jpg
CIMG2503.JPG
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W tej samej gazecie inny wywiad z kandydatem do Rady Powiatu Iławskiego - Piotrem Żuchowskim, wiceministrem kultury w Rządzie Donalda Tuska.

Prywatnie znam Piotra od 1978 roku, kiedy to zaczęliśmy chodzić do jednej klasy LO w Iławie. Po latach nauki spotykałem go często w Suszu, kiedy pracował dorywczo jako jubiler. Chyba jeszcze wtedy studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydz. Historii Sztuki. Od 1986 roku już się nie spotkaliśmy. On robił karierę polityczną a ja w show biznesie.

Osobiście życzę mu aby został Radnym Powiatu Iławskiego.
Załączniki
CIMG2506.JPG
zalewiak

żyliński nas uratuje

Post autor: zalewiak »

myśle że gościu chce cztery lata brać kase
adam

Post autor: adam »

kto jeszcze kandyduje na burmistrza
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

jakąś godzinę temu zakonczyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatem na Burmistrza Zalewa, Markiem Żylińskim. Kandydata przedstawił znany wszystkim jerzwałdzianin Krzysztof Gawryś. Kandydat wydaje się wiarygodny. Przede wszystkim obyty z „urzędniczą profesją”. Na spotkaniu zaprezentował swój program wyborczy w 10 punktach. Kandydat pokazał, że nie tylko jest świetnym mówcą ale i myślącym człowiekiem, który nie obiecywał, że będzie łatwo podźwignąć gminę z tego „dołka”. Ja zdziwiłem się małą frekwencją spotkania ( 18 osób ), chociaż Pan Zyliński z frekwencji był nawet zadowolony.
Na zadane pytanie mieszkanki Jerzwałdu, Pani Haliny H. o realizację kanalizacji i wodociągu w Jerzwałdzie kandydat bardzo rzeczowo odpowiedział, że kwota ok. 18 mln, która jest potrzebna do realizacji tego przedsięwzięcia jest zaplanowana w budżecie województwa warminsko- mazurskiego ( uwzględniając dotacje Unijne) na najbliższe lata, jednak wymagany jest wkład własny gminy w wys. ok. 6 mln. A to przekracza możliwości gminy, której zadłużenie zbliża się do niebezpiecznej granicy 50 % budżetu gminy. Powiedział, że jest szansa aby dużą część z tych 6 mln pozyskać z budżetu centralnego np. poprzez Ministerstwo Środowiska.
Ja zadałem mu pytanie czy widzi szansę i w jaki sposób chciałby zachęcić do inwestowania w gminie nowych przedsiębiorców. Odpowiedział, że tylko dzięki zwiększonym wpływom podatków PIT , CIT i inn. można budować przyszłość gminy. I tylko w ten sposób można zwiększyć „dobrobyt” jej mieszkańców. Gmina z zaledwie kilkoma średnimi pracodawcami nie jest w stanie tego zrobić. Potrzebne są nowe miejsca pracy. Kandydat stwierdził, że można ich pozyskać tylko dzięki inwestycjom w infrastrukturę oraz promocję gminy na zewnątrz.
Cieszę się że w tej kwestii docenił nasz portal www.jerzwald.pl, który często odwiedza.
Reasumując myślę że Pan Żyliński zostawił w Jerzwałdzie dobre wrażenie.
Poczekajmy na kolejne spotkania z innymi kandydatami. Wtedy będziemy mogli mieć jakiś wybór.
Ja odpowiadając na pytanie Gościa Adama przypominam, że pozostałymi kandydatami na Burmistrza Zalewa są;
- Irena Piechota
- Dariusz Dybikowski
- Andrzej Nowicki

Na dzień 7 ego listopada zaplanowano w Jerzwałdzie spotkanie z kandydatem - Dariuszem Dybikowskim
Załączniki
img449a.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-10-30, 14:39 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
Gość

Post autor: Gość »

Ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje

Więcej tutaj ...
Gość

Post autor: Gość »

Moim zdaniem nie powinno się dopuszczać ludzi do władzy, którzy wcześniej popełniali błędy pełniąc stanowiska Administracyjne.
Żyliński popełnił ich tak dużo, że nie da się policzyć. Proponuję, aby ludzi z Importu nie dopuszczać na takie stanowisko.
Zalewo ma swoich ludzi wykształconych i nadających się na stanowisko Burmistrza.
Wzorem jest Dariusz Dybikowski, nie będę za dużo pisał na temat osobowości,
bo byłaby to agitacja przedwyborcza.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Janek,
napisz coś o tych błędach Żylińskiego, podaj jakieś źródła.
Ja chętnie pójdę na spotkanie z p. Dybikowskim, którego również nie poznałem osobiście.
Porównamy wtedy ich programy i predyspozycje do sprawowania władzy.
A czy ty byłeś na jakimś spotkaniu z Zylińskim?
Ja przed chwilą dostałem mailem od p. Żylińskiego jego opracowanie pt.„Strategia przyciągania inwestycji na lata 2007-2013 dla gminy Lubawa”
jutro poczytam i zdam relację.
zalewianka
Posty: 108
Rejestracja: 2010-02-02, 21:06
Lokalizacja: Zalewo

Post autor: zalewianka »

nie Andrzej Zieliński tylko Andrzej Nowicki - kandydatem na burmistrza. Widać, że Skaldowie chodzą po głowie :-)
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Czy na spotkaniu z kandydatem na burmistrza Zalewa Panem Zylinskim był obecny legendarny społecznik wsi, były radny Jerzwałdu Janusz Sokołowski.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

zalewianka pisze:nie Andrzej Zieliński tylko Andrzej Nowicki - kandydatem na burmistrza. Widać, że Skaldowie chodzą po głowie :-)
Poprawiłem
i przepraszam Pana Nowickiego za Zielińskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Burmistrz”