spotkania kandydatów na burmistrza i radnych Zalewa

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Maks pisze:Czy na spotkaniu z kandydatem na burmistrza Zalewa Panem Zylinskim był obecny legendarny społecznik wsi, były radny Jerzwałdu Janusz Sokołowski.
oczywiście kol. Janusz był na spotkaniu ale nie zabierał głosu, zrobił tylko parę zdjęć.
Gość

Post autor: Gość »

Na zebraniu był również kandydat na radnego, Pan Skłodowski. Ale chyba nie miał nic do powiedzenie bo na pytanie Pani Haliny zabełkotał tylko coś pod nosem. Nie znam tego Pana osobiście ale wydaje mi się, że jest kandydatem wybitnie nie nadającym się na radnego.
adam

Post autor: adam »

Myśle że pan Dybikowski przypomniał sobie o naszej gminie,troche za pózno.
Przez cztery lata,jakoś nie pamiętał,teraz stał się cud.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Zapoznałem się z Marka Żylińskiego recenzją opracowania „Strategia przyciągania inwestycji na lata 2007-2013 dla gminy Lubawa”, choć może trochę pobieżnie ale
od razu nasunęła mi się myśl aby zlecić Panu Żylińskiemu aby przeczytał i zrecenzował nasz PLAN ODNOWY SOŁECTWA JERZWAŁD, o którym dyskutowaliśmy na:
http://jerzwald.pl/forum/viewtopic.php?p=61#61

Jego w.w. recenzję powinni dawno już przeczytać włodarze gminy Zalewo i wspólnie ze swoimi doradcami zastanowić się nad strategią działania a nie działać po omacku jak to zdaje się czynili.

dla zainteresowanych podaję linka:
http://www.vipfile.pl/6421962/recenzja-lubawa.pdf
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

oto treść maila, którego dostałem od p. Żylińskiego.
autor upoważnił mnie do jego publikacji na forum:

"Opracowanie "Plan Odnowy Sołectwa Jerzwałd" przestudiuję na pewno i swoje przemyślenia przekażę dwuwariantowo, w zależności od wyroku wyborców w najbliższych wyborach.
Tak, czy siak macie mnie do współpracy.
Jeśli nie wygram w wyborach, to bardzo chętnie mogę Wam podpowiadać, w jakim kierunku próbować działać, oczywiście przy koniecznym realnym wsparciu lokalnych władz samorządowych, bo inaczej to szkoda społecznego wysiłku.
Natomiast jeśli wyrok wyborców będzie dla mnie pozytywny, to - oprócz udrożnienia kanału Dobrzyckiego i szansy ożywienia jeziora Ewingi - Wasze sołectwo daje mi największe możliwości ruszenia "kołem zamachowym", żeby uaktywnić i wypromowaćGminę. Siądziemy wtedy razem z wszystkimi chętnymi mieszkańcami Jerzwałdu (i z fanami Jerzwałdu) i rozruszamy wszystkie realne tematy. Czytając Waszą dyskusję na forum domyslam się, że Plan Odnowy ma charakter "koncertu życzeń", co nie zmienia faktu, że może być przydatny do budowy dalekosiężnej wizji rozwoju obszaru sołectwa i znaczącego obszaru gminy.
Faktem jest, ze Jerzwałd może być wyróżnikiem ziemi zalewskiej, marką, czy jak kto woli unikatową cechą, niezbedną przy opracowywaniu strategii promocji każdej gminy (strategie promocji gmin też opracowywałem). To co już robicie w Jerzwałdzie jest kapitalną sprawą, tylko trzeba to mądrze spiąć, wspomóc organizacyjnie i finansowo, a następnie wypromować.
Pozdrawiam serdecznie
Marek Żyliński"
Ostatnio zmieniony 2010-11-02, 16:10 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 2 razy.
Gość

Post autor: Gość »

Mam opory wobec kandydata Marka Zylińskiego, bo jego motywacja to przede wszystkim zdobycie władzy i nie jest wcale ważne gdzie. Akurat malutka i dotknięta skandalami Gmina Zalewo wydaje sie dla niego szansą na jej uzyskanie. Ten kandydat kieruje sie egoistycznym interesem, aby dostać się na dobrą pensję burmistrzowską, reszta to przeciez igraszka dla doświadczonego w bojach samorządowca i polityka. Prawda jest taka, że i tak niewiele nowego można zrobić dla Gminy Zalewo w najbliższych latach - to jest finansowo zupełnie niemozliwe przy obecnym zadłużeniu Gminy.]
zalewiak

Post autor: zalewiak »

Zgadzam się z opinią mego przedmówcy. Pan Żyliński to taka właśnie osoba.
Za wszelką cene do władzy obojętnie gdzie.
Zalewo to małe miasto, a kasa lepsza jak na jego obecnej posadzie.
Nam potrzeba gospodarza Gminy,a nie polityka
Przyjrzyjcie się bliżej karierze pana Żylińskiego i macie odpowiedż. :!:
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

poniżej są wpisy z ShoutBoxa dotyczące wyborów samorządowych w Zalewie:

[Czw 20:26] mirekpiano: podyskutujmy np. o kandydatach na burmistrza i radnych. Po przeczytaniu tego wywiu]adu z Zylińskim w Kurierze Iławskim to nawet zaczynam z nim sympatyzować. Zobaczymy jak jutro wypadnie na spotkaniu z mieszkancami Jerzwałdu.

[Czw 20:27] Gość: nie znam człowieka.

[Pią 7:23] Gość: To jakiś upadły anioł z Platformy Obywatelskiej, dlaczegow życiorysie nic nie wspomniał oprzynależności partyjnej

[Pią 7:44] Gość: Może dobrze żeby burmistrzem zostal ktoś spoza zalewa bez powiązań . Codo bylego radnego to ktoś jest chory z niemawiści że pisze takie bzdury niech popatrzy lepiej na siebie to nir jest normalne by wylewac tyle błota ni sprawdzonego tylko plotkarskiego na jedną osobę .

[Pią 11:32] Gość: Wywiad z Zylińskim w Kurierze Iławskim daje się podsumować powiedzonkiem za wszelką cenę do koryta w Zalewie.

[Pią 12:35] Gość: A kto nadaje się na burmistrza Zalewa

[Pią 17:56] Gość: popieram mirek

[Pią 18:00] Gość: o zmienmy temat bo choroba nienawiści tez nam się udzieli. Gościu daruj sobie te kubły pomyj a skąd znasz szczegóły czyjegoś zyciorysu, ciekawe, ciekaweu, pewnie iinych tez tak oczerniasz. Zajmij się sobą. Myślę, że Żyliński jest dobrym kandydatem bo ni z Zalewa.Mieszakniec gminy Zalewo ale z innej strony

[Pią 18:35] zalewianka: Wystarczy argument, że nie z Zalewa?... Przepraszam a czy Zalewo to jakieś Alcatraz!? Protestuję, jakem Zalewianka

[Pią 20:13] Gość: popieram Zalewiankę,od siebie dodam, że Zalewo nie potrzebuje egzotycznych importów

[Pią 20:35] dix62: Haha Jak ma być Żyliński Burmistrzem to lepiej niech zostanie jak jest Nasza Irenka . W Zalewie jest dużo kandydatów odpowiedzialnych na stanowisko (Żadnych Importów)

[Pią 20:41] dix62: Jeszcze dodam ,że Żyliński dużo mówi mało robi ?

[Pią 20:53] Gość: Szanowny mieszkańcu Zalew z innej strony, odpowiedz proszę, kto zmyje z naszych głów pomyje wylane na nas przez dwóch poprzednich burmistrzów Zalewa

[Pią 21:11] dix62: Gość pomyśl logicznie i odpowiednio zagłosuj w wyborach .Długi i brudy Gminne ktoś wypierze

[Sob 21:02] Tadeusz: Wybór nie jest prostą sprawą. Ale każdy wybór musi być uszanowany. Powodzenia w wyborach.

[Sob 22:48] Gość: ZALEWO wies tanczy i spiewa szkoda ze nie ma juz garbarni i tuczarni swin tak pieknie swojacko tam pachnialo.

[Dzisiaj 8:44] Gość: Burmistrz nie z Zalewa nie ma powiązań rodzina znajomi więc może nie będzie ukladzików. Mialo nie być o byłym radnym panie administratorze strony To juz jest nudne

[Dzisiaj 13:41] Gość: Oj nie lubią wielu osób A co z radymi Kogo prponujecie na radego w Jerzwaldzie bo nie wiem kogo wybrać Czekam na rade

[Dzisiaj 14:09] mirekpiano: Z Jerzwałdu kandydują na radnych: p. Dubanowski p. Skłodowski i p. Blonkowska. Kto z nich byłby najlepszym radnym?

[Dzisiaj 14:13] Gość: Kandyduje też Pani Markiewicz pracownik Zalewskiego Ośrodka Pomocy społecznej

[Dzisiaj 14:16] Gość: Pani Blonkowska już raz kandydowała wyparł ją wtedy Janusz S. Onsa jest chyba najlepsza chociaż Dubanowski może ją przeskoczyć bo ma dużo sympatyków.A Skłodowski nie nadaje się wcale.

[Dzisiaj 14:19] Gość: Elka jest wygadana jak mało która w Jerzwałdzie. Może nawet byłaby dobra.

[Dzisiaj 14:21] mirekpiano: Nie wiedziałem, że Elżbieta kandyduje.

[Dzisiaj 14:28] Gość: Najlepszym kandydatem jest Pani Blonkowska, silna osobowość, takiej osoby szczególnie potrzebuje Jerzwałd. Jeśli burmistrzem Zalewa zostanie Zyliński, to Pani Blonkowska potafi stawić mu czoła w każdej sprawie.

[Dzisiaj 14:32] Gość: Dubanowski chyba nie wie, że radny nie może na zebrania w Zalewie wysyłać żony w zastępstwie

[Dzisiaj 14:41] Gość: Sądzę że pan Markiewicz będzie lepsza Zna wszystkie struktury w gminie i potrafi walczyć Na pewno coś zrobi dla młodzieży. Blonkowska zbyt wieli zalazla za skórę

[Dzisiaj 14:52] Gość: Pani Markiewicz potrafi walczyć, zwłaszcza o swoje.

[Dzisiaj 15:08] Gość: Wielu ludziom pomogla O swoje to każdy walczy. Blonkowska po trupach

[Dzisiaj 15:14] Gość: O pani B może dokuczyć niektórzy to sie nawet wyprowadzili

[Dzisiaj 15:28] Gość: Jerzwałd potrzebuje radnego wojownika. Aby w na zebraniach w Zalewie, nawet po przysłowiowych trupach i dokuczając, walczył o sprawy naszej wsi.


Proszę w tym miejscu kontynuować dyskusje na ten temat.
Mogą w tym miejscu pisać również goście nie zalogowani.
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 16:01 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W dzisiejszym wydaniu "Echo Iławy" nr 44/2010 na str. 9 są przedstawieni kandydaci do nRady Miasta w Zalewie z Komitetu Wyborczego Wyborców " Pomocni Wszystkim":
Jerzwałd reprezentuje:
Dubanowski Ryszard, lat 58, żonaty, troje dzieci. Sołtys sołectwa Jerzwałd. Naczelnik OSP Przew. komisji rewizyjnej Klubu Sportowego Ewingi Zalewo prowadzi prywatną firmę.
Gostek

Post autor: Gostek »

"Dubanek" jest The Best!!!
gosc

Post autor: gosc »

Oh! Rysiu Pysiu. Jestem za TOBĄ !!!
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

dalej z ShouteBoxa:
[Dzisiaj 20:01] Gość: JA oddał bym swój głos biorąc pod uwagę całe zestawienie kandydatów jednak na RysiaPYSIA

[Dzisiaj 20:04] Gość: Czy RYSIO-PYSIO POCIĄGNIE TE DWA ETATY?

[Dzisiaj 21:23] Gość: Chyba trzy ( prywatna firma, sołtys i radny)
Gość

Post autor: Gość »

wiedzieliście, że pan Ryszard ma na drugie Zenon?
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/280 ... 9f788a109a
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W Jerzwałdzie wiszą plakaty z informacją, że jutro 5 listopada o godz. 18.00. do Jerzwałdu na spotkanie z mieszkańcami przybędzie Pan Andrzej Nowicki, kandydat na burmistrza Zalewa
Spotkanie odbędzie się jak zwykle w Sali Parku.
adam

Post autor: adam »

Czy był ktoś na spotkaniu z Panem Nowickim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Burmistrz”