lokalne wybory

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
mika
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-30, 12:45

lokalne wybory

Post autor: mika »

W ostatnich dniach odbyły się trzy spotkania mieszkańców wsi z kandydatami na burmistrza i radnych. Na spotkaniu z p. Żylińskim było 18 osób, pan Nowicki "zaliczył" 7, a p. Dybikowski 30. Czekamy na panią Piechotę. Uczciwie przyznaję, że nie było mnie na wszystkich zebraniach (mam swoje preferencje), ale znam je z obszernych relacji uczestników.

Najsłabiej do tej pory wypadł pan Jan Nowicki. Facet nie miał o niczym zielonego pojęcia, nawet nie zadał sobie trudu, żeby zorientować się co do potrzeb mieszkańców naszej wioski, Rucewa czy Likszan. Nie ma w swoim komitecie kandydata na radnego - może stąd jego niewiedza.
Najkrócej - nie ma co sobie nim zawracać głowy.

Pan Marek Żyliński. (nie mylić z byłym Burmistrzem Iławy Adamem) - Z podanych przez niego informacji wynika, że piastował wiele eksponowanych stanowisk, pracował również na własny rachunek. To ja się pytam - skoro jest taki dobry w tym co robi to dlaczego tak często zmieniał pracę. Dlaczego tak krótko był I Wicewojewodą skoro to stanowisko zdobył tak wielkim nakładem kosztów. (Należy to poinformować użytkowników FORUM), że nasz kandydat "wykopał" poprzednika w sposób mało elegancki. To prawda, że poprzednik popełnił błąd, ale nie był on aż tak rażący żeby rozkręcać aż taką aferę, no chyba, że się chce zająć jego miejsce.
Chwaląc się swoim doświadczeniem, kandydat zapomniał dodać, że jakiś czas pracował w Niemczech - co nie jest niczym nagannym. Powinien poinformować, że podczas powrotu do Polski postanowili (on i jego brat Adam - niegdysiejszy Burmistrz Iławy) zająć się polityką.
Swój zamiar jak widać realizują w dalszym ciągu. Pan Żyliński zapomniał również dodać, że przez jakiś czas był szefem Platformy Obywatelskiej w naszym województwie, ale stracił to stanowisko z powodu nadużywania alkoholu... Takiego Burmistrza już mieliśmy.
Jak się patrzy na jego doświadczenie, to człowiek przestaje się dziwić, że ma on przydomek "Jasio Wędrowniczek".

Trzeci z kandydatów p. Dariusz Dybikowski, najmłodszy z całej stawki, zebrał na spotkaniu 39 osób - to do tej pory rekord. Jego doświadczenie - to praca w samorządzie gminnym i powiatowym, praca urzędnika w Starostwie ostródzkim, a dokładnie w Morągu. Ten pracy tak często nie zmieniał, w ogóle nie zmieniał. Musiał ją wykonywać dobrze skoro został odznaczony przez poprzedniego Prezydenta Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Ten medal przyznaje się za "wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa" (Za Wikipedią).
Nie ukrywam, że ten Pan jest moim faworytem i na niego oddam głos, ale czyż nie potrzebujemy Burmistrza, który będzie sumiennie wykonywał swoje obowiązki w służbie naszej społeczności.
Pan Dybikowski, tak jak poprzednik nie obiecał nam wodociągu. Różnica polega na tym, że pan Żyliński powiedział zdecydowane "nie" w pierwszej kadencji (a planuje 3), a pan Dybikowski powiedział, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby przynajmniej rozpocząć tak ważną dla nas inwestycję. A wiadomo, że jak zacznie to musi skończyć. Nie przeraża go nawet pustka w budżecie - według niego należy szukać pieniędzy wszędzie, gdzie to jest możliwe. Odnoszę wrażenie, że jest to facet, któremu naprawdę chce się pracować na rzecz naszej Gminy.

Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Panią Burmistrz - Piechotą.
Gość

Post autor: Gość »

Bardzo Ładnie Napisany Post za smakiem i w dobrym stylu.

W 100% zgadzam się z tą wypowiedzią.


http://zalewo.cba.pl/viewtopic.php?p=17#17
Awatar użytkownika
mika
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-30, 12:45

lokalne wybory

Post autor: mika »

Mamy za sobą ostatnie - z serii przedwyborczych - zebranie. 19 osób brało udział w dzisiejszym (piątkowym) spotkaniu mieszkańców z pełniącą obowiązki Burmistrza - panią Piechotą i kandydatką na radną - panią Elżbietą Markiewicz. Pani Burmistrz przedstawiłaswój program: - uczciwe traktowanie petentów w Urzędzie,
- pozyskiwanie funduszy unijnych (jak cztery lata temu)
- "Orlik" w Zalewie,
- Dom Pogrzebowy, ale gdzie? - tego nie powiedziała,
- oświetlenie wsi za pomocą latarni solarnych - ale nie u nas, przynajmniej taka
deklaracja nie padła,
- współpraca z policją ....

Prawie cały czas spotkania wypełniła kandydatka na radną, p. Elżbieta Markiewicz, przedstawiła zebranym swój program wyborczy szeroko komentując poszczególne punkty, bez przerwy podkreślając swój profesjonalizm. Opowiadała o swoich osiągnięciach w ramach integracji społeczności lokalnej we Wieprzu. Potem długo i bez celu rozprawiała na temat plaży nad jeziorem. Do dyskusji włączyło się sporo osób zebranych na sali.

Głos zabrała jej kontrkandydatka do Rady - p. E. D. Blonkowska. Zapytała panią Burmistrz ile gmina uzyskała pieniędzy z Unii. Okazało się że około 100 milionów złotych. Na pytanie, na co zostały wydane pani Piechota odpowiedziała: kanalizacja - tu, tu i tu, wodociąg - tu, tu i tam. A dla nas figa z makiem. To znaczy, że gdzieś (te tak potrzebne inwestycje w Jerzwałdzie) są realizowane. Czasami odnoszę wrażenie że za coś nasza wieś jest przez kolejnych Burmistrzów "karana". Dawid dał nam przed poprzednimi wyborami kawałek chodnika, teraz nie dostaliśmy niczego - więcej w budżecie na rok 2011 nie zapisano ŻADNEJ inwestycji w Jerzwałdzie. Pieniędzy będzie tyle, co dostanie rada sołecka. Marny rok się zbliża.

Na zakończenie p. Blonkowska zaapelowała o uczciwą walkę wyborczą i niezrywanie plakatów konkurentom.

W Jerzwałdzie zerwano dwa plakaty kandydata na Burmistrza - Dariusza Dybikowskiego.
Awatar użytkownika
mika
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-30, 12:45

lokalne wybory

Post autor: mika »

Dzisiaj w Zalewie odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydata na Burmistrza Dariusza Dybikowskiego z mieszkańcami gminy. W Jerzwałdzie można było przeczytać zawiadomienie.
W sali MGOK-u zebrało się około 150 osób, co należy uznać za swego rodzaju sukces, bo wyborcy niespecjalnie garną się do poznawania kandydatów na Urząd Burmistrza.
W spotkaniu wzięli udział goście w osobach: pana JACKA PROTASA - marszałka sejmiku naszego województwa, pana MACIEJA RYGIELSKIEGO - starosty powiatu iławskiego i pani BERNADETTY HORDEJUK - v-ce burmistrza miasta Iławy, która z naszego powiatu startuje do sejmiku. Mocno namawiam na głosowanie właśnie na tą panią ponieważ jest wybitną specjalistką od pozyskiwania funduszy unijnych, a taka osoba jest nam bezwzględnie potrzebna, aby skończyć z marazmem w tej dziedzinie.
Wszyscy zaproszeni goście podkreślali walory kandydata Dybikowskiego jako samorządowca, jego zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnej i wyjątkowe kompetencje. Zachęcali do głosowania na tego właśnie kandydata.
Zwykle na takich spotkaniach najciekawsze są pytania z sali, ale tych było bardzo mało i miały charakter ogólny.

Na sali znajdowali się również przedstawiciele komitetów wyborczych innych kandydatów. Między innymi pan Krzysztof Gawryś, który pracuje dla pana Marka Żylińskiego. Była również pani Burmistrz - Piechota. Ale oni nie zadawali pytań.

Jeden z uczestników pytał o niedokończony chodnik, ale na to pytanie powinna mu odpowiedzieć pani Burmistrz a nie kandydat. Pani Burmistrz milczała.....
Awatar użytkownika
mika
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-30, 12:45

Post autor: mika »

Wiadomość z ostatniej chwili.

Po spotkaniu w Zalewie pani Burmistrz Piechota jednak nie milczała. W kuluarach raczyła stwierdzić co następuje: "marszałek województwa, p.Jacek Protas - kłamał. Kandydat na burmistrza p. Dariusz Dybikowski - kłamał. Miała kwiaty dla marszałka, ale mu nie dała - nie zasłużył."

To wydaje mi się podejrzane. Zasada jest taka: jeżeli ktoś publicznie kłamie i ja o tym wiem, mam dowody na kłamstwo, to mówię o tym głośno. Ale pani burmistrz milczała. Stwierdziła tylko, że będzie o tym mówiła na swoich spotkaniach z wyborcami. Rozumiem to tak: powiem na spotkaniach o "kłamstwach", zainteresowanych (na których rzucam kalumnie) nie będzie więc mi nie odpowiedzą. Według mnie to metoda pani burmistrz na kampanię. Ciekawi mnie co powiedziałby marszałek gdyby o tym wiedział. A może się dowie. Mogę ze 100% pewnością założyć, że ma dostęp do internetu, potrzeba tylko kogoś, kto podpowie mu o tej stronie. Jak pani Piechota (jeżeli wygra wybory) będzie współpracowała z marszałkiem - kłamcą. Szczególnie jak on o tym się dowie. To może być ciekawe doświadczenie.

Jeszcze jedna ciekawostka powiedziana w kuluarach przez panią Burmistrz. Stwierdziła ona, że Gmina Zalewo zdobyła najwięcej funduszy unijnych. Nie ma wręcz gminy lepszej od Zalewa. A ja z prasy lokalnej wiem, że Zalewo jest w ogonie. Na tym Forum jest ranking gmin ( co prawda niezbyt aktualny), ale aż nadto czytelny.

Pytam więc: KTO JEST TUTAJ KŁAMCĄ??? DLACZEGO PANI BURMISTRZ ROBI Z WYBORCÓW IDIOTÓW. Ja protestuję, nie mam zamiaru "robić" za kretyna.
Gość

Post autor: Gość »

To Forum ma dużą poczytalność i z całą pewnością ktoś życzliwy podpowie .

Co tu się dzieje ? :-D
Gość

Post autor: Gość »

Ostatnio zmieniony 2010-11-28, 10:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

Ten Link z Portalu Yutube dodaje tutaj jako motto Tematu
(ciągle na czasie i aktualny)


http://www.youtube.com/watch_popup?v=Sv ... &vq=medium
Gość

Post autor: Gość »

Gmina Zalewo

Liczba mieszkańców : 7 365
Liczba wyborców: 5 744 ( uprawnionych do oddania głosu)

Geografia podzielona na cztery Obwody:
1.Urząd Miejski w Zalewie (typ powszechny) (niepełnosprawni - TAK) Miasto Zalewo - ulice: Akacjowa, Częstochowska, Długa, Działkowa, Elbląska, Ewingi, Jesionowa, Kasztanowa, Kilińskiego, Kolejowa, Kościelna, Krakowska, Krótka, Kwiatowa, 22-Lipca, Letnia, 1-Maja, Mickiewicza, Morwowa, Niska, Ogrodowa, Osiedle Wileńskie, Parkowa, Piaskowa, Polna, Rolna, Różana, Rzemieślnicza, Rybacka, Sienkiewicza, Słoneczna, 29-Stycznia, Szkolna, Ślusarska, Targowa, Tartaczna, Tragutta, Zielona, Żeromskiego

2..Urząd Miejski w Zalewie (typ powszechny) (niepełnosprawni - TAK)
Część Gminy Zalewo obejmująca miejscowości: Bajdy, Barty, Pozorty, Tarpno, Bądki, Dajny, Sadławki, Gajdy, Girgajny, Kupin, Mazanki, Półwieś, Witoszewo

3.Zespół Szkół w Borecznie (typ powszechny) (niepełnosprawni - NIE)
Część Gminy Zalewo obejmująca miejscowości: Boreczno, Śliwa, Janiki Wielkie, Janiki Małe, Kątki, Duba, Huta Wielka, Jaśkowo, Międzychód, Skitławki, Surbajny, Rudnia, Urowo, Murawki, Nowe Chmielówko, Wieprz, Gubławki, Karpowo, Pomielin, Wielowieś, Mozgowo

4.Szkoła Podstawowa w Dobrzykach (typ powszechny) (niepełnosprawni - TAK)
Część Gminy Zalewo obejmująca miejscowości: Dobrzyki, Bednarzówka, Jezierce, Kiemiany, Koziny, Polajny, Jerzwałd, Likszany, Rucewo, Matyty, Rąbity, Zatyki

Społeczność miejscowości Jerzwałd poz 4
Gość

Post autor: Gość »

Wybory do rady gminy

Informacje zbiorcze podzielone na 13 okregów:

Nr 1 Miasto Zalewo: Osiedle Wileńskie oraz część Osiedla Centrum obejmująca ulice: Ogrodową, Rolną, Traugutta, Żeromskiego, Sienkiewicza, Szkolną, Ślusarską, Piaskową

- mandatów: 2
- wyborców: 812
- zarejestrowanych list: 7
- kandydatów ze wszystkich list: 13

Nr 2 Miasto Zalewo: Osiedle 40-lecia PRL oraz część Osiedla Centrum obejmująca ulicę 29-Stycznia

- mandatów: 2
- wyborców: 692
- zarejestrowanych list: 5
- kandydatów ze wszystkich list: 8

Nr 3 Miasto Zalewo: Osiedle Kościelne

- mandatów: 1
- wyborców: 371
- zarejestrowanych list: 6
- kandydatów ze wszystkich list: 6

Nr 4 Sołectwo Boreczno, Sołectwo Duba

- mandatów: 1
- wyborców: 361
- zarejestrowanych list:5
- kandydatów ze wszystkich list:5

Nr 5 Sołectwo Międzychód, Sołectwo Rąbity

- mandatów: 1
- wyborców: 413
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 6 Sołectwo Urowo, Sołectwo Wieprz

- mandatów: 1
- wyborców: 362
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 7 Sołectwo Janiki Wielkie, Sołectwo Jaśkowo, Sołectwo Wielowieś


- mandatów: 1
- wyborców: 480
- zarejestrowanych list:5
- kandydatów ze wszystkich list:5

Nr 8 Sołectwo Kupin, Sołectwo Mazanki, Sołectwo Girgajny


- mandatów: 1
- wyborców: 407
- zarejestrowanych list:5
- kandydatów ze wszystkich list:5

Nr 9 Sołectwo Barty, Sołectwo Bądki

- mandatów: 1
- wyborców: 372
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 10 Sołectwo Półwieś, Sołectwo Witoszewo, Sołectwo Gajdy

- mandatów: 1
- wyborców: 495
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 11 Sołectwo Dobrzyki, Sołectwo Matyty

- mandatów: 1
- wyborców: 372
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 12 Sołectwo Jerzwałd


- mandatów: 1
- wyborców: 310
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Nr 13 Sołectwo Bajdy, Sołectwo Dajny

- mandatów: 1
- wyborców: 302
- zarejestrowanych list:4
- kandydatów ze wszystkich list:4

Licznik osób się zgadza (chyba się nie pomyliłem)
Listę kandydatów przedstawił Mirek

Tutaj: http://jerzwald.pl/forum/viewtopic.php? ... c&start=45
Gość

Post autor: Gość »

Ciekawostka !

W Piątek przed Wyborami w miejscowości Dobrzyki pojawiły się dziwne listy rozsyłane Pocztą
SZANOWNI MIESZKAŃCY!
Już za kilka dni wybory samorządowe, będzierny^j^ybierać swojego przedstawiciela do Rady Miejskiej - osobę, która powinna reprezentować nas, naszą wieś i pracować na rzecz jej rozwoju. Wybierzmy więc mądrze i nie dajmy się już dłużej oszukiwać - obecny radny, pan Krzysztof Truszkowski, który kandyduje na drugą kadencję, nie dość, że nie zrobił nic dla naszej wsi, to jeszcze bezczelnie kłamie w swojej ulotce wyborczej na temat swoich dokonań. Ani budowa drogi do Matyt, ani przejęcie cmentarza nie są jego zasługą - ten pan o tym wie, ale śmieje się i mówi, że ludzie i tak'to kupią. Pijąc piwo pod sklepem twierdzi, że wygraną i tak ma w kieszeni!
Niektórzy na pewno już słyszeli, że pan Truszkowski chce być radnym tylko dlatego, że ma już załatwione kupno ziemi po dużo tańszej cenie i umorzenie podatku; ma też dostać pomoc w spłacie jednego ze swoich kredytów rolnych - jakim prawem wykorzystuje funkcję radnego naszym kosztem dla swoich zysków?!
Pan Truszkowski przez cztery lata tylko 18 razy zabrał głos na sesji rady miejskiej - dlatego, że nie ma nic do powiedzenia, bo na niczym się nie zna. Można to sprawdzić w Internecie, na Zalewskiej stronie są protokoły z posiedzeń rady, ten pan w ogóle się nie odzywa na sesjach, może się boi? Inni radni coś robią, w ich wsiach cały czas coś się dzieje, a nasza wieś się cofa, stoimy w miejscu. Zmieńmy to dopóki nie jest za późno! Wybierzmy osobę, która naprawdę będzie nas reprezentować i uczciwie pracować, a nie tylko udawać i dbać o własną kieszeń!
Ciekawe?
Awatar użytkownika
adam2407
Posty: 101
Rejestracja: 2010-02-09, 21:49

Post autor: adam2407 »

zapodałeś to po wyborach,a szkoda :evil:
Gość

Post autor: Gość »

Dopiero od sasiadów dostałem .
Osobiście na mój adres nic nie przyszło ,

Ciekawe czy w Jerzwałdzie sa tacy życzliwi ludzie ?
Awatar użytkownika
mika
Posty: 8
Rejestracja: 2010-10-30, 12:45

Post autor: mika »

Mamy pierwsze informacje z wczorajszych wyborów.
Do rady gminy z Jerzwałdu wchodzi Elżbieta Blonkowska.
Do drugiej tury wyborów na burmistrza wchodzi Marek Żyliński i Dariusz Dybikowski.
Marek Żyliński zdobył 960 głosów,
Dariusz Dybikowski - 704 głosy
Irena Piechota - 604 głosy
Andrzej Nowicki - 205 głosów.
Nie wiem dokładnie jaka była frekwencja ale dobrze ponad 60%.

Przed nami druga tura i ciężka praca, aby nie wygrał "Jasio Wędrowniczek" - czyli p.Żyliński.

Skład nowej rady: Całka Edward, Witkowska Zofia (Centrum)
Mićko Waldemar, Lichacz Jan (os. 40-lecia)
Galik Bożena (os. Kościelne)
Jesionka Paweł (Boreczno, Duba)
Czyszek Mirosław (Międzichód, Rąbity)
Grzywna Jolanta (Urowo, Wieprz)
Obszańska Dorota (Janiki W. , Jaśkowo, Wielowieś)
Parzyszek Iwona (Kupin, Mazanki, Girgajny)
Gal Jan (Barty, Bądki)
Felczak Marcin (Półwieś, Witoszewo, Gajdy)
Truszkowski Krzysztof (Dobrzyki,Matyty)
Blonkowska Elżbieta (Jerzwałd, Rucewo, Likszany)
Krajnik Halina (Bajdy, Dajny)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Mnie osobiście cieszy, że mój kandydat ( Pan Felczak Marcin ) na radnego z Półwsi przeszedł. To jest człowiek godny zaufania. I cieszy mnie również wynik p. Marka Zylińskiego.
Jerzwałdzianie wybrali również swoją radną i czas pokaże jak się w tej roli sprawdzi. Mimo, że na stałe nie mieszkam w Jerzwałdzie to tam są moje korzenie i bardzo mi zależy aby ta wieś była wreszcie doceniona przez przyszłe władze gminne i nie omijały jej, jak do tej pory ważne inwestycje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Burmistrz”