Sprawozdania z posiedzeń Rady Miasta w Zalewie

Moderator: zalewianka

Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

"Prawdopodobnie w tym roku również rady sołeckie będą mogły składać wnioski na małe projekty. Każdy wniosek to 35 tysięcy. W tym roku będzie można składać wnioski na odnowę sołectwa - a to są już duże pieniądze."


Może Pani podać szczegóły tych małych grantów? Jak, gdzie i ile? Jestem bardzo ciekawa :)
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Mam pytanie do Pani Radnej. Co zamierza Pani zrobić w sprawie siedziby Towarzystwa Natura mieszczącej sie w Jerzwałdzie w budynku nr. 12. Na tym forum sprawa ta była wielokrotnie poruszana i nie jest konieczne powtarzanie szczegółów - wystarczy zapoznać się z odpowiednimi wpisami.

Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że nieruchomość Jerzwałd nr. 12 została przez Towarzystwo Natura zdewastowana.

A może ma Pani, jako Radna, możliwość uzyskannia dokumentacji;
- sprzedaży tego objektu i okoliczności z tym związanych
- opłat podatkowych
- zatrudnieniu pracowników interwencyjnych przy tym objekcie

Prosi Pani o pomysły dotyczące Jerzwałdu. Proponuję podjąć wyżej wskazane działania wyjaśniające, gdyż mogą one uzasadnić starania Gminy o zwrot tej nieruchomości od Towarzystwa Natura. Odzyskanie tej nieruchomości byłoby dla Jerzwałdu szansą na inne pomysły z nią zwiazane.
radna
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-30, 10:10

Post autor: radna »

Uprzejmie informuję, że mam wiadomości co do rzeczonej nieruchomości. Są wstępne ustalenia - na razie tylko w sferze intencji, ale nie pobożnych życzeń - Stowarzyszenie Natura 2000 umiera śmiercią naturalną, można zaryzykować stwierdzenie, że jest w agonii, czyli koniec jest bliski. Według wstępnych ustaleń gmina na odkupić od Natury nieruchomość za cenę, którą ta zapłaciła. Jeżeli - po oględzinach - okaże się, że już nic z tego nie można zrobić nieruchomość zostanie sprzedana, ponieważ działka jest bardzo atrakcyjna szybko znajdzie nabywcę, który zrobi z niej cacko. Może zawalczymy o to aby część pieniędzy ze sprzedaży została przeznaczona na naszą wieś, a dokładniej, żeby z tych pieniędzy gmina zabezpieczyła wkład własny do małych projektów unijnych. To pomysł na przyszłość.
Maks
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-29, 19:56
Lokalizacja: Jerzwald

Post autor: Maks »

Według wstępnych ustaleń gmina ma odkupić od Natury nieruchomość za cenę, którą ta zapłaciła. Jeżeli - po oględzinach - okaże się, że już nic z tego nie można zrobić nieruchomość zostanie sprzedana, ponieważ działka jest bardzo atrakcyjna szybko znajdzie nabywcę, który zrobi z niej cacko. Może zawalczymy o to aby część pieniędzy ze sprzedaży została przeznaczona na naszą wieś, a dokładniej, żeby z tych pieniędzy gmina zabezpieczyła wkład własny do małych projektów unijnych. To pomysł na przyszłość.


To bardzo dobra wiadomość. Moje słowa uznania dla Pani Radnej za skuteczne zajęcie się sprawą nieruchomości Jerzwałd 12. Zyczę Pani Radnej sukcesów w procesie jej odzyskania od Towarzystwa Natura. Jeżeli się to uda, będzie to z całą pewnością wielki sukces i jednocześnie napiętnowanie niegodziwości i nieudolności tego Towarzystwa. Tutaj przypomnę tylko, że inicjatorami kupna i dewastacji budynku Jerzwałd 12 byli dwaj członkowie tego Towarzystwa z Jerzwałdu: J. Sokołowski i K. Słowiński.

Warto byłoby sprawdzić, czy Towarzystwo Natura w ogóle zapłaciło za tą nieruchomość, gdyż słyszałem, że zostało im to umorzone. To samo dotyczy podatków od nieruchomości, których podobno tez nie opłacali. Nie wiem, czy to prawda. Gdyby jednak tak było, to nie może być przecież tak, że Towarzystwo Natura jeszcze zarobi na tym interesie.
Odpowiednie dokumenty powinny być oczywiście w Gminie. Nie byłoby też błędem poproszenie Towarzystwa Natura o przedstawienie dowodu opłaty za zakup tej nieruchomości.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

dla zobrazowania o który domek chodzi:
na mapce działka nr 180/1
Załączniki
dubiela.JPG
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Maks pisze:nieruchomość zostanie sprzedana, ponieważ działka jest bardzo atrakcyjna szybko znajdzie nabywcę, który zrobi z niej cacko.
Działka ma zaledwie 680 metrów, więc nie wiem czy jest taka atrakcyjna.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radni”